sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Dozowniki do mydła w płynie

Promocje
Wyślemy: jutro
Dozownik do mydła w płynie 1 litr SANITARIO NEGRO plastik czarny
Promocje
Wyślemy: jutro
Dozownik do mydła w płynie 1 litr Sanitario Blanco plastik biały
Wyślemy: czwartek (09 lutego)
Dozownik do mydła w płynie EKO 0.5 litra plastik czarny
Wyślemy: czwartek (09 lutego)
Dozownik do mydła w płynie INOVA Sanitario 1 litr ABS czarny
Wyślemy: czwartek (09 lutego)
Dozownik do mydła w płynie INEX Sanitario 1 litr stal połysk

W przypadku wyposażenia toalet publicznych, jednym z oczywistych elementów, które powinny się w niej znaleźć są dozowniki do mydła. Nie budzi wątpliwości, że w tym przypadku tradycyjne kostki mydła nie zdadzą egzaminu. Przede wszystkim ze względów higienicznych, ponieważ mydło stanie się skupiskiem bakterii, ale również ekonomicznych. Dyspensery pozwalają na komfortową i higieniczną aplikację płynu. Spośród całego asortymentu dostępnego na rynku można zdecydować się na zawieszane dozowniki lub wolnostojące podajniki mydła w zależności od częstotliwości użytkowania oraz aspektów ergonomicznych danego pomieszczenia. Sprzęt ten znaleźć można w większości pomieszczeń publicznych, między innymi w galeriach handlowych, obiektach gastronomicznych, siłowniach i klubach fitness, biurach i innych miejscach. Większość modeli podajników na mydło w płynie posiada zbliżoną konstrukcję, w skład jej wchodzi pojemnik, do którego wlewane jest mydło, przycisk lub pompka do aplikacji odpowiedniej ilości płynu oraz obudowa z plastiku lub stali szlachetnej. Urządzenia te mogą bazować również na uzupełnianiu wkładami mydła do dyspenserów danego producenta. W toaletach o niewielkim metrażu można zastosować również dozowniki wolnostojące lub z montażem blatowym, zajmują one bowiem niewiele miejsca. Oczywiście dozowniki na mydło w toaletach prywatnych również doskonale się sprawują i takie rozwiązanie cieszy się stale rosnącą popularnością. Uzupełnianie podajnika mydłem z dużym kontenerów jest dodatkowo ekonomiczne i wygodne. W ofercie naszego sklepu znaleźć można szeroki asortyment produktów znanych i cenionych marek, jak: Bisk, Blomus, Bulkysoft, CWS-boco, Ecolab, EKAplast, Faneco, Franke, GOJO, Im,preco, Katrin, Kimberly-Clark, Lamix, Linea Trade, Losdi, Marplast, Merida, Purell, Sanitario, Saraya, Tork, Vendor.

Jaki dozownik na mydło wybrać?

Jak zwykle przy wyborze każdego z elementów wyposażenia toalety podstawową kwestią, nad którą należy się pochylić jest częstotliwość odwiedzania toalety oraz specyfikację miejsca i potrzeby użytkowników. Idąc tym tropem jesteśmy w stanie wysnuć wnioski odnośnie oczekiwanej pojemności dyspensera na mydło, jego obudowy, sposobu montażu i uruchamiania, wielkości. Dzięki naszej ofercie możesz dopasować dozownik do wymogów użytkowników i danego pomieszczenia. W przypadku mniejszych przestrzeni lub tych, gdzie królować ma nowoczesny design, warto postawić dozowniki na mydło w płynie z montażem blatowym lub te wolnostojące, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca, nie umniejszając przy tym skali komfortu samego użytkowania sprzętu. Takie propozycje znaleźć można w serii EXOS od Franke z chromowanego mosiądzu czy w zestawie od firmy PURELL składającego się dozownika i wkładu na mydło w płynie. Obie marki są cenione z jakość i solidność wykonania. Ciekawą propozycją jest również automatyczny dyspenser mydła marki Bisk o pojemności 0,225 litra.

Modelem uniwersalnych dozowników do mydła w płynie są te o montażu naściennym. Są one nie tylko intuicyjne w obsłudze, ale również łatwe do utrzymania w czystości, a co najważniejsze - sprawdzą się w szerokim wachlarzu rodzajów łazienek, czy to publicznych czy prywatnych. Można postawić, między innymi, na dyspensery wykonane z białego plastiku,  na przykład serię MASTERLINE od Bisk lub nowoczesny owalny model dozownika z serii PARIS od firmy Losdi. Klasyczną formę podajnika do mydła w płynie znaleźć można w również w modelu wykonanym ze stali matowej Faneco LAB. Wiele oferowanych przez tego polskiego dystrybutora  dozowników uzyskało od Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego atest higieniczny PZH.

Dozowanie ręczne lub automatyczne

Jedną z ważnych kwestii wyboru jest decyzja odnośnie funkcjonalności dozownika pod względem sposobu jego uruchamiania. Główną kategorią jest tutaj uruchamianie automatyczne i manualne. Dozowniki na mydło w płynie mogą być również łokciowe - jest to szczególnie istotny walor dla placówek, w których należy znacząco ograniczyć przenoszenie bakterii, na przykład w placówkach medycznych. Bezdotykowe podajniki są nowoczesną i bardzo wygodną formą tego urządzenia. Takie rozwiązanie znajdziemy, między innymi, w serii NEXA od Ecolab czy Merida ONE. Podczas wykrycia ruchu przez czujnik, dyspenser podaje odpowiednią ilość mydła, co stanowi higieniczny i intuicyjny aspekt sprzętu. Dużą popularnością cieszą się podajniki z ręcznym dozownikiem, na przykład Faneco HIT, serie IMAGE DESIGN lub ELEVATION od firmy Tork czy dozowniki Impeco

Dozowniki na mydło - uzupełnianie czy gotowe wkłady?

Wśród asortymentu podajników, można zdecydować się na te, które wyposażone są zbiornik, gdzie wlewa się dowolne mydło bądź płyn dezynfekujący lub na takie, które uzupełnianie są podczas wymiany odpowiedniego wkładu, który dedykowany jest konkretnemu dozownikowi. Zastosowanie takie rozwiązanie można znaleźć, na przykład w dozowniku INCLUSIVE od Katrin, serii GOJO Pro czy popularnej ofercie kolorowych dozowników na mydło w płynie marki CWS boco. W przypadku uzupełniania mydła jest oczywiście szersza możliwość doboru zapachu, barwy czy konsystencji mydła. Wkłady natomiast są bardziej higieniczną formą, dodatkowo ich wymiana jest intuicyjna i prosta. Wszystko należy dobrać w zależności od swoich preferencji oraz oczekiwań użytkowników.