sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Purell

Dozowniki do mydla w płynie to nieodłączny element wyposażenia każdego obiektu użyteczności publicznej, takiego jak biura, restauracje, hotele, szkoły, szpitale czy centra handlowe. W naszej ofercie znajdują się profesjonalne dozowniki, które nie tylko ułatwiają regularne czyszczenie i dezynfekcję dłoni, ale także dodają elegancji i nowoczesności każdemu wnętrzu.

Nasze dozowniki charakteryzują się wyjątkową trwałością i funkcjonalnością. Oferujemy zarówno klasyczne modele, jak i dozowniki z zaawansowaną technologią bezdotykową, minimalizującą ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii i wirusów. Nasze produkty są łatwe w montażu, obsłudze i utrzymaniu, a ich różnorodność stylistyczna sprawia, że z łatwością dopasujesz je do każdego rodzaju wnętrz. Zdecyduj się na bezpieczeństwo i komfort – wybierz profesjonalne dozowniki do mydła z naszej oferty.

Wysyłamy w 24 godziny
Automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk LTX Purell 1.2 L czarno-srebrny
Wysyłamy w 24 godziny
Automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk Purell LTX 1.2 litra
Wysyłamy w 24 godziny
Dozownik do dezynfekcji rąk Purell ADX 0.7 litra plastik biały
Wysyłamy w 24 godziny
Dozownik do dezynfekcji rąk Purell ADX 0.7 litra chromowany czarny
Wysyłamy w 24 godziny
Automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk Purell TFX 1.2 l biały
Wysyłamy w 24 godziny
Automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk Purell TFX 1.2 l srebrny
Rodzaje dozowników do mydła i płynów dezynfekcyjnych

Rodzaje dozowników do mydła i płynów dezynfekcyjnych

23-11-2016
Właściciele publicznych toalet chętnie zamieniają tradycyjne dozowniki na mydło na dozowniki montowane na ścianie lub w blacie. Są nie tylko wygodniejsze, ale również w dużej mierze pozwalają ograniczyć koszty i ewentualne szkody. Różnorodność oferowanych rozwiązań pozwala dobrać najlepszy produkt w zależności od sposobu aplikacji mydła, rodzaju mydła, metody...
Dozowniki do mydła – który z nich warto wybrać?

Dozowniki do mydła – który z nich warto wybrać?

13-05-2021
Dozownik mydła w płynie to obowiązkowy element wyposażenia każdej łazienki. Sprawdzi się zarówno w domu, lokalu gastronomicznym oraz galerii handlowej. To urządzenie ułatwia utrzymanie higieny osobistej, a zautomatyzowane działanie sprawia, że z podajników do mydła korzystamy często i chętnie. Na rynku oferowanych jest wiele zróżnicowanych rozwiązań, które pozwalają...
Dozowniki do mydła w płynie i do płynu dezynfekcyjnego - filmy wideo

Dozowniki do mydła w płynie i do płynu dezynfekcyjnego - filmy wideo

28-02-2017
Poniższe filmy wideo pokazują, jak obsługiwać dozowniki do mydła i dozowniki do płynów dezynfekcyjnych. Począwszy od tego, jak je otwierać i uzupełniać, po sposób dozowania środka myjącego. Dzięki temu można lepiej poznać dany sprzęt jeszcze zanim trafi do użytkownika. Ponadto istnieje możliwość pobrania filmu na swój dysk, co może okazać się przydatne, gdy chcemy...

W przypadku wyposażenia toalet publicznych, jednym z oczywistych elementów, które powinny się w niej znaleźć są dozowniki do mydła. Nie budzi wątpliwości, że w tym przypadku tradycyjne kostki mydła nie zdadzą egzaminu. Przede wszystkim ze względów higienicznych, ponieważ mydło stanie się skupiskiem bakterii, ale również ekonomicznych. Dyspensery pozwalają na komfortową i higieniczną aplikację płynu. Spośród całego asortymentu dostępnego na rynku można zdecydować się na zawieszane dozowniki lub wolnostojące podajniki mydła w zależności od częstotliwości użytkowania oraz aspektów ergonomicznych danego pomieszczenia. Sprzęt ten znaleźć można w większości pomieszczeń publicznych, między innymi w galeriach handlowych, obiektach gastronomicznych, siłowniach i klubach fitness, biurach i innych miejscach. Większość modeli podajników na mydło w płynie posiada zbliżoną konstrukcję, w skład jej wchodzi pojemnik, do którego wlewane jest mydło, przycisk lub pompka do aplikacji odpowiedniej ilości płynu oraz obudowa z plastiku lub stali szlachetnej. Urządzenia te mogą bazować również na uzupełnianiu wkładami mydła do dyspenserów danego producenta. W toaletach o niewielkim metrażu można zastosować również dozowniki wolnostojące lub z montażem blatowym, zajmują one bowiem niewiele miejsca. Oczywiście dozowniki na mydło w toaletach prywatnych również doskonale się sprawują i takie rozwiązanie cieszy się stale rosnącą popularnością. Uzupełnianie podajnika mydłem z dużym kontenerów jest dodatkowo ekonomiczne i wygodne. W ofercie naszego sklepu znaleźć można szeroki asortyment produktów znanych i cenionych marek, jak: Bisk, Blomus, Bulkysoft, CWS-boco, Ecolab, EKAplast, Faneco, Franke, GOJO, Im,preco, Katrin, Kimberly-Clark, Lamix, Linea Trade, Losdi, Marplast, Merida, Purell, Sanitario, Saraya, Tork, Vendor.

