sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Akcesoria łazienkowe Franke

Suszarki elektryczne stanowią istotny element wyposażenia publicznych toalet. Można je znaleźć praktycznie w każdym miejscu publicznym. Wśród suszarek elektrycznych wyróżniamy: suszarki do rąk, suszarki do włosów hotelowe oraz suszarki do włosów basenowe. Energooszczędne suszarki do rąk są lepszą opcją dla współdzielonych łazienek w porównaniu do ręczników papierowych. W ich skład wchodzą różne typy: najpopularniejsze suszarki do rąk bezdotykowe, suszarki do rąk na przycisk (te są wybierane na przykład dla małych toalet, gdzie istnieje ryzyko przypadkowego uruchomienia suszarki automatycznej) oraz suszarki do rąk kieszeniowe, które stają się coraz bardziej popularne. Suszarki do włosów hotelowe zwykle mają uchwyt na suszarkę, który jest mocowany do ściany. Suszarki do włosów basenowe są niezbędne w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności. Cena zależy nie tylko od funkcjonalności czy materiału obudowy, ale również od producenta.

Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Suszarka do rąk RODAN KWC 2200 W stal matowa
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Suszarka do rąk STRATOS KWC 1000 W stal matowa
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Suszarka do rąk KWC 1800 W plastik biały
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Suszarka do rąk automatyczna EXOS KWC 1000 W stal matowa
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Suszarka do włosów basenowa F5 KWC 1300 W plastik biały
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Suszarka do włosów basenowa F5 KWC 1300 W plastik czerwony
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Suszarka do włosów basenowa F5 KWC 1300 W plastik żółty
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Suszarka do włosów basenowa F5 KWC 1300 W plastik niebieski
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Suszarka do włosów basenowa F5 KWC 1300 W plastik czarny
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Prowadnica do suszarki basenowej F5 plastik biały KWC
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Prowadnica do suszarki basenowej F5 plastik czerwony KWC
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Prowadnica do suszarki basenowej F5 plastik żółty KWC
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Prowadnica do suszarki basenowej F5 plastik niebieski KWC
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Prowadnica do suszarki basenowej F5 plastik czarny KWC
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Suszarka kieszeniowa do rąk KWC DRYx500
Wyślemy: czwartek (04 lipca)
Suszarka kieszeniowa do rąk KWC DRYx600

Suszarki elektryczne stanowią ważny element wyposażenia nie tylko każdej toalety publicznej, ale też wielu hoteli, placówek sportowych, gabinetów fryzjerskich oraz ośrodków wellness i SPA. Akcesoria te stanowią więc grupę produktów, które są przydatne w rozmaitych sytuacjach i spełniają dużą ilość zadań, pomagając wedle potrzeby w czasie suszenia dłoni, włosów, ciała, a nawet ubrań. Nawet zwykłe, montowane naściennie i posiadające obrotowe dysze urządzenia pozwalają bardzo efektywnie wykorzystywać generowany przez suszarki strumień powietrza do rozmaitych celów, czyniąc tym samym łazienki bardziej komfortowym i wielofunkcyjnym miejscem. I właśnie ta wszechstronność, w połączeniu z faktem, że energooszczędne suszarki do rąk są lepszym rozwiązaniem do łazienki ogólnodostępnej w porównaniu z ręcznikami papierowymi sprawia, że wykorzystujące rozmaite technologie i metody pozbywania się wilgoci suszarki można spotkać w praktycznie każdym obiekcie użyteczności publicznej.

W naszej ofercie znaleźć można elektroniczne suszarki Bisk, Dyson, Franke, Faneco, Merida, P+L Systems, Starmix, Valera, Warmtec, EKAplast, Impeco oraz innych znanych na całym świecie producentów, dostępne w wielu kolorach i obudowach z plastiku ABS lub stali szlachetnej. Dzielą się na elektryczne suszarki do rąk, kieszeniowe suszarki do rąk, hotelowe suszarki do włosów oraz mające dużą moc i odporne na pracę w wilgotnym środowisku basenowe suszarki do włosów.

Dlaczego warto zainwestować w suszarki?

Wbrew pozorom kupno suszarki - zwłaszcza suszarki do dłoni - jest bardzo opłacalnym posunięciem, ponieważ pozwala zredukować wydatki aż o 99% w porównaniu do kosztów zużycia papierowych ręczników. Różnica ta może się oczywiście wahać w zależności od ceny ręczników czy elektryczności, nie da się jednak ukryć, że nawet dla niewielkiej firmy systematyczne kupowanie papierowych ręczników jest w skali roku znacznie większym wydatkiem niż koszty zużycia prądu przez jedno niewielkie urządzenie. Wciąż ulepszane i coraz bardziej energooszczędne suszarki cechujące się niższym, niż starsze modele, poborem mocy, są w dodatku zdecydowanie bardziej ekologicznym (nie wymagają zużycia dużych ilości papieru) i wymagającym mniejszego wysiłku podczas codziennej eksploatacji rozwiązaniem. Nie tylko znacząco zmniejszają ilość pojawiających się w łazience odpadów, dzięki czemu kosze nie przepełniają się zużytymi jednorazowymi ręcznikami i nie trzeba bez przerwy pamiętać o wymianie worków, ale też sprawiają mniejszy problem podczas użytkowania oraz czyszczenia, nie wymagając nieustannego kupna i uzupełniania papierowymi materiałami eksploatacyjnymi. Nowoczesne suszarki basenowe i hotelowe, wyposażone w wygodne uchwyty i dysze są z kolei akcesoriami, które znacząco wpływają na komfort osób korzystających z ośrodków sportowych i wypoczynkowych, pozwalając im w większym stopniu oddać się relaksowi i wpływając na ogólne zadowolenie.

