sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Profesjonalne środki czystości, których nie może zabraknąć w obiektach publicznych

13-05-2021

Planując sprzątanie miejsc publicznych, musimy pamiętać o tym, że najczęściej panuje tam bardzo duże natężenie ruchu, którego dodatkowo nie można zatrzymać na czas pracy. Dlatego środki myjące, które zostaną użyte do sprzątania galerii handlowej lub supermarketu muszą zostać bardzo starannie dobrane. W grę wchodzi zarówno bezpieczeństwo konsumentów, jak i ich zdrowie, więc nie zawsze warto kierować się wyłącznie najniższą ceną.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą profesjonalnych środków do sprzątania oferowanych przez sklep OLE.pl.

Dlaczego stosowanie profesjonalnej chemii gospodarczej jest tak istotne?

Pierwszym pytaniem jest to, dlaczego chemia profesjonalna różni się od popularnych środków czystości wybieranych do domu.

Przede wszystkim środki czystości stosowane w obiektach użyteczności publicznej muszą działać szybko i skutecznie. Najczęściej nie ma czasu na to, aby serwis sprzątający kilkukrotnie sprzątał tę samą powierzchnię lub dodatkowo wywietrzył pomieszczenie. Liczy się przede wszystkim efektywność, a to oznacza, że wykorzystywane detergenty powinny być odpowiednio silne w działaniu. To jednak tylko jedna strona tego problemu.

Druga kwestia dotyczy bezpieczeństwa. Substancje nie mogą pozostawiać po sobie drażniących pozostałości, ani duszących oparów unoszących się w pomieszczeniach zamkniętych.

Do tego dochodzi także konieczność sprawnego uzupełniania dozowników i podajników mydła, ręczników lub papieru toaletowego, który znajduje się w łazienkach, a te czynności zajmują czas personelu.

Ekologiczne środki czystości

Stosowanie naturalnych środków czystości jest szczególnie istotne w hotelach, szpitalach lub lokalach gastronomicznych. W takich miejscach występuje wyjątkowo dużo bakterii, wirusów, grzybów i innych, szkodliwych mikroorganizmów, które łatwo mogą zostać przeniesione do ustroju ludzkiego.

Aby temu zapobiec, producenci środków czystości Eko, stawiają na zapewnienie swoim produktom niezbędnych atestów i certyfikatów. Wiadomo, że preparaty nimi oznaczone, są całkowicie bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Nie tylko powstrzymują rozwój szkodliwej flory, ale także pomagają w tworzeniu warstwy ochronnej, nie wyjaławiając przy tym czyszczonej powierzchni. Ponadto pozostawiają po sobie świeży i przyjemny zapach, który długi utrzymuje się w pomieszczeniu i nie kojarzy się konsumentom z procesem sprzątania.

Takim produktem jest uniwersalna pianka do czyszczenia marki Medisept. Posiada ona lekko zasadowy odczyn, więc jest całkowicie bezpieczna w kontakcie ze skórą. Antystatyczne właściwości sprawiają, że na powierzchniach nie pozostają smugi, zacieki oraz odciski palców. Pianka roztacza wokół przyjemną, lekką woń zielonej herbaty. Kompozycja zapachowa została dobrana tak, by nie powodować alergii. Preparat jest sprzedawany zarówno w pojemnikach 0,5 litra, jak i ekonomicznych, pięciolitrowych kanistrach.

Środki czystości do łazienki i toalety

Profesjonalne środki czystości stosowane w pomieszczeniach sanitarnych to szeroka gama produktów o zróżnicowanym zastosowaniu. Znajdziemy tutaj zarówno uniwersalne płyny myjące, preparaty do mycia sanitariatów, odkamieniacze, jak i środki do mycia ceramiki oraz wiele innych detergentów.

Łazienki i toalety to duże wyzwanie dla firmy sprzątającej, która musi wyposażyć się w cały arsenał produktów sprzątających. Przy ich wyborze należy pamiętać o tym, aby wybierać produkty renomowanych firm, jak środki czystości Voigt, Unilever lub Buzil.

Do czyszczenia muszli i pisuarów doskonale nada się preparat WC Cleaner G465. To silny płyn czyszczący na bazie kwasu solnego. Cechuje go gęsta, lepka konsystencja, dzięki czemu dłużej przebywa na czyszczonej powierzchni i lepiej ją odkaża. Żel skutecznie usuwa nagromadzony brud, nalot kamienny, kamień urynowy i kotłowy oraz rdzę.

Jeżeli sprzątania wymaga większa powierzchnia sanitarna, lepszym wyborem będzie środek Chlor Clean MC330 firmy Medisept. Roztwór z wysoką zawartością związków chloru polecany jest do wybielania i odkamieniania powierzchni, a także do usuwania brudu z umywalek, brodzików lub zlewozmywaków.

Kiedy priorytetem staje się dezynfekcja powierzchni znajdujących się w szpitalach, np. basenu, miski lub sanitariatu, po uprzednim umyciu środkami czystości warto zaaplikować roztwór o szerokim spektrum działania mikrobiologicznego. Przykładem takiego rozwiązania jest Buzil D443, środek skutecznie oczyszcza wszystkie powierzchnie, likwidując wirusy, bakterie, grzyby i prątki. Działa szybko i jest ekonomiczny w użyciu.

