sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Higiena rąk w przedszkolu i szkole - Szkoła mycia rąk Elli™

28-05-2018

 

Poprawna higiena rąk w przedszkolach i szkołach podstawowych jest niezwykle ważna dla ograniczania przenoszenia się chorób zakaźnych wśród dzieci. Podczas choroby dzieci nie chodzą do przedszkola, a wg. statystyk przedszkolaki chorują nawet 6-9 razy rocznie. Tak częste absencje dzieci utrudniają wyrabianie dobrych nawyków, planowanie zajęć, integracje z rówieśnikami, a co za tym idzie również aklimatyzację w przedszkolu. Naukę dobrych nawyków warto kontynuować także wśród dzieci młodszych klas szkół podstawowych. Ponadto, częste nieobecności maluchów sprawiają, że rodzice muszą opiekować się nimi w domu, co zmusza ich do brania wolnego w pracy lub szukania opiekunki. 

Jak widać, skutków częstego występowania zachorowań dzieci w przedszkolach jest wiele i nie należą one do pozytywnych. Radą na to jest odpowiednia prewencja, czyli wpojenie dzieciom nawyku mycia rąk; a dokładniej poprawnego mycia rąk. Dzięki temu nie będziemy musieli na każdym kroku ich kontrolować, co i tak jest niemożliwe. Zamiast tego dzieci same będą myły ręce przed każdym posiłkiem i po skorzystaniu z toalety, co w znacznym stopniu obniży ryzyko zachorowania. 

Szkoła mycia rąk ElliTM to zbiór materiałów edukacyjnych, przeznaczony dla placówek przedszkolnych oraz najmłodszych klas podstawówek. Materiały zostały przygotowane przez markę Tork, która wchodzi w skład spółki Essity, czyli światowego lidera w branży higienicznej. Idea, która stoi za projektem jest taka, że lepiej jest zachęcać dzieci do właściwej higieny rąk poprzez zabawę i stosowanie prostych metod, aniżeli pilnować na każdym kroku czy umyły ręce. Nawyki mają to do siebie, że trudno jest je wyrobić, ale jak już się uda, to wchodzą w krew. 

Wśród poniższych materiałów znajdziemy broszury dla osób pracujących w przedszkolu i szkole, które mają pomagać w nauce poprawnego mycia rąk u dzieci. Znajdują się tam inspiracje i porady jak poprawić higienę rąk poprzez zabawę i inne proste metody. Poza tym, udostępniamy książeczkę edukacyjną, która opowiada historię dzieci z Bullerbyn, które dowiadują się jak powstrzymać strasznego Zarazka. Z poniższych materiałów można korzystać w formie elektronicznej lub wydrukować je prosto z naszej strony.

 

 

Pobierz materiały edukacyjne dla personelu:  Szkoła mycia rąk ElliTM

 

Szkoła mycia rąk Elli

 


Pobierz broszurę informacyjną: Szkoła mycia rąk ElliTM

Higiena rąk w placówkach przedszkolnych

 

 

Pobierz książeczkę edukacyjną dla dzieci: Ella i przyjaciele na tropie zarazka


Ella i przyjaciele na tropie zarazka

 

 
 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji (tekst, grafika, obrazy, zdjęcia, pliki oraz inne dane) prezentowany w sklepie internetowym OLE.PL nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.