sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Starmix

Suszarki kieszeniowe to nowoczesne urządzenia o wysokiej efektywności i niskim zużyciu energii, które znalazły zastosowanie w toaletach publicznych. Przy zastosowaniu silnego strumienia powietrza, suszarki te są w stanie usunąć wilgoć z dłoni w kilka sekund, co jest znacznie szybsze i bardziej efektywne niż w przypadku tradycyjnych suszarek. Pomimo wyższych kosztów początkowych, kieszeniowe suszarki do rąk pozwalają na zmniejszenie długoterminowych kosztów utrzymania i poprawiają funkcjonowanie toalet publicznych poprzez zwiększenie szybkości i skuteczności suszenia. Zostały one również zaprojektowane w taki sposób, aby zwiększyć higienę, dzięki wykorzystaniu antybakteryjnych obudów i filtrów HEPA.

Wyślemy: czwartek (20 czerwca)
Suszarka do rąk kieszeniowa XT3001 Starmix 1000 W plastik biały
Wyślemy: czwartek (20 czerwca)
Suszarka do rąk kieszeniowa XT3001 Starmix 1000 W plastik srebrny
Wyślemy: czwartek (20 czerwca)
Suszarka do rąk kieszeniowa XT3001 Starmix 1000 W plastik czarny

Nowoczesne rozwiązania, które dodatkowo stanowić będą jeszcze bardziej higieniczny i bezpieczny atut toalety publicznej to coś na co zdecydowanie warto postawić i tym właśnie są suszarki kieszeniowe do rąk. Co je wyróżnia? Przede wszystkim te elektroniczne urządzenia wykorzystują innowacyjny sposób suszenia dłoni poprzez dużą moc nadmuchiwanego powietrza, a nie poprzez wysoką temperaturę, która odparowuje wodę z dłoni użytkownika. Tutaj woda jest niejako zdmuchiwana z rąk. Sprzęt tego typu jest bardzo wydajny i w krótszym czasie pozwala na osuszenie skóry, co jednocześnie czyni suszarki kieszeniowe energooszczędnymi. Urządzenie to sprawdzi się zarówno w obiektach sportowych, gastronomicznych, miejscach o dużym natężeniu ruchu, jak dworce, lotniska oraz w galeriach handlowych i innych licznych obiektach. W ofercie naszego sklepu znajdują się kieszeniowe suszarki o mocy od 700 do 2200 W, dzięki czemu można dobrać produkt tak, by spełniał potrzeby użytkowników oraz, by był dostosowany do częstotliwości użytkowania. Obudowy oferowanego sprzętu są solidne i trwałe - można podstawić na te, wykonane z wysokiej jakości plastiku lub ze stali szlachetnej. Różnorodne kombinacje kolorystyczne to ukłon w stronę dopasowania sprzętu do innych elementów wyposażenia toalety. Suszarki kieszeniowe pochodzą od renomowanych producentów jak: Dyson, Faneco, Merida, Spacelink, Starmix czy Warmtec

Czy warto inwestować w suszarki kieszeniowe?

Suszarki kieszeniowe nazywane są inaczej strumieniowymi lub szczelinowymi i mają nieco większe rozmiary od tradycyjnych suszarek do rąk montowanych na ścianie. Ręce wkłada się do tak zwanych “kieszeni” (stąd nazwa), a samo urządzenie sięga mniej więcej do pasa użytkownika o przeciętnym wzroście. Nadmuch powietrza rozpoczyna się po reakcji na ruch specjalnego czujnika, następnie w przeciągu kilku sekund skóra jest osuszona, dzięki równomiernemu strumieniowi silnego napływu powietrza osuszającego jednocześnie wewnętrzną i zewnętrzną stronę dłoni. O ile, w przypadku klasycznych suszarek do rąk, które mogą zostać uruchomione niecelowo na skutek wychwycenie jakiegokolwiek ruchu, o tyle suszarki strumieniowe posiadają czujnik wewnątrz kieszeni, co uniemożliwia niezamierzone uruchomienie nawiewu powietrza. Urządzenia tego typu cieszą się coraz większą popularnością i pojawiają w wielu miejscach. Dodatkowo producenci stale pracują nad nowymi ulepszeniami, pozwalającymi na jeszcze większy komfort użytkowania oraz mniejsze zużycie prądu. W przypadku pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu inwestycja w suszarki kieszeniowe jest opłacalna, szczególnie jeśli wahamy się między zastosowaniem podajników na ręczniki papierowe. 

