sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Blog

Jakie mydło kupić? Najlepsze mydła rodzaje i ich właściwości

ole.pl sp. z o.o. sp.k.
ul. Wenecjańska 8/88 61-101 Poznań, Polska
+48 61 855 20 85, +48 61 415 18 83, sklep@ole.pl

Dostępność produktów do mycia rąk jest bardzo duża. Skład i rodzaj mydła ma ogromne znaczenie. Mydła w płynie i pianie mogą nawilżać, dezynfekować lub być hipoalergiczne. Dlatego bardzo ważne jest, aby świadomie inwestować w wybrane środki do usuwania zabrudzeń z dłoni.

Mydła do rąk - rodzaje

Jakie mydło w płynie nawilża skórę?

Uczucie suchej skóry po umyciu rąk lub ciała może być spowodowane stosowaniem mydeł z SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Jest to tani składnik dodawany do kosmetyków, który podrażnia ciało, pozostawiając skórę wysuszoną i nieprzyjemną w dotyku.

Sprawdź także: Kiedy myć ręce? Higiena rąk. Darmowe infografiki do pobrania.

Jak poradzić sobie z suchą i podrażnioną skórą?

Wysokiej jakości mydła posiadają naturalne dla ciała pH. Mydło w płynie 5l delikatnie kremowe przyjemnie nawilża skórę. Zawarte w nim składniki natłuszczające dobrze odżywiają i pielęgnują dłonie. Bardzo dobry skład posiada również mydło w płynie z proteinami jedwabiu, które równie przyjemnie chroni i nawilża hypolipidową warstwę naskórka. Aromatyczny jaśminowy zapach podkreślony przez liliową barwę sprawia, że mycie dłoni staje się przyjemniejsze. 

Jakie mydło hipoalergiczne - mydła dla dzieci i dorosłych

Najlepszymi producentami są firmy, które oferują produkty przebadane dermatologicznie. Kosmetyki do mycia rąk i ciała dla alergików muszą zostać odpowiednio dobranie. Mydło nie powinno posiadać w składzie substancji zapachowych i barwników, które mogłyby przyczynić się do wystąpienia reakcji alergicznych wysypki lub zaczerwienienia skóry. Mydło w płynie bezzapachowe 1 litr Tork stosowane w przedszkolach i placówkach oświatowych są w pełni bezpieczne dla dzieci i osób ze skłonnościami do podrażnień skóry.

Mydło bezzapachowe Tork

Jakie mydło jest antybakteryjne?

Produkty do mycia z dodatkiem środka antybakteryjnego usuwają brud i bakterie. Podwójne działanie mydeł bardzo dobrze sprawdza się w miejscach, gdzie utrzymanie wysokiego poziomu higieny to podstawa. Jednoczesna dezynfekcja dłoni podczas mycia ogranicza ilość przedostających się do organizmu wirusów oraz bakterii. Warto skorzystać z antybakteryjnego mydła w płynie lub mydła w piance.

Zobacz również: Ekologiczna łazienka - eko rozwiązania.

Jakie mydło ekologiczne jest najlepsze?

Naturalne mydło do mycia

Eko mydło do rąk

Prawidłowa higiena dłoni w trakcie dnia jest bardzo ważna, częste mycie rąk może naruszyć delikatną warstwę skóry, dlatego należy inwestować tylko w produkty wysokiej jakości. Mydło Tork wyprodukowane w 99% z naturalnych składników pozostawia skórę miękką i delikatnie nawilżoną. Idealne rozwiązanie dla osób, które lubią proekologiczne produkty. Naturalny skład bez dodatków substancji zapachowych jest bezpieczny dla skóry.

Wprowadzane działania proekologiczne w firmach, placówkach, szpitalach wspierają zrównoważony rozwój środowiska poprzez ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Wydajne mydło w piance Tork potwierdzone certyfikatem ekologicznym jest doskonałym rozwiązaniem do łazienek publicznych.

Autor: Katarzyna Szumska