sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Oszczędzanie wody - ekologiczne rozwiązania dla toalet publicznych

17-03-2016

Jak wyposażyć toaletę publiczną przyjazną środowisku? Urządzenia sanitarne sprzyjające oszczędzaniu wody.

Toaleta to miejsce odpowiedzialne za 90% zużycia wody w biurach oraz miejscach użyteczności publicznej. Mając na uwadze problemy ekologiczne współczesnego świata i ogromny problem jakim jest marnowanej wody, stosowanie ekologicznych rozwiązań jest w dzisiejszym świecie nie tylko gestem manifestującym postawę przyjazną środowisku, lecz koniecznością.

oszczędzanie wody, woda

Istnieje wiele rozwiązań dla toalet, które mogą w znaczący sposób wpłynąć na zużycie wody w miejscu użyteczności publicznej. Jedną z możliwości jest stosowanie automatycznych baterii oraz systemów spłukujących, które uruchamiają się przy pomocy fotokomórki. Urządzenia tego rodzaju charakteryzują się mniejszym zużyciem wody i energii. Uruchamiane i zatrzymywane automatycznie, zapobiegają marnowaniu wody.

Istnieją również inne rodzaje oszczędnych baterii, których zamontowanie korzystnie wpłynie zarówno na środowisko naturalne, jak i wysokość rachunków za zużytą wodę. Jednym z nich są baterie termostatyczne, które uniemożliwiają wypływ wody o temperaturze niższej niż ta ustawiona na termostacie.

Stosowanie ekologicznych baterii to nie jedyny sposób na zapobieganie niepotrzebnemu zużyciu wody w toaletach. Badania wykazały, że w przypadku stosowania mydła w pianie zużycie wody jest znacznie mniejsze niż podczas korzystania z mydła w płynie. Warto o tym pamiętać wybierając dozownik do mydła do toalety publicznej.

Pobierz infografikę:

Oszczędzanie wody w toaletach publicznych

Oczędzanie wody w toaletach publicznych

Pobierz PDF:

 

Ekologiczne i oszczędne rozwiązania w toaletach publicznych

Sposoby oszczędzania wody w toalecie

 
Ryszard Kurek
Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji (tekst, grafika, obrazy, zdjęcia, pliki oraz inne dane) prezentowany w sklepie internetowym OLE.PL nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.