sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Typy pojemników na ręczniki papierowe

04-02-2019

Typy pojemników na ręczniki papierowe

 

Podajniki ręczników papierowych są obecne w większości toalet publicznych. Nie spotkamy ich tylko w miejscach, gdzie zainstalowane są suszarki do rąk, choć czasami zdarza się, że w danej toalecie są zarówno suszarki jak i podajniki ręczników. Podajniki do ręczników różnią się między sobą zarówno rodzajem ręczników jak i sposobami jego dozowania. Aby wybrać najbardziej dogodny dla siebie podajnik polecamy zapoznać się z naszym zestawieniem.


Podział podajników ze względu na rodzaj ręczników:

- pojemniki na ręczniki składane

- pojemnik na ręczniki w rolce

- pojemnik na ręczniki w rolce centralnie dozowane

- pojemnik na ręczniki bawełniane

Podział podajników ze względu na sposób dozowania:

- pojemnik na ręczniki centralnie dozowane

- pojemniki na ręczniki manualne

- pojemniki na ręczniki automatyczne

Ponadto możemy wyróżnić:

- pojemniki na ręczniki wolno stojące

- pojemniki na ręczniki z koszem na śmieci

Pojemniki na ręczniki papierowe ZZ

Pojemniki na ręczniki papierowe w składce dobrze sprawdzają się w toaletach publicznych, o ile mają opcję pojedynczego wyciągania listków papieru. W innym wypadku bywa, że marnuje się duże ilości ręczników, które są przypadkowo - bądź też celowo - wyciągane a nie są potrzebne do wytarcia rąk po umyciu. Podajniki na ręczniki ZZ są dość płaskie więc dobrze się sprawdzą w toaletach o niewielkiej przestrzeni.  

   


Pojemniki na ręczniki papierowe w rolce

Zasadniczo możemy je podzielić na dozowniki, w których papier dozowany jest centralnie, czyli ze środka rolki po wyciągnięciu tulei oraz takie, gdzie papier odwijany jest z zewnętrznej części rolki. Ręczniki centralnie dozowane stoją w pojemnikach pionowo i niestety czasami - jest to zależne od jakości ręcznika -przy wyciąganiu się mocno rolują, co utrudnia szybkie wytarcie rąk. W pojemnikach na rolki dozowane zewnętrznie rolka papieru jest włożona poziomo, a kolejne odcinki papieru są albo odrywane albo w przypadku dozowników automatycznych odcinane. 

   

 

   


Automatyczne podajniki ręczników 

Pojemniki na ręczniki dozowane automatycznie są polecane do miejsc o wysokim poziomie higieny ponieważ w ich przypadku, użytkownik dotyka wyłącznie listków papieru, które sam użyje. Ponadto dzięki pojedynczemu dozowaniu listków, znacznie zmniejsza się całościowo zużycie. Automatyczne podajniki działają na fotokomórkę lub czujnik podczerwieni; gdy wykryją ruch automatycznie dozują papier. W przypadku tych podajników w grę wchodzą wyłącznie ręczniki w rolce.   

   


Podajniki ręczników z koszem na odpady

Takie połączenie pozwala na wyrzucanie ręczników bezpośrednio po wytarciu rąk prosto do kosza pod podajnikiem. Zazwyczaj są to zestawy montowane wnękowo w celu aby zaoszczędzenia miejsca oraz ze względu na ergonomię pobierania i wyrzucania ręczników. Wykonane są zazwyczaj ze stali szlachetnej, co przy swoich gabarytach sprawia że nie należą do tanich. 

   


Pojemniki na ręczniki wolno stojące

Podajniki ręczników nablatowe są dość rzadko spotykane aczkolwiek nie można odmówić im ich podstawowej przewagi nad podajnikami naściennymi, czyli tego, że są mobilne. Taki podajnik może stać w miejscu, gdzie nie ma możliwości montażu podajnika na ścianie a ponadto możemy go przenieść w inne miejsce, gdy zajdzie taka potrzeba. Pojemniki uzupełniamy zazwyczaj ręcznikami składanymi, choć w przypadku nablatowych podajników czyściw możemy korzystać również z ręczników w rolce. Wspominamy o tym, ponieważ do podajników czyściw często pasują również ręczniki papierowe, a między ręcznikami papierowymi a zwykłymi czyściwami papierowymi nie ma zbyt dużej różnicy. 

   


Podajniki ręczników bawełnianych

Jest to nowość na naszym rynku, a jedyną firmą oferującą tego typu produkty jest CWS-boco. Firma dostarcza kompleksowe rozwiązanie, w skład którego wchodzi montaż i serwis urządzeń oraz usługa prania i dowożenia czystych ręczników bawełnianych w rolkach. W ofercie są podajniki manualne oraz automatyczne i działają w ten sposób, że użytkownik zawsze wyciera ręce w suchy kawałek ręcznika bawełnianego. Używanie ręczników bawełnianych jest proekologicznym rozwiązaniem ze względu na to, że są to ręczniki wielokrotnego użytku, brak śmieci oraz niskie lub zerowe zużycie prądu. 

   

 


Ryszard Kurek

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji (tekst, grafika, obrazy, zdjęcia, pliki oraz inne dane) prezentowany w sklepie internetowym OLE.PL nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.