sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Ściereczka z mikrofibry- Twoja pomoc domowa.

07-10-2023

Nie od dzisiaj wiadomo, że skuteczne sprzątanie zależy nie tylko od używanych środków czyszczących, ale również od narzędzi, jakimi się posługujemy. Wśród nich króluje ściereczka z mikrofibry, która zdobyła serca i domy wielu osób na całym świecie. Dlaczego jest tak wyjątkowa?

Co to jest mikrofibra?

Mikrofibra to syntetyczne włókno o bardzo cienkim przekroju, które jest znacznie cieńsze niż jedno włosie ludzkie. Najczęściej jest produkowana z poliestru, poliamidu (na przykład nylonu) lub kombinacji tych dwóch materiałów. Mikrofibra jest znana z wielu właściwości:

  1. Wysoka zdolność absorpcji - materiały wykonane z mikrofibry mogą wchłaniać wodę i tłuszcz lepiej niż tradycyjne materiały, co czyni je idealnymi do wycierania, sprzątania i mycia.

  2. Delikatność - materiały z mikrofibry są delikatne dla powierzchni, więc są one często używane do czyszczenia okularów, aparatów fotograficznych, ekranów czy karoserii samochodowych, ponieważ nie rysują one tak łatwo powierzchni.

  3. Trwałość - mimo swojej delikatności, mikrofibra jest bardzo trwała i odporna na ścieranie.

  4. Możliwość filtrowania - ze względu na cienki przekrój włókien i gęstość tkaniny, mikrofibra może być używana do filtracji.

  5. Szybkie schnięcie - produkty z mikrofibry schną szybciej niż te wykonane z naturalnych włókien.

ściereczka z mikrofibry

Do czego nadaje się ściereczka z mikrofibry?

Dzięki swoim właściwościom ściereczki z mikrofibry znajdują zastosowanie w wielu czynnościach, które podejmujemy codziennie. Są to między innymi: 

  • Sprzątanie domu: Doskonale usuwają zabrudzenia z różnych powierzchni, takich jak blaty, podłogi czy meble.

  • Czyszczenie sprzętu elektronicznego: Bezpieczne dla delikatnych ekranów komputerów, telewizorów, smartfonów i tabletów.

  • Pielęgnacja samochodu: Idealne do mycia i polerowania karoserii, czyszczenia wnętrza oraz szyb.

  • Kosmetyka: Dzięki swojej delikatności świetnie sprawdzają się jako ręczniki do twarzy czy do usuwania makijażu. 

Rodzaje ściereczek z mikrofibry

Chociaż wszystkie ściereczki z mikrofibry posiadają zbliżone właściwości, dostępne są różne rodzaje, dostosowane do konkretnych zastosowań. Na przykład, ściereczki o wyższej gęstości włókien i puszystości są doskonałe do polerowania i wycierania, podczas gdy cieńsze i bardziej kompaktowe są idealne do czyszczenia szklanych powierzchni bez pozostawiania smug. Istnieją także ściereczki z mikrofibry o różnych fakturach, które zapewniają dodatkową skuteczność w usuwaniu trudnych zabrudzeń. Przykładem może być ściereczka z mikrofibry waflowa. Dlatego warto posiadać w swoim domu kilka różnych rodzajów ściereczek z mikrofibry, aby sprostać każdemu wyzwaniu sprzątającemu.

Różne rodzaje ściereczek z mikrofibry- szeroki wybór.

Podsumowanie

Ściereczka z mikrofibry bez wątpienia zalicza się do najwydajniejszych przyborów do sprzątania. Dzięki swoim unikalnym właściwościom chętnie po nią sięgamy przy wykonywaniu codziennych porządków domowych. Jest narzędziem uniwersalnym więc zestaw takich ściereczek umożliwia uporanie się z każdym rodzajem brudu.

 

 

 

Polecane produkty

Ścierka z mikrofibry ULTRA Soft 30 x 30 cm niebieska

Ścierka z mikrofibry ULTRA Soft 30 x 30 cm niebieska

Miękka niebieska ściereczka uniwersalna z mikrofazy do codziennego sprzątania Gramatura: 220 g/m2 Wymiary: 30×30 cm Kolor: niebieski W...

Polecane artykuły

Ścierki z mikrofibry - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Ścierki z mikrofibry - wszystko, co musisz o nich wiedzieć

16-01-2019
Profesjonalne środki czystości, których nie może zabraknąć w obiektach publicznych

Profesjonalne środki czystości, których nie może zabraknąć w obiektach publicznych

13-05-2021
Łazienka bez barier - wymogi łazienki dla niepełnosprawnych w mieszkaniach

Łazienka bez barier - wymogi łazienki dla niepełnosprawnych w mieszkaniach

24-02-2023