Sprzątanie podłóg

Profesjonalne środki czystości dla firm sprzątających obejmują także preparaty do mycia podłóg. O ile w domu można to zrobić zwykłym płynem do czyszczenia powierzchni, o tyle w pasażu handlowym lub kinie (zwłaszcza w sezonie jesienno – zimowym, kiedy na zewnątrz dominuje błoto i wilgoć), takie metody są niewystarczające.

W miejscach o wysokim natężeniu ruchu ważna jest zarówno czystość, jak i bezpieczeństwo gości. Dobrym rozwiązaniem jest profesjonalny preparat czyszczący PoliClean B marki Medisept. To specjalnie skomponowany środek na bazie polimerów i uretanów, które tworzą ochronną powłokę na powierzchni wykonanej z PCV, lastriko, linoleum lub betonu odporną na zarysowania i brud. Ma działanie antypoślizgowe i wyrównujące oraz nie daje się łatwo usunąć przez środki dezynfekujące. Dodatkową zaletą płynu jest długotrwały połysk, jaki zapewnia on powierzchniom.

Przemysłowe środki do sprzątania powierzchni płaskich są produkowane przez takie firmy jak Medisept, a także Buzil i Ecolab, oferując rozwiązania dopasowane do rodzaju prowadzonej działalności (np. baseny, piekarnie, warsztaty samochodowe).

Szklane powierzchnie

W obiektach publicznych nie brakuje elementów szklanych - okien, drzwi, luster i wind, które wymagają specjalnego traktowania. Dlatego do stosowania na dużą skalę warto wybrać środek czyszczący, nie tylko usuwający stare i uparte zabrudzenia nie pozostawiając rys, ale także umożliwiający jego maszynowe aplikowanie.

Odpowiednim preparatem do tego celu jest zasadowy płyn MultiClean G430. Doskonale nadaje się do mycia wszystkich szklanych płaszczyzn, nadając im długotrwały połysk. Jest niskopieniący i łatwo się rozprowadza, zarówno ręcznie, jak i przy wykorzystaniu automatów myjących. Sprawdzi się także do mycia płytek ceramicznych podatnych na działanie preparatów kwasowych.

Niemieckie środki czystości - czy istnieje polska alternatywa?

W polskiej mentalności utarło się przekonanie, że najbardziej wartościowa jest chemia gospodarcza produkowana przez naszych zachodnich sąsiadów. Nie deprecjonując w żadnym stopniu osiągnięć niemieckiej technologii gospodarstwa domowego warto jednak pamiętać o tym, że także wiele polskich firm oferuje produkty bardzo wysokiej jakości.

Warto wskazać chociażby na środki czystości Souvre – rodzimego przedsiębiorstwa z zagranicznymi perspektywami opartego na międzynarodowym modelu zarządzania. Firma Souvre International, poza środkami czystości, produkuje także powszechnie rozpoznawane serie perfum, suplementy diety, a także kosmetyki do pielęgnacji ciała.

Równie znane na polskim rynku są środki czystości Merida, firmy, która powstała we Wrocławiu w 1992 r. oferując plastikową siateczkę na cebulę z szarym mydłem. Dzisiaj, przedsiębiorstwo posiada swoje oddziały w dziewięciu krajach Europy centralno-wschodniej, oferując kompleksowe rozwiązania, urządzenia i środki higieny zarówno do gospodarstwa domowego, jak i dla profesjonalnej firmy sprzątającej.

Dlaczego nie warto stosować domowych środków czystości w obiektach publicznych?

Oczywiście możemy się zastanawiać, dlaczego do sprzątania obiektów publicznych nie stosować tych metod, które znamy ze swoich domów?

Pierwszą przyczyną jest niska wydajność środków czystości i chemii znanej z półek supermarketów. Musimy pamiętać, że obiekty publiczne są znacznie intensywniej eksploatowane. Popularne detergenty najprawdopodobniej nie poradzą sobie z nagromadzonymi, zaschniętymi warstwami brudu, gromadzącymi się na wszystkich płaszczyznach w ciągu dnia.

Duża powierzchnia oznacza także znacznie większe zużycie produktów. Decydowanie się na zakup domowych środków czystości, które występują w małych, wygodnych opakowaniach, jest skrajnie nieekonomiczne. Powoduje to nie tylko szybujące w górę koszty dostawy, ale także ciągłą obawę o to, na jak długo wystarczy zapasów.

Kupowanie środków czystości on-line

Jeżeli planujemy kupować większe ilości chemii gospodarczej, wygodniejszym rozwiązaniem niż korzystanie z oferty sklepu stacjonarnego będzie skłonienie się w stronę oferty sklepu internetowego. Środki czystości w nim sprzedawane można często kupić na preferencyjnych warunkach.

Zakupy on-line to nie tylko gwarancja niższych cen i wygodnej dostawy do domu lub siedziby firmy, ale również dużych zapasów magazynowych poszczególnych towarów. Wiele sklepów sieciowych oferuje stałym klientom także korzystne rabaty cenowe na określone kategorie produktów.

Poszukujesz profesjonalnych środków czystości? Sklep OLE.pl oferuje gotowe rozwiązania przeznaczone zarówno dla firm sprzątających, jak i indywidualnych użytkowników. Nasi pracownicy chętnie doradzą, jakie preparaty warto stosować do czyszczenia określonego rodzaju powierzchni i dołożą starań, aby byli Państwo zadowoleni z dokonanego wyboru.