Czym kierować się przy wyborze suszarki?

Obecne na rynku suszarki do rąk potrafią znacząco się od siebie różnić pod względem ilości zużywanej energii, odporności na wilgoć, poziomu natężenia hałasu oraz wielkości. Wybierając najlepszą możliwą suszarkę przede wszystkim trzeba oczywiście wziąć pod uwagę to, jaką funkcję ma spełniać i w jakiej przestrzeni zostanie umieszczona. Najpopularniejsze, bezdotykowe suszarki do rąk i suszarki do rąk z przyciskiem, nie są najlepszym wyborem np. do małych toalet, gdzie istnieje ryzyko przypadkowego uruchomienia urządzenia, co oznacza, że w przypadku ograniczonej ilości przestrzeni warto zastanowić się nad instalacją umywalkowej suszarki do rąk. Zdobywające coraz większą popularność kieszeniowe suszarki, dzięki szybkiemu ściąganiu wody z powierzchni skóry i powłokom antybakteryjnym są doskonałym rozwiązaniem w toaletach, w których dużą wagę przykłada się do higieny oraz skuteczności. Hotelowe suszarki do włosów są przystosowane do częstej i długotrwałej eksploatacji i dla wygody występują często z uchwytem pozwalającym na mocowanie ich na stałe do ściany, zaś basenowe suszarki są niezastąpione w obiektach o wysokiej wilgotności i zaprojektowane z myślą o intensywnym użytkowaniu.

Głośność pracy

Wybierając suszarkę odpowiednią dla danej toalety, sanitariatu lub szatni, należy pamiętać, że są to urządzenia które pracując generują pewną ilość hałasu. Przeglądając ofertę wykonanych przez różnych producentów modeli warto wziąć zatem pod uwagę, że poszczególne urządzenia różną się od siebie nie tylko wyglądem i sposobem działania, ale też głośnością, podaną w opisie produktu w decybelach. Co decyduje o poziomie hałasu suszarki? Kluczowym czynnikiem jest przede wszystkim szybkość suszenia, która wraz ze swoim wzrostem idzie zazwyczaj w parze z większym hałasem generowanym przez pracę silnika. Niestety, nie ma ogólnie przyjętego sztywnego podziału suszarek według głośności ich pracy, ale można przyjąć klasyfikację, w której ciche suszarki to takie, które włączone zbliżają się do 50-60 db, umiarkowanie głośne suszarki osiągają 60-70 db, a duży hałas w trakcie korzystania z suszarki następuje, kiedy jej głośność przekracza 70 db. Do najcichszych suszarek należą te ze starszych modeli, które nie generują silnego prądu powietrza, tylko suszą za pomocą wysokiej temperatury. W nich od mocy silnika ważniejsza jest używana przez urządzenie grzałka. Minusem tych urządzeń jest jednak czas suszenia, który zazwyczaj oscyluje wokół 30 sekund. Nowe modele, które suszą dłonie, ciało i włosy w czasie 10-15 sek. są niestety bardziej hałaśliwe ze względu na wysokie obroty silnika.

Moc suszarki

Moc znamionowa suszarki to moc przy której urządzenie działa prawidłowo i zgodnie z normami, wahająca się od 450 do 2500 W. Co istotne, wpływa ona na ilość pobieranego prądu i wysokość rachunków - należy pamiętać, że im wyższa moc, tym szybsze suszenie, ale równocześnie większe koszty eksploatacji. Najniższą moc posiadają suszarki kieszeniowe oraz zwykłe suszarki do rąk używające silnego zimnego powietrza do ściągania wody ze skóry. Największą moc posiadają gwarantujące przyjemny, ciepły nawiew, suszarki z grzałką, które zarazem mają mocny nadmuch powietrza. Co istotne, w niektórych modelach suszarek jest możliwość wyłączenia grzałki i przestawienia suszarki na energooszczędny tryb.

Materiał obudowy i wygląd

Oferowane przez różnych producentów suszarki mają nie tylko dostosowane do mniejszych i większych toalet publicznych oraz obiektów sportowych i rekreacyjnych kształty i wielkości, ale są też produkowane z różnego rodzaju materiałów, wśród których największą popularnością cieszą się plastyczne i wytrzymałe tworzywa sztuczne, takie jak poliwęglan oraz tworzywo ABS oraz estetyczna i odporna stal nierdzewna w wersji polerowanej lub matowej. Różnokolorowe, białe, czarne i srebrne suszarki łatwo jest dopasować do reszty wyposażenia łazienki tak, aby współgrały z całą jej aranżacją. Urządzenia w metalowych obudowach najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych, ciemnych i industrialnych wnętrzach, zaś te wykonane z plastiku doskonale dopasują się do wszystkich innych pomieszczeń, głównie ze względu na ich szerszy zakres kolorystyczny.