sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Suszarka do rąk kieszeniowa – dlaczego warto postawić na ten typ?

08-04-2019

Suszarka do rąk to nie tylko efektowne, ale i efektywne rozwiązanie. Pozwala skrócić czas suszenia rąk do zaledwie kilku sekund, a przy tym zaoszczędzić pieniądze. Nic dziwnego, że urządzenie to gości w większości toalet firmowych, publicznych, a czasem nawet w domowych. W tym tekście przekonamy Cię do suszarki do rąk, a mówiąc dokładniej do jej konkretnego typu – suszarki do rąk kieszeniowej.

Dlaczego suszarka elektryczna powinna być w każdej firmie?

Automatyczna suszarka do rąk powinna stanowić podstawowe wyposażenie każdej publicznej toalety, szkolnej ubikacji, a także łazienki w firmowym biurze. Argumentów za elektryczną suszarką łazienkową jest wiele. Podstawowym dla wszystkich przedsiębiorców z pewnością będzie ograniczenie kosztów przy zwiększonej skuteczności. Najłatwiej wykazać to przez porównanie kosztów suszarki automatycznej z ręcznikami papierowymi. Po uwzględnieniu wydatków na ciągłe uzupełnianie ręczników, sprzątanie ich, zakup worków i koszt na śmieci, otrzymujemy nawet do 2000 zł oszczędności rocznie w przypadku stosowania suszarki elektrycznej do rąk. Dlatego nawet jeśli na początku firma musi wydać więcej na zakup suszarek do rąk elektrycznych, to w dłuższym okresie takie rozwiązanie przyniesie spore oszczędności. Zaznaczyć jednak trzeba, że taka suszarka elektryczna łazienkowa najlepiej sprawdzi się w miejscu, gdzie korzystać będzie z niej od kilkudziesięciu do kilkuset osób.

Suszarka elektryczna do łazienki to także rozwiązanie bardziej estetyczne, bo pozwala uniknąć w firmowej łazience nieeleganckich, porozrzucanych wszędzie ręczników (problem rozwiązują pojemniki na ręczniki papierowe). Zresztą sama suszarka do rąk, może być stylowym, designerskim gadżetem, którym można się pochwalić. 

Zarządcy w firmach szczególną uwagę powinni zwrócić na najnowocześniejszy rodzaj dmuchawy do rąk, czyli elektryczną suszarkę do rąk kieszeniową. To w tej chwili najbardziej profesjonalne suszarki do rąk, które potrafią skrócić suszenie rąk nawet o 30 sekund – do zaledwie kilku. Jednocześnie jest to urządzenie najskuteczniejsze. Dodatkowo zastosowanie tak nowoczesnej suszarki automatycznej łazienkowej podnosi prestiż pomieszczenia.

Suszarki do rąk kieszeniowe – idealny wybór!

Dlaczego przy wyborze elektrycznej suszarki do rąk warto postawić na suszarkę kieszeniową? Odpowiedź na to pytanie można ująć w trzech krótkich punktach:

1. Suszarka do rąk kieszeniowa jest szybsza

Czas suszenia taką suszarką elektryczną wynosi zaledwie od 7 do 15 sek. W przypadku tradycyjnych suszarek elektrycznych suche ręce otrzymujemy w czasie sięgającym od ok. 25 do nawet 40 sekund. Dlaczego tak się dzieje? Suszarka kieszeniowa działa w oparciu o zupełnie inną technologię. Ręce wkładamy do przestrzeni, która kształtem przypomina kieszeń, a tam suszarka za pomocą cienkich strumieni powietrza, które wystrzeliwuje z wielu dysz, po prostu ściąga wodę z powierzchni dłoni, zamiast suszyć je przez odparowywanie wody.

2. Suszarka kieszeniowa do rąk jest bardziej ekologiczna

Według producenta, suszarki do rąk Dyson Airblade wytwarzają nawet o 78% mniej CO2 niż niektóre inne suszarki i nawet o 78% mniej w porównaniu z ręcznikami papierowymi.

3. Kieszeniowa suszarka do rąk jest tańsza

Wszystko zależy od mocy suszarki elektrycznej, która w praktyce przekłada się na pobór prądu. W tych zwykłych elektrycznych suszarkach do rąk moc mieści się w przedziale od 1200 do 2500 W.

Natomiast w przypadku suszarek do rąk kieszeniowych waha się od 1000 do 1800 W. Większość suszarek ma też możliwość wyłączenia grzałki, co może ograniczyć pobór mocy aż o połowę. A jeśli dodać do tego krótszy czas działania niż w przypadku suszarek tradycyjnych oraz automatyczny wyłącznik, to oszczędności rosną w znacznym tempie. To także rozwiązanie tańsze niż stosowanie ręczników papierowych, o czym już wspomniano.

Jaką suszarkę kieszeniową do rąk wybrać?

Suszarka kieszeniowa Dyson

Jednym z najbardziej cienionych producentów elektrycznych suszarek do rąk jest firma Dyson. To właśnie suszarka kieszeniowa do rąk Dyson Airblade dB była pierwszym takim urządzeniem na rynku. Producent reklamuje ją jako „najszybszą i najbardziej higieniczną suszarkę do rąk”. Suszarka Dyson suszy ręce strumieniem powietrza o prędkości 690 km/h, a po drodze przechodzi przez filtr HEPA, który zatrzymuje 99% zanieczyszczeń powietrza.

Suszarka kieszeniowa Merida

Dobrą alternatywą suszarki kieszeniowej Dyson może być suszarka kieszeniowa Merida. Firma Merida to jeden z najpopularniejszych producentów sprzętu i akcesoriów łazienkowych i toaletowych. Logo marki można zobaczyć w toaletach publicznych w całej Polsce. Jeśli chodzi o suszarki kieszeniowe, to Merida ma w swojej ofercie kilka modeli, np. Suszarka kieszeniowa do rąk Merida Eco Jet wyposażona jest w wysokosprawny silnik bezszczotkowy BLDC, który dla elektrycznej suszarki do rąk generuje strumień powietrza o prędkości 400 km/h. W przypadku tego modelu suszarki do rąk można też wyłączyć grzałkę, co przekłada się na 50% spadek poboru mocy, a w konsekwencji na oszczędności. Firma Merida posiada także inny model elektrycznej suszarki kieszeniowej. Ma ona nieco mniejszą moc, także można wyłączyć w niej grzałkę, ale czas suszenia rąk wynosi zaledwie 8 sekund.

Suszarka kieszeniowa Faneco

Na rynku dostępna jest również suszarka kieszeniowa Faneco Orkan. Ta suszarka do rąk również wyposażona jest w filtr HEPA. Wyróżnia się prędkością nadmuchu powietrza, w granicach 106 m/s. Posiada dwie automatycznie uruchamiane fotokomórki.

Koniec końców, każdy z tych modeli różni się także sposobem wykończenia i designem, co też ma znaczenie przy zakupie wyposażenia łazienki.

Inni producenci suszarek kieszeniowych to m.in. Starmix, Warmtec czy SpaceLink.

Ciekawostką jest również to, że do kieszeniowej suszarki do rąk możemy dokupić wkład zapachowy do suszarek do rąk.

Elektryczna suszarka do rąk, ze względu na oszczędności, bezproblemowość i ekologię to najlepsze rozwiązanie do biura. Jeszcze lepszym wyjściem będzie zastosowanie suszarki kieszeniowej, która działa szybciej i jest energooszczędna.