sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Dozowniki łokciowe

Promocje
Wyślemy jeszcze dziś
Dozownik łokciowy z wkładem plastikowym Ecolab DERMADOS 0.5 litra
Promocje
Wyślemy jeszcze dziś
Dozownik łokciowy z wkładem plastikowym Ecolab DERMADOS 1 litr

Jednym z elementów wyposażenia toalety publicznej są dozowniki na mydło. Dostosowanie ich do specyfikacji pomieszczenia, częstotliwości użytkowania oraz innych elementów wyposażenia łazienki jest niezwykle istotne. Dyspensery z systemem łokciowym zdecydowanie sprawdzą się w miejscach, gdzie szczególną wagę przykłada się do wysokiego poziomu higieny, minimalizacji przenoszenia bakterii i wirusów, a zatem we wszelkiego rodzaju placówkach medycznych, szpitalach, gabinetach lekarskich i dentystycznych, punktach krwiodawstwa, jak również w SPA, salonach masażu i kosmetycznych. Wykonane z wysokiej jakości materiału ABS lub stali nierdzewnej matowej czy chromowanej dystrybutory łokciowe, posiadają mechanizm poboru kosmetyku bądź płynu dezynfekcyjnego za pomocą metalowej lub plastikowej dźwigni uruchamianej naciskiem łokcia czy ramienia. Zapewnia to wysoki standard toalety i większą sterylność, ponieważ użytkownik nie musi dotykać podajnika dłonią. Dodatkowo łokciowe dozowniki mydła wyróżniają się szerokim wachlarzem zastosowań - mogą być przeznaczone na płyny i kosmetyki o mniejszej gęstości, które niekoniecznie sprawdzą się w tradycyjnych dozownikach, ponieważ mogą przeciekać. W tym wypadku można, oprócz samego środka myjącego, stosować między innymi, płyny dezynfekcyjne czy środki antybakteryjne. Dyspensery z systemem łokciowym uzupełniane są na dolewany kosmetyk bądź jednorazowe wkłady. W ofercie dostępne są różne warianty pojemności podajników, co ułatwi dostosowanie ich do wymagań użytkownika. 

Jaki producent dozowników łokciowych?

Niewątpliwie w przypadku toalet publicznych liczy się zarówno niezawodność jak i komfort użytkowania sprzętu. Dozownik łokciowy do mydła w płynie lub płynów dezynfekcyjnych to przykład połączenia tych dwóch aspektów. W ofercie naszego sklepu znajdują się wyłącznie sprawdzone dyspensery od renomowanych producentów, jak Bisk, Ecolab, EKAplast, Faneco, Impeco, Merida czy Tork. W asortymencie dostępne są produkty wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, między innymi, dozowniki łokciowe od firmy Faneco z serii POP, która posiada dodatkowo atest PZH. Popularna jest również propozycja tej samej marki, która wykonana ze stali nierdzewnej. Matową wersję tego materiału znaleźć można w łokciowych dyspenserach Impeco o pojemności 1 litra bądź w kilku propozycjach od marki Merida. Wiele podajników łączy w sobie kilka materiałów wiodących w różnych proporcjach. W zależności od innych elementów wyposażenia wnętrza czy też specyfikacji samego pomieszczenia, można z łatwością dobrać sprzęt pod swoje oczekiwania. Klasyczny wygląd i kolorystykę proponuje firma Bisk z dyspenserem łokciowym o pojemności 0,5 litra. Podobny design, choć znaleźć można w dozowniku EkaPlast 0,75 litra - postawiono tutaj na biało-turkusową obudowę, której kolorystyka szczególnie kojarzy się z placówkami medycznymi.  Ecolab z serią DERMADOS wyróżnia się natomiast okienkiem do kontroli poziomu płynu oraz wyłącznie białym wybarwieniem, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Na odważniejszą kolorystykę zdecydowała się marka Tork - oprócz białego podajnika oferuje również designerski czarny dozownik do mydła w płynie z łokciownikiem

Dozowniki łokciowe - zastosowanie i funkcjonalność

Zarówno w przypadku toalet prywatnych jak i publicznych, mycie rąk jest czynnością powtarzalną przynajmniej kilka razy dziennie w ciągu dnia. Biorąc pod uwagę dużą częstotliwość użytkowania, niezwykle istotna jest solidność sprzętu oraz jego higieniczność. Dozowniki łokciowe charakteryzują się właśnie tymi aspektami. Brak konieczności uruchamiania podajnika mydła lub płynu dezynfekcyjnego ręką, pozwala na większą ochronę przed brudem i bakteriami, a samą toaletę czyni bardziej sterylną i komfortową w użytkowaniu. Dozowniki łokciowe mogą być dedykowane do mydła w płynie, pianie lub środków dezynfekujących bądź dostosowane do każdego ze środków czystości. Wyposażony w specjalną dźwignię podajnik to funkcjonalne i praktyczne urządzenie, szczególnie w miejscach, gdzie kluczową rolę odgrywa higiena. Estetyczna obudowa i intuicyjna konstrukcja przekładają się na dużą popularność tego typu sprzętu. 

Mydło w płynie i wkłady

W przypadku toalet publicznych tradycyjne mydło w kostce nie zda egzaminu. Chcąc utrzymać odpowiedni poziom higieny, konieczne jest wyposażenie łazienki w dozowniki do mydła w płynie lub pianie. Najczęściej wybieraną opcja w przypadku miejsc, gdzie minimalizacja brudu i bakterii jest niezwykle istotna, są łokciowe dyspensery do mydła oraz płynu dezynfekcyjnego. Mogą być uzupełniane kosmetykiem z kanistra, gdzie po skończeniu środka czyszczącego wystarczy wlać je w odpowiednie miejsce, bądź specjalnymi jednorazowymi wkładami. W tym wypadku druga opcja jest tą bardziej higieniczną, gdyż po wyczerpaniu płynu, wkład jest po prostu wyrzucany i zastępowany nowym - mydło jest zatem bardziej sterylne, ponieważ w dozowniku nie pozostają jego resztki. Oczywiście podajniki łokciowe z mydłem wlewanym mogą być każdorazowo czyszczone, co również pozwala na zachowanie wyższego poziomu higieniczności. Same urządzenia, bez względu na sposób uzupełniania są ekonomicznym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku toalet publicznych o dużym natężeniu ruchu. Dozownik na mydło w płynie sprawdzi się także w prywatnym WC. Wiele osób decyduje się również na taki element wyposażenia łazienki domowej, głównie przez wzgląd na aspekt higieniczności i ciekawy design tego typu sprzętu.