sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Jaki podajnik do papieru toaletowego warto wybrać?

17-12-2020

Najlepsze pojemniki na papier toaletowy

Sprawnie działający dozownik na papier to niezbędny element wyposażenia każdej toalety i łazienki. Oczywiście, można trzymać rolki materiałów higienicznych w okolicach muszli klozetowej, na podłodze lub zlewie, ale tego rodzaju działania są skrajnie niehigieniczne z uwagi na ilość przenoszonych w ten sposób bakterii i drobnoustrojów. Wątpliwości budzi także estetyka takiego rozwiązania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą profesjonalnych wieszaków i podajników na papier toaletowy w sklepie ole.pl.

 

Gdzie sprawdzą się poszczególne rodzaje podajników na papier toaletowy?

W praktyce wyróżnia się kilka różnych konstrukcji akcesoriów łazienkowych do przechowywania papieru. Przede wszystkim mogą być to zabudowane dozowniki na papier w listkach lub w rolce, często spotykanym w publicznych WC urządzeniem jest także podajnik do papieru toaletowego JUMBO. W wielu miejscach o mniejszym natężeniu ruchu stosuje się z kolei zwykłe wieszaki lub połączone ze szczotkami do czyszczenia muszli klozetowej stojaki na rolki.

Należy pamiętać, że inne sprzęty sprawdzą się w ogólnodostępnej ubikacji, a inne w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu, w którym z łazienki korzysta zaledwie kilka osób. Szczególnie warto zwrócić uwagę na metodę wykonania montowanych w sanitariacie produktów. Stal nierdzewna to materiał zapewniający znacznie większą wydajność i wytrzymałość, wymaganą w toaletach publicznych, gdzie na co dzień pojawia się wielu odwiedzających, korzystających z łazienek z różną intensywnością.

Niekiedy to nie ergonomia użytkowania, a prestiż miejsca determinuje rodzaj zastosowanego rozwiązania. Tak samo, jak w luksusowym hotelu nie sprawdzi się plastikowy wieszak do odwijania rolki, nie ma sensu inwestować przesadnie dużą kwotę w uchwyt na papier wykonany z chromowanej stali szlachetnej, który znajdzie się w toalecie na dworcu.

Aby dokonać właściwego wyboru, warto mieć świadomość tego, w jakim stopniu i czym różnią się pomiędzy sobą poszczególne produkty.

 

Najlepszy pojemnik na papier do WC w miejscach użyteczności publicznej?

Duże dozowniki na papier toaletowy, takie jak model JET Midi firmy Faneco, doskonale spiszą się w miejscach użyteczności publicznej do których zaliczyć można między innymi galerie handlowe, kina lub teatry. Wykonane z tworzywa ABS o wysokiej wytrzymałości, pozwalającego znieść nawet kilkuletnie, intensywne użytkowanie i wyposażone w zamek otwierany specjalnym kluczem, są jednocześnie chronione przed zniszczeniem i dostępem osób trzecich do materiałów eksploatacyjnych, jak i przed przypadkowym otwarciem.

Obudowa modelu JET jest częściowo transparentna, więc wchodząc do łazienki szybko można ocenić ilość pozostałego w pojemniku papieru toaletowego, co pozwala usprawnić proces wymiany zużytych rolek. Producent wyposażył ponadto swój element wyposażenia toalet w zestaw kołków oraz wkrętów, więc nie ma konieczności planowania dodatkowych zakupów, a sam naścienny montaż nie nastręcza problemów i jest bardzo prosty. Co ważne, sprzęt ten posiada też niezbędny w obiektach publicznych atest higieniczny PZH, nadany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego.

