sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Jak zmniejszyć zużycie serwetek z dozownikami do serwetek Tork Xpressnap®?

17-04-2018

Dzisiejsi klienci restauracji przykładają wagę do drobiazgów. Są wymagający pod względem jakości serwowanych dań, czystości lokalu i udogodnień. Warto w tym miejscu poświęcić chwilę serwetkom. Z punktu widzenia klienta - serwetki powinny być zawsze pod ręką. Dla właściciela lokalu jest to kolejny wydatek, czasem spory. Jak pogodzić dwa interesy? Marka Tork znalazła rozwiązanie!

 

Do czego prowadzi nadmierne zużycie serwetek

Zazwyczaj standardowe serwetniki nie sprawdzają się w lokalach gastronomicznych, szczególnie w tych, które odwiedza duża liczba gości. Sprawa dotyczy każdego lokalu gastronomicznego - restauracji, kawiarni, baru szybkiej obsługi czy kantyny pracowniczej. Klienci sięgając po serwetki ze zwykłego serwetnika, często niechcący, biorą ich więcej niż chcieli i ostatecznie wyrzucają je do śmieci. Efekt? Nadmierne zużycie serwetek, wyższe koszty i nadprodukcja odpadów, z którą wiąże się konieczność większego zaangażowania pracowników w utrzymaniu porządku w lokalu i więcej śmieci. To zaś dodatkowo kłóci się z troską o środowisko naturalne. Zużyte serwetki nie nadają się do ponownego przetworzenia. Trafiają do odpadów zmieszanych i nie mogą zostać poddane recyklingowi. 

 

Jak ograniczyć zużycie serwetek o 25%?

Pojemniki na serwetki Tork zostały skonstruowane w taki sposób, aby dozować serwetki zawsze po jednej sztuce. Dzięki temu klient jednorazowo pobiera tylko jeden listek, który powoduje częściowe wysunięcie kolejnego. Nie ma marnotrawienia, zmniejsza się liczba odpadów, a pracownicy mogą skierować część energii na inne działania niż uzupełnianie serwetników i usuwanie odpadów. 

Pojemnik na serwetki Tork XPRESSNAP SNACK 225 szt. plastik czarny

 

Dopasuj dozownik do serwetek Tork do swoich potrzeb

Marka Tork oferuje rozbudowaną ofertę pojemników na serwetki, która spełnia zróżnicowane potrzeby kawiarni i lodziarni, restauracji, barów szybkiej obsługi, kin czy parków rozrywki. Od małych eleganckich serwetników Tork Xpressnap® z linii Image po rozbudowany system pojemników na serwetki Tork Xpressnap® z linii Signature i Classic, wśród których znajdują się:

 • małe dozowniki na stoliki
 • średniej wielkości dozowniki na stoliki
 • dozowniki na ladę
 • dozowniki po postawienia na ladę lub do zawieszenia na ścianie
 • dozowniki do zabudowy

 

Jak dodatkowo zarobić na dozownikach do serwetek?

To nie żart. Pojemniki na serwetki Tork, nie tylko ograniczają zużycie serwetek, ale także pomagają generować dodatkowe przychody. Wszystko za sprawą paneli reklamowych, które są umieszczone na większości serwetników Tork. Można w nich umieścić ofertę własną, np. aktualne promocje lub wynająć powierzchnię reklamową.

W tym momencie część osób pomyśli - ok, ale nie potrafię tworzyć projektów graficznych i nie chcę wydawać dodatkowo pieniędzy na grafika. Marka Tork wyszła naprzeciw potrzebom klientów z branży HoReCa i postanowiła maksymalnie ułatwić tworzenie reklam. Na swojej stronie internetowej Tork umieścił prosty w obsłudze, bezpłatny program do tworzenia reklam Ad-a-Glance. 

 

Stwórz reklamę w 4 prostych krokach

Aby stworzyć projekt reklamowy na dozownik do serwetek Tork, wystarczy postępować zgodnie z poleceniami widocznymi na stronie kreatora. Jak to działa?

 1. Wybierz jeden z gotowych szablonów i dostosuj go do swoich potrzeb lub wgraj własny.Wybór szablonu na dozownik serwetek Tork
 2. Wybierz dozownik do serwetek, na którym zamieścisz wzór. Program automatycznie dostosuje wielkość grafiki do wymiarów dozownika. Wybór dozownika serwetek Tork
 3. Personalizuj grafikę. Na tym etapie możesz dodać logo swojej firmy i tekst. Wybierz czcionkę i nadaj jej kolor. Jeśli twój dozownik ma dwa pola reklamowe, możesz zmienić przód i tył grafiki.Personalizowanie grafiki na dozownik serwetek Tork
 4. Przyjdź do zapisu i wydruku. Przed wydrukiem, możesz sprawdzić, jak grafika będzie się prezentować na dozowniku.

Podgląd wydruku reklamy na dozownik do serwetek Tork

Zapis i wydruk projektu na dozownik serwetek Tork

Chcesz stworzyć wzór na swój dozownik do serwetek Tork? Wykonasz go na stronie kreatora Tork Ad-a-Glance.

 

Czy to się opłaca?

 • co najmniej 1/3 klientów zwraca uwagę na oferty na dozownikach serwetek i około 10% z nich korzysta
 • 86% klientów chętniej wraca do lokali, w których zaprezentowano im spersonalizowaną ofertę 
 • 48% klientów jest skłonnych wydać więcej, gdy zobaczy ofertę specjalną w lokalu
 • 29% odwiedzających lokal wydaje więcej niż planowało, gdy zobaczy ciekawą ofertę na stoliku

 

Ryszard Kurek

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji (tekst, grafika, obrazy, zdjęcia, pliki oraz inne dane) prezentowany w sklepie internetowym OLE.PL nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.