sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Blog

Szczotka do WC, jaką wybrać? Co ile wymieniać? Najlepsze modele

ole.pl sp. z o.o. sp.k.
ul. Wenecjańska 8/88 61-101 Poznań, Polska
+48 61 855 20 85, +48 61 415 18 83, sklep@ole.pl

Szczotka do WC należy do głównego wyposażenia łazienki. Higieniczna toaleta powinna posiadać wszystkie niezbędne do utrzymania czystości przybory. Asortyment łazienkowy o ciekawym designie może stanowić akcent ozdobny wnętrza.

Do czego służy szczotka do ubikacji?

Urządzenia toaletowe zabrudzone na skutek użytkowania powinny być czyszczone za pomocą odpowiednich przyrządów łazienkowych. Szczotka do ubikacji ułatwia usuwanie zabrudzeń z misy WC.

Czym kierować się podczas wyboru szczotki WC - wskazówki

Wyposażenie toalety może różnić się pod różnymi względami, inwestując w zakup nowej szczotki WC należy zwrócić uwagę na:

- sposób montażu (naścienny, wolnostojący)
- kolor,
- tworzywo, z jakiego została wykonana,
- możliwość wymiany końcówek.

Co ile wymieniać szczotkę do WC?

Podjęcie decyzji o zakupie nowej szczotki często zależy od szybkości zużywania się końcówek. Znaczenie ma również tworzywo, z jakiego wykonana jest szczotka. Plastikową zaleca się wymieniać raz na pół roku. Drewniane lub bambusowe szczotki, o które prawidłowo dbamy, można wymieniać rzadziej.

Szczotka z wymiennymi końcówkami

Ergonomicznym rozwiązaniem do toalet publicznych i użytku domowego są szczotki posiadające wymienne końcówki. Producenci tacy jak Merida i Galicja posiadają w swoim asortymencie czarne i białe końcówki do wymiany. Jest to doskonałe rozwiązanie do toalet zwłaszcza o dużym natężeniu ruchu.

 

Końcówka do szczotki WC - Galicja


Końcówka do szczotki WC Galicja biała

 

Wymienna końcówka do szczotki WC - Merida

Wymienna końcówka do szczotki WC Merida czarna

 

Nowoczesne szczotki do WC

Zagospodarowanie łazienki przyrządami o nowoczesnym wyglądzie stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych białych i stalowych szczotek. Kolorowe wyposażenie do toalet w połączeniu z gumowanym plastikiem lub bambusem potrafi znacząco wzbogacić wystrój toalety.

Czarne szczotki

Czarne urządzenia i akcesoria wykorzystywane są jako ozdobne elementy w toaletach. Ciemna, elegancka szczotka do WC Faneco HIT wykonana ze stali nierdzewnej charakteryzuje się dużą odpornością na intensywną eksploatację. Atrakcyjny design powoduje, że szczotka doskonale komponuje się w łazienkach biurowych i restauracjach.

Czarna szczotka WC - Faneco

Szczotka do WC naścienna Faneco HIT Black - stal czarna

Szczotki z gumowym wykończeniem rączki

Dobrym rozwiązaniem są również szczotki z gumowym wykończeniem rączki. Marka Mar Plast oferuje wysokiej jakości produkty na zamówienie. Szczotki wolno stojące lub montowane naściennie wyróżniają się kolorem i kształtem.

 

Szczotka do WC Marplast - zielona

Szczotka do WC zielona

 

Szczotka do WC bambusowa

Bambusowe wyposażenie to idealne dopełnienie stylowego wnętrza. Ciepły odcień babmbusa przyjemnie komponuje się z wiejskim klimatem w aranżacji rustykalnej.

Espino szczotka biała - bambus

Szczotka do WC Espino Galicja biała

Szczotka do WC i uchwyt na papier

Ciekawym rozwiązaniem w miejscach, gdzie nie ma możliwości ustawienia szafy, która pomieści wszystkie materiały eksploatacyjne, jest szczotka do WC z uchwytem na papier toaletowy. Ergonomiczne rozwiązanie dla małych łazienek, które pomaga zachować czystość w łazience.

Jak wyczyścić szczotkę do WC - domowe sposoby

Korzystając z dostępnych domowych produktów, w łatwy sposób można wyczyścić końcówkę. Należy wsypać 2 opakowania sody do misy WC i pozostawić na noc w celu skutecznego jej zdezynfekowania. Nie można jednak zapomnieć o jej dokładnym opłukaniu po zakończeniu procesu czyszczenia.

Autor: Katarzyna Szumska