sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Płyn do mycia podłóg- jaki wybrać?

08-10-2023

Przeznaczenie płynów

Podłogi są narażone na wiele zanieczyszczeń: kurz, piasek, ślady butów, a czasem także różnego rodzaju plamy. Aby utrzymać je w czystości, warto posiadać skuteczny płyn do ich mycia. Różne typy podłóg wymagają zastosowania specyficznych środków czystości. Przykładowo, płyny do podłóg drewnianych powinny być inne niż te do mycia powierzchni płytkowych. Drewno jest materiałem wrażliwym, wymagającym płynów, które nie tylko skutecznie czyści, ale też nawilża i konserwuje. Z kolei podłogi płytkowe najlepiej czyścić środkami, które efektywnie rozpuszczają zabrudzenia, ale jednocześnie nie pozostawiają smug. Tak przedstawia się podział płynów ze względu na przeznaczenie:

  • Płyny do drewna: Formułowane tak, aby nie niszczyć struktury drewna, chronią je przed wilgocią i dbają o zachowanie naturalnego koloru.
  • Płyny do płytek: Zawierają składniki usuwające osady wapienne oraz brud z fug, nie pozostawiając smug.
  • Płyny uniwersalne: Mogą być używane na większości powierzchni, ale warto sprawdzić, czy są odpowiednie dla naszej podłogi.
  • Płyny do kamienia naturalnego: Zabezpieczają powierzchnię przed zabrudzeniami, jednocześnie podkreślając naturalny wygląd kamienia.

Płyny do mycia podłóg- szeroki wybór

Jakość

Jakość płynu do mycia podłóg jest kluczowa, jeśli chcemy skutecznie usunąć zanieczyszczenia i jednocześnie chronić powierzchnię. Warto zwracać uwagę na skład płynu - czy nie zawiera on substancji, które mogą zaszkodzić naszej podłodze. Przetestowane i rekomendowane przez ekspertów środki zwykle gwarantują bezpieczeństwo oraz skuteczność. Zwróć uwagę na:

  • Skład: Dobrze jest wybierać produkty, które nie zawierają szkodliwych chemikaliów, które mogą zaszkodzić podłodze lub zdrowiu mieszkańców.
  • Efektywność: Wysoce skoncentrowane płyny mogą być bardziej wydajne i dłużej wystarczać, ale ważne jest stosowanie ich zgodnie z zaleceniami producenta.
  • Bezpieczeństwo: Niektóre płyny mogą sprawiać, że podłoga staje się śliska. Ważne jest, aby wybrać te, które zapewniają bezpieczne użytkowanie.

Ekologia

Coraz częściej producenci oferują płyny przyjazne dla środowiska, które nie zawierają szkodliwych substancji i są biodegradowalne. Wybierając eko-płyn do podłóg, dbamy nie tylko o czystość w naszym domu, ale także minimalizujemy negatywny wpływ na środowisko naturalne. Warto więc zastanowić się czy nie kupić większego opakowania, w końcu i tak będziemy go potrzebować a znacznie zmniejszy to zużycie plastiku. Ekologiczne płyny sprzedawane w 10litrowych opakowaniach znajdziesz tutaj.

Podsumowanie

Wybierając płyn do mycia podłóg, warto zwrócić uwagę na jego przeznaczenie, jakość oraz aspekt ekologiczny. Odpowiednio dobrany płyn nie tylko zapewni nam czystą i lśniącą podłogę, ale także zadba o jej trwałość i będzie przyjemny w użyciu.

 

 

Featured articles

Przestrzeń, czystość i organizacja w małej łazience, praktyczne rozwiązania i porady.

Przestrzeń, czystość i organizacja w małej łazience, praktyczne rozwiązania i porady.

30-09-2023
Jak zadbać o czystość powietrza w łazience?

Jak zadbać o czystość powietrza w łazience?

Wybieramy mop do czyszczenia podłóg

Wybieramy mop do czyszczenia podłóg

13-05-2021
Types of floor mats

Types of floor mats

11-02-2019