Jeżeli zależy nam na bardziej eleganckim podajniku na papier toaletowy, warto rozważyć zakup modelu wykonanego ze stali szczotkowanej, takiego jak Losdi Elegance. Pojemnik wykonano z matowej stali nierdzewnej, czyli materiału kojarzonego z luksusowymi i komfortowymi wnętrzami. Wytrzymały, metalowy zamek chroni wnętrze, w którym zmieści się średnich rozmiarów rolka, a sam dozownik został dodatkowo wyposażony w szczelinę, przez którą można podejrzeć ilość zużytego papieru.

Jeżeli chcemy zaoferować swoim gościom jedno z najbardziej prestiżowych rozwiązań, które z pewnością docenią klienci luksusowych ośrodków wypoczynkowych i hoteli, doskonałym wyborem będą produkty oferowane przez szwajcarską firmę Franke. Model Stratos sprawi, że korzystanie z łazienki będzie czystą przyjemnością. Wykonany ze stali szlachetnej (dotyczy to także wkrętów) najwyższej jakości dozownik został wykończony za pomocą technologii InoxPlus, która redukuje widoczność pozostawionych na powierzchni metalu odcisków palców do minimum.

Tam, gdzie natężenie ruchu w toalecie nie jest szczególnie intensywne, wystarczający może okazać się podajnik papieru toaletowego w listkach. Takie pojemniki, stanowiące udany balans pomiędzy oszczędnością i efektywnością, produkują między innymi firmy Faneco i Merida.

 

Kiedy w toalecie liczy się wydajność. Podajniki wielorolkowe

W miejscach, w których szczególne znaczenie ma wysoka przepustowość łazienki, a także wtedy, gdy chcemy doprowadzić do ograniczenia wydatków związanych z zatrudnianiem licznego personelu sprzątającego, trafionym wyborem będą na pewno powiększone pojemniki na kilka małych rolek papieru. Takim modelem jest chociażby podajnik marki Faneco, w którego wnętrzu zmieszczą się aż cztery rolki papieru o standardowym wymiarze 13,5 cm. Pozwalający na długie korzystanie z niego bez wymiany umieszczonych w środku materiałów eksploatacyjnych dozownik jest jednocześnie na tyle niewielki, że bez problemu zmieści się w każdej łazience.

Prostszym i bardziej klasycznym rozwiązaniem problemu zbyt szybko kończącego się papieru toaletowego będzie otwarty dozownik podwójny, w kolorze białym lub czarnym, dostępny między innymi w ofercie firmy Tork. Opisywany produkt stanowi część serii Tork Elevation, co pozwala łatwo zaprojektować WC z akcesoriami łazienkowymi o jednolitym i atrakcyjnym designie, a ponadto został wyposażony w wykonaną z włókna szklanego ząbkowaną krawędź, która ułatwia oddzielanie pojedynczych listków papieru od reszty rolki, ograniczając nadmierne zużycie łazienkowych środków higienicznych. Oczywiście posiadamy w ofercie także analogiczne produkty innych, renomowanych marek, takich jak CWS Boco lub Katrin.

Niekiedy jednak najlepsze bywają najprostsze odpowiedzi. Jeśli celem jest minimalizacja kosztów, zawsze można wybrać zwykły, plastikowy lub metalowy, podajnik papieru toaletowego. Ekonomicznym, ale jednocześnie wytrzymałym i estetycznym rozwiązaniem jest plastikowy pojemnik na papier toaletowy Faneco POP. Cechuje go wysoka ergonomiczność, która sprawia, że doskonale spełni swoją rolę w ogólnodostępnych toaletach o umiarkowanym natężeniu ruchu.

Najmniej obciążającym budżet posunięciem zawsze będzie zdecydowanie się po prostu na zwykły uchwyt na papier toaletowy, wykonany z plastiku lub chromowanej stali. W asortymencie naszego sklepu posiadamy zarówno naścienne uchwyty wiszące, jak i stojaki pionowe, przytwierdzane do podłogi.

