sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Purell

Dozowniki automatyczne do mydła czy płynów dezynfekcyjnych to doskonała propozycja dla nowoczesnych toalet i miejsc o dużej frekwencji. Stanowią one niezastąpione udogodnienie w toaletach obiektów sportowych, punktach gastronomicznych, galeriach handlowych, ale także w urzędach, szkołach czy placówkach zdrowotnych. Rekomendowane są wszędzie tam, gdzie gromadzą się większe grupy ludzi.

Niewątpliwym atutem dozowników bezdotykowych jest ich bezpieczeństwo i oszczędność. Dzięki automatycznemu dozowaniu, zapewniają one właściwą ilość preparatu, eliminując ryzyko jego nadmiernego zużycia. Pozwalają na higieniczne umycie lub dezynfekcję dłoni, bez konieczności dotykania urządzenia, co przekłada się na utrzymanie czystości i wolności od bakterii.

Wysyłamy w 24 godziny
Automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk LTX Purell 1.2 L czarno-srebrny
Wysyłamy w 24 godziny
Automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk Purell LTX 1.2 litra
Wysyłamy w 24 godziny
Automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk Purell TFX 1.2 l biały
Wysyłamy w 24 godziny
Automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk Purell TFX 1.2 l srebrny

Nowoczesne podejście do wariantów utrzymania higieny w toaletach o dużym natężeniu ruchu zaowocowało powstawaniem i wprowadzaniem coraz to nowszych rozwiązań do automatycznych dozowników na mydło. Dziś można je spotkać w niezliczonej ilości łazienek o charakterze publicznym: w lokalach usługowych, galeriach handlowych, instytucjach i urzędach, przedszkolach i szkołach oraz uczelniach. Szczególną popularnością, urządzenia te jako element wyposażenia toalety, cieszą się w sanitariatach i placówkach medycznych, przede wszystkim ze względu na niepodważalne walory higieniczne. Bezdotykowe podajniki na mydło umożliwiają bowiem pobranie kosmetyku i docelowo umycie rąk bez konieczności kontaktu bezpośredniego z powierzchnią urządzenia, co przekłada się na zmniejszenie ilości bakterii oraz wolne od zabrudzeń środowisko. Dyspensery na podczerwień lub czujnik nie tylko podnoszą standardy higieniczne toalety, ale podkreślają również nowoczesny design wnętrza i doskonale współgrają z innymi elementami wyposażenia łazienki, są także bardzo ekonomiczne. Urządzenie dzięki czujnikowi ruchu wydaje dawkę mydła w płynie lub piance, co ogranicza zużycie nadprogramowej ilości kosmetyku. Sprzęt zwykle zasilany jest bateriami alkalicznymi.

Jaki bezdotykowy dozownik na mydło sprawdzi się najlepiej?

Estetyczne urządzenia do toalety, która dodatkowo posiadają wiele nowoczesnych funkcjonalności podnoszą standard i komfort użytkowania łazienki. Podczas wyboru odpowiedniego automatycznego dyspensera na mydło, fundamentalną kwestią jest dostosowanie jego wariantów wizualnych i pojemnościowych do specyfiki danego pomieszczenia oraz częstotliwości jego odwiedzania. Należy wziąć pod uwagę wielkość dozownika i to jaką przestrzeń chcemy na niego przeznaczyć. Następnie, czy ma być zawieszony na ścianie, montowany nablatowo czy może stojący? Istotną kwestią jest również obudowa dozownika na mydło, którą można dobrać pod względem kolorystycznym, by dopasować urządzenie do innych elementów wyposażenia wnętrza, jak również sam materiał wiodący - dostępne w naszej ofercie są dozowniki ze stali szlachetnej lub mosiądzu, matowe i chromowane oraz wykonane z tworzywa sztucznego. Oprócz tego podajniki mogą być przeznaczone na mydło w płynie, pianie lub na środki do dezynfekcji czy inne kosmetyki. 

Obudowa automatycznych dozowników na mydło

Jedną z ważnych kwestii, oprócz samej funkcjonalności użytkowej, jest nienaganny wygląd oraz solidność urządzeń w toaletach prywatnych i publicznych. W naszej ofercie znajdują się wyselekcjonowane automatyczne dozowniki na mydło również po tym względem. Sprzęt tego typu może różnić się pod względem obudowy zewnętrznej. Postawić można na wysokiej jakości tworzywo sztuczne, oferowane, na przykład, w serii MASTERLINE od Bisk lub w designerskich owalnych podajnikach na mydło PARIS od Losdi. Stal szlachetną, która jest materiałem wiodącym między innymi w podajnikach marki Faneco, Tork czy Franke bądź mosiądz, którego chromowaną wersją można znaleźć w serii EXOS od Franke, warto wybrać, jeśli zależy nam na podwyższonym standardzie toalety. Ciekawą propozycją jest zalustrowany dozownik mydła w płynie marki Impeco - taki element wyposażenia bardzo dobrze sprawdza się chociażby w galeriach handlowych czy obiektach sportowych. 

Jakie mydło wybrać? 

Wśród dostępnych na rynku automatycznych dozowników na mydło, można wyróżnić podział na urządzenia przeznaczona na mydło w płynie lub w pianie oraz na podajniki z wymiennymi wkładami lub z pojemnikiem do wlewania kosmetyku. Oprócz tego dyspensery mogą podawać również płyny do dezynfekcji, szampony czy odżywki lub różnego rodzaju żele. Dużą popularnością wśród produktów przeznaczonych na mydło w pianie, cieszą się podajniki bezdotykowe firmy GOJO, z serii LTX lub TFX. Producent oferuje te dyspensery w wielu wariantach kolorystycznych. Również dostępne w szerokiej gamie kolorów są dozowniki na mydło od CWS boco. Białe klasyczne dyspensery na mydło w pianie proponuje, między innymi, Merida w serii TOP AUTOMATIC oraz Kimberly Clark PROFESSIONAL. Minimalistyczne podajniki od Ecolab i Saraya, która posiada również  wersję dyspenserów na mydło w piance dla dzieci, doskonale sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Wśród automatycznych dozowników z przeznaczeniem na mydło w płynie również można skorzystać z kilku wariantów designu i wersji kolorystycznych, na przykład decydując się na czarny dyspenser bezdotykowy marki Merida ONE. Nie ma wątpliwości, że kosmetyk w płynie jest bardziej znaną i klasyczną formą mycia rąk, niemniej jednak pianka sprawuje się równie dobrze i jest ekonomiczna. Wybór należy dostosować do potrzeb użytkowników i częstotliwości odwiedzania toalety.