Jaki dozownik na mydło wybrać?

Jak zwykle przy wyborze każdego z elementów wyposażenia toalety podstawową kwestią, nad którą należy się pochylić jest częstotliwość odwiedzania toalety oraz specyfikację miejsca i potrzeby użytkowników. Idąc tym tropem jesteśmy w stanie wysnuć wnioski odnośnie oczekiwanej pojemności dyspensera na mydło, jego obudowy, sposobu montażu i uruchamiania, wielkości. Dzięki naszej ofercie możesz dopasować dozownik do wymogów użytkowników i danego pomieszczenia. W przypadku mniejszych przestrzeni lub tych, gdzie królować ma nowoczesny design, warto postawić dozowniki na mydło w płynie z montażem blatowym lub te wolnostojące, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca, nie umniejszając przy tym skali komfortu samego użytkowania sprzętu. Takie propozycje znaleźć można w serii EXOS od Franke z chromowanego mosiądzu czy w zestawie od firmy PURELL składającego się dozownika i wkładu na mydło w płynie. Obie marki są cenione z jakość i solidność wykonania. Ciekawą propozycją jest również automatyczny dyspenser mydła marki Bisk o pojemności 0,225 litra.

Modelem uniwersalnych dozowników do mydła w płynie są te o montażu naściennym. Są one nie tylko intuicyjne w obsłudze, ale również łatwe do utrzymania w czystości, a co najważniejsze - sprawdzą się w szerokim wachlarzu rodzajów łazienek, czy to publicznych czy prywatnych. Można postawić, między innymi, na dyspensery wykonane z białego plastiku,  na przykład serię MASTERLINE od Bisk lub nowoczesny owalny model dozownika z serii PARIS od firmy Losdi. Klasyczną formę podajnika do mydła w płynie znaleźć można w również w modelu wykonanym ze stali matowej Faneco LAB. Wiele oferowanych przez tego polskiego dystrybutora  dozowników uzyskało od Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego atest higieniczny PZH.

Dozowanie ręczne lub automatyczne

Jedną z ważnych kwestii wyboru jest decyzja odnośnie funkcjonalności dozownika pod względem sposobu jego uruchamiania. Główną kategorią jest tutaj uruchamianie automatyczne i manualne. Dozowniki na mydło w płynie mogą być również łokciowe - jest to szczególnie istotny walor dla placówek, w których należy znacząco ograniczyć przenoszenie bakterii, na przykład w placówkach medycznych. Bezdotykowe podajniki są nowoczesną i bardzo wygodną formą tego urządzenia. Takie rozwiązanie znajdziemy, między innymi, w serii NEXA od Ecolab czy Merida ONE. Podczas wykrycia ruchu przez czujnik, dyspenser podaje odpowiednią ilość mydła, co stanowi higieniczny i intuicyjny aspekt sprzętu. Dużą popularnością cieszą się podajniki z ręcznym dozownikiem, na przykład Faneco HIT, serie IMAGE DESIGN lub ELEVATION od firmy Tork czy dozowniki Impeco

Dozowniki na mydło - uzupełnianie czy gotowe wkłady?

Wśród asortymentu podajników, można zdecydować się na te, które wyposażone są zbiornik, gdzie wlewa się dowolne mydło bądź płyn dezynfekujący lub na takie, które uzupełnianie są podczas wymiany odpowiedniego wkładu, który dedykowany jest konkretnemu dozownikowi. Zastosowanie takie rozwiązanie można znaleźć, na przykład w dozowniku INCLUSIVE od Katrin, serii GOJO Pro czy popularnej ofercie kolorowych dozowników na mydło w płynie marki CWS boco. W przypadku uzupełniania mydła jest oczywiście szersza możliwość doboru zapachu, barwy czy konsystencji mydła. Wkłady natomiast są bardziej higieniczną formą, dodatkowo ich wymiana jest intuicyjna i prosta. Wszystko należy dobrać w zależności od swoich preferencji oraz oczekiwań użytkowników.