sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Jaki kosz na śmieci do biura wybrać?

08-10-2020

Biurowy kosz na odpady papierowe

Segregacja śmieci w biurze jest istotnym tematem, którego nie należy bagatelizować. Warto dbać o właściwą segregację odpadów komunalnych w przestrzeni biurowej, a tym samym ograniczyć ryzyko nałożenia na firmę sankcji finansowych. Jednocześnie segregacja śmieci w biurze sprawi, że firma będzie postrzegana jako dbająca o środowisko naturalne. W jaki sposób wybrać kosz na śmieci segregowane do biura?

 

Jaki kosz na śmieci do biura warto wybrać?

Biuro biuru nierówne. Dlatego też niemożliwe jest wskazanie jedynych słusznych rozwiązań, które sprawdzą się zarówno w wielkopowierzchniowym biurze korporacji, jak i w niewielkiej przestrzeni biurowej w kamienicy czy w wynajmowanym lokalu.

Oczywiście zarówno korporacja, jak i przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą zadeklarować się do selektywnej zbiórki odpadów i zapewnić w biurze odpowiednie kosze na śmieci do segregacji śmieci.

We wnętrzach najlepiej sprawdzą się wygodne w użyciu, lekkie i estetyczne plastikowe kosze na śmieci do biura. Są one relatywnie tanie, łatwe w transporcie i odporne uszkodzenia mechaniczne. Do bardziej reprezentatywnych pomieszczeń w biurze – np. w korytarzach, salach konferencyjnych czy w pomieszczeniach sanitarnych warto postawić na metalowe kosze na śmieci. Nie tylko będą one bardziej estetyczne, ale także zapewnią większą higienę w segregacji odpadów komunalnych w kuchniach i łazienkach.

Aby lepiej dopasować rodzaj i konstrukcję koszy na śmieci do biur oraz biurowych pomieszczeń, podzieliliśmy rekomendowane pojemniki w zależności od pomieszczenia.

Kosze na śmieci do segregacji - ole.pl

 

Jakie kosze na śmieci do biura przy biurkach pracowniczych?

Przy biurkach pracowników najlepiej sprawdzą się małe kosze na śmieci. Takie niewielkie pojemniki na odpady zapewnią nie tylko wygodną eksploatację, ale także będą estetyczne i wymuszą regularne opróżnianie śmietników.

O ile przy biurkach głównym odpadem są papier i karton, to warto postawić w pomieszczeniach pracowniczych również kosze na inne rodzaje odpadów – np. jeden zbiorczy pojemnik do segregacji na całe pomieszczenie. W ten sposób możliwe jest zachowanie zasad segregacji odpadów, jednocześnie nie zagracając przestrzeni nadmierną ilością koszy na śmieci.

Pod względem materiału wykonania kosze na śmieci przy biurkach powinny być przede wszystkim estetyczne. Z powodzeniem można postawić zarówno na kosze plastikowe, jak i metalowe.

 

Jakie kosze na śmieci do biura na korytarzu?

Na korytarzach powinno się umieszczać większe kosze na śmieci – najlepiej wyłącznie pojemniki przystosowane konstrukcyjnie do segregacji odpadów. W większości przypadków powinny wystarczyć kosze dwukomorowe, które pozwolą na wygodną segregację papieru i kartonów oraz tworzyw sztucznych i metali. Przykładem może być kosz do segregacji 2x30 litrów Merida.

Jeżeli jednak charakter i specyfika pracy w biurze powoduje, że pracownicy często wyrzucają również opakowania szklane, na korytarzach i w holach warto postawić trójkomorowe kosze na śmieci do segregacji – np. kosz do segregacji śmieci 3 x 15 litrów Merida stalowy. Pod względem gabarytów idealnie sprawdzą się pojemniki o pojemności 15-30 litrów na komorę.

 

Jakie kosze na śmieci do biura w kuchni i w łazience?

W kuchniach i łazienkach warto postawić na kosze automatyczne, które pozwolą ograniczyć konieczność dotykania kosza, a tym samym zapewnić pracownikom możliwie najwyższe standardy higieniczne. Godnym polecenia rozwiązaniem jest m.in. automatyczny kosz na śmieci 8 litrów Ninestars oraz automatyczny kosz na śmieci 12 litrów Merida SENSOR. Można również zainwestować w standardowe kosze otwierane za pomocą mechanizmu pedałowego.

W łazienkach zazwyczaj wyrzucane są odpady papierowe, dlatego też nie ma konieczności prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów w tego typu pomieszczeniach. Aby zapewnić odpowiednie standardy higieny do biurowych łazienek, warto wybrać metalowe kosze na śmieci. Będą one zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. W biurowej łazience świetnie sprawdzi się m.in. kosz na śmieci z pokrywą wiszący 30 litrów Faneco HIT z klapą oraz otwarty kosz na śmieci 10 litrów Merida.

W kuchniach oraz w pomieszczeniach socjalnych lepszym rozwiązaniem okażą się plastikowe lub metalowe kosze do segregacji odpadów. Warto postawić na większe pojemniki, które z łatwością pomieszczą odpady wygenerowane przez cały dzień korzystania z kuchni i pomieszczeń socjalnych przez pracowników. Świetnie sprawdzą się tu między innymi plastikowy kosz do segregacji 3x60 litrów Merida czy kosze Curver o pojemności 50 litrów.

 

Zapraszamy do zakupów na OLE.PL!

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą pełną ofertą koszy na odpady. Szeroki asortyment składający się z nowoczesnych, trwałych i sprawdzonych rozwiązań pozwoli Państwu z łatwością dobrać pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów w biurach, lokalach usługowych czy obiektach publicznych.

W przypadku pytań dotyczących naszej oferty serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami. Służymy fachowym wsparciem na każdym etapie współpracy.

 

Ryszard Kurek

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji (tekst, grafika, obrazy, zdjęcia, pliki oraz inne dane) prezentowany w sklepie internetowym OLE.PL nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.