Bezpieczeństwo i higiena suszarek strumieniowych

Podczas wyposażania toalety publicznej w niezbędne sprzęty należy zadbać o to, by zapewniały one użytkownikom odpowiednie bezpieczeństwo i maksymalną higienę, ze względu na obecność wielu bakterii w pomieszczeniach tego rodzaju. Suszarki strumieniowe charakteryzują się tym, że woda z osuszonych rąk przenoszona jest do specjalnego zbiornika znajdującego się we wnętrzu urządzenia, który z łatwością można umyć i zdezynfekować. Podczas kontaktu z tym urządzeniem, korzystający z niego w ogóle nie musi go dotykać, co zdecydowanie zwiększa jego higieniczność. Nie ma też kontaktu z gorącym powietrzem a jedynie z jego nadmuchem o bardzo dużej mocy. Wiele suszarek kieszeniowych, np. Suszarka do rąk Dyson Airbalde w kolorze stalowym, posiada filtr HEPA, który nie przepuszcza różnego rodzaju pyłków czy kurzu, stanowiąc tym samym dodatkowy atut higieniczności. Wśród wielu walorów tego sprzętu, warto mieć na uwadze fakt, iż suszarki szczelinowe wyłączają się po upływie określonego czasu i ponownie włączają dopiero po kolejnym uruchomieniu czujnika. Rozwiązanie to jest nie tylko efektywne w kwestii oszczędności energii, ale również ze względów bezpieczeństwa, ponieważ pozwala uniknąć uszkodzeń sprzętu czy ewentualnego zwarcia.

Jaki producent suszarek kieszeniowych?

Pierwszymi urządzeniami tego typu jakie pojawiły się na rynku były suszarki kieszeniowe Dyson. Produkty te cechuje nie tylko solidna jakość, ale również bezpieczeństwo sprzętu oraz podążanie za nowoczesnymi rozwiązaniami. W ofercie naszego sklepu znaleźć można dwa warianty suszarek tej znanej marki o mocy 1600 W w odcieniu białego lub srebrnego tworzywa. Nieco większą moc urządzeń znaleźć można w produktach od firmy Faneco, np. w serii ORKAN Faneco 2000 W czy MONSUM Faneco 1900 W. Kilka wariantów kolorystycznych pozwala na dopasowanie urządzeń do innych elementów wyposażenia wnętrza. Suszarkę strumieniową o mocy 2200 W oferuje z kolei firma Linea Trade w modelu wykonanym z matowej stali. Jednym z urządzeń sygnowanych logiem Warmtec jest suszarka, w której również postawiono na szlachetną stal szczotkowaną jako materiał wiodący. Innymi modelami z serii JETFLOW Warmtec są wykonane z białego lub srebrnego plastiku suszarki o mocy 1650 W. Mniejsza moc można znaleźć w produktach marki Starmix czy serii BIO JET od Spacelink. Suszarki szczelinowe od firmy Merida posiadają dodatkowo jako produkt uzupełniający filtr HEPA czy wkład zapachowy. Najważniejsze, by dopasować urządzenie do specyficznych wymagań użytkowników.

Montowanie suszarek kieszeniowych

W przeciwieństwie do klasycznych suszarek do rąk, te strumieniowe montowane są na około 30 do 40 cm nad ziemią. Szczególnie istotnym aspektem wyposażania łazienki w tego typu urządzenia jest wcześniejsze zaplanowanie wprowadzenia przewodów elektrycznych, które powinny być umieszczone na wysokości mniej więcej 55 do 72 cm. Oczywiście istnieje pewne rozróżnienie jeśli chodzi o toalety damskie, męskie i dziecięce. W przypadku tych pierwszych, górna krawędź powinna znaleźć się na wysokości 98 cm, a w męskich łazienkach montaż suszarki kieszeniowej zaleca się wykonać w ten sposób, by górna krawędź znajdowała się na poziomie 105 cm. Jeśli chodzi o toalety dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych - zalecany jest poziom 88 cm. Producenci również powinni posiadać odpowiednie instrukcje, także w kwestii przewodów elektrycznych. Większość urządzeń posiada specjalny przewód przyłączeniowy wyposażony wtyczkę, co ułatwia montowanie suszarki strumieniowej w toalecie.