sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Wysokość montażu wyposażenie WC i łazienki dla niepełnosprawnych

25-11-2016

Funkcjonalne wyposażenie toalety publicznej powinno zawierać takie produkty jak suszarki do rąk oraz dozowniki do mydła i inne urządzenia. Aby można było komfortowo korzystać z takiego miejsca, akcesoria powinny być prawidłowo zainstalowane, na odpowiednich wysokościach. Są pewne standardy, które mówią na jakiej wysokości powinien znajdować się pojemnik na papier toaletowy, a na jakiej pojemnik na ręczniki papierowe, przewijak składany dla dzieci, elektroniczny odświeżacz powietrza, wieszaki na ubrania.

Ponadto, inaczej sprawa wygląda w przypadku łazienki dla niepełnosprawnych, ponieważ tam te wysokości są zupełnie inne. Aby ułatwić projektowanie oraz sam montaż uchwytów i poręczy dla niepełnosprawnych w łazienkach publicznych, stworzyliśmy infografiki, które w jasny sposób pokazują, gdzie powinny być zamontowane konkretne sprzęty.

 

Pobierz infografikę: Wysokość montażu wyposażenia w toalecie publicznej

Montaż wyposażenia w łazience publicznej

 

Pobierz infografikę: Wysokość montażu urządzeń sanitarnych w toalecie dla niepełnosprawnych

Wyposażenie łazienek dla niepełnosprawnych - montaż

 

Ryszard Kurek


Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji (tekst, grafika, obrazy, zdjęcia, pliki oraz inne dane) prezentowany w sklepie internetowym OLE.PL nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.