 

Szczegóły tworzące całość. Kształty podajników do papieru toaletowego

Aranżując łazienkę w domu, warto pomyśleć o każdym detalu, przecież z tego pomieszczenia będziemy korzystali dosyć często, dlatego ważne jest, aby wybrane elementy wyposażenia nas cieszyły, także pod względem wizualnym. Choć kształt dozownika papieru toaletowego wydaje się być kwestią najmniejszej wagi, dla osób ceniących sobie estetykę, również takie szczegóły potrafią mieć doniosłe znaczenie. Na szczęście producenci już dawno zdali sobie z tego sprawę, dlatego na rynku znajdziemy obudowy urządzeń sanitarnych w kształcie najróżniejszych brył.

Najpopularniejsze są oczywiście poziome, otwarte pojemniki, ale nie jest to jedyna możliwość. Tam, gdzie w grę wchodzi nie tylko ergonomia, ale także wygląd zastosowanego rozwiązania, warte uwagi są klasyczne pojemniki w kształcie prostopadłościanu, a także kuli lub spłaszczonej sfery z jednym lub dwoma otworami na papier toaletowy. Mniej chętnie wybierane, choć także dość często spotykane kształty, to na przykład łezka, walec lub bęben. Tę ostatnią formę w bardzo ciekawy sposób wykorzystała firma Tork produkując model SmartOne. W jego przypadku papier wyciągany jest pojedynczymi listkami nie z dołu urządzenia, ale z otworu znajdującego się na froncie obudowy. Całość tej niezwykłej konstrukcji została wykonana z wytrzymałej stali nierdzewnej oraz poliwęglanów.

W przypadku uchwytów i stojaków, producenci eksperymentują zarówno z klasycznymi, jak i bardziej nowoczesnymi formami. Dzięki temu szukając najlepszego akcesorium łazienkowego ma się szeroki wachlarz modeli, które bez problemu można dopasować do pozostałych urządzeń i elementów wystroju.

 

Papier toaletowy do podajników. Na co zwrócić uwagę?

Do większości opisywanych rozwiązań, szczególnie uchwytów i stojaków, pasują tradycyjne rolki papieru toaletowego. Nieco inaczej wygląda kwestia urządzeń naściennych, które zostały zaprojektowane z myślą o bardziej ekonomicznych i wystarczających na dłużej materiałach eksploatacyjnych. W przypadku większych dozowników dobrze sprawdza się sprzedawany w dużych rolkach papier toaletowy typu JUMBO. Takie produkty oferują między innymi firmy Merida i Faneco.

Kupując papier toaletowy do łazienek znajdujących się w miejscach publicznych, warto także oszacować poziom natężenia ruchu w WC i przewidywaną ilość papieru zużywanego przez osoby korzystające z ubikacji. Jeżeli spodziewamy się dużego obciążenia, rozsądniejszym pomysłem będzie zakup opakowań liczących po dwadzieścia lub nawet więcej rolek. To znacznie oszczędniejsze rozwiązanie niż kupowanie standardowych, sześcio- lub ośmiorolkowych paczek.

Inną kwestią jest jakość wykorzystywanego w sanitariacie papieru. O ile w takich miejscach, jak galeria handlowa lub szkoła najczęściej wykorzystuje się zwykły szary papier albo biały papier dwuwarstwowy, o tyle w hotelowej łazience, w przypadku, gdy zależy nam na budowaniu marki i dobrych opiniach gości, lepiej jest zainwestować w bardziej wytrzymały i komfortowy papier trzywarstwowy.

 

Podsumowanie

Odpowiednie dopasowanie podajnika do papieru toaletowego pozwala zwiększyć higienę i wygodę korzystania z każdej toalety, od WC w miejscu publicznym po łazienkę w domu jednorodzinnym. Sklep ole.pl oferuje szeroką gamę produktów, zarówno prestiżowych, jak i tych prostych i bardziej ekonomicznych. Z przyjemnością pomożemy rozwiać Państwa wątpliwości co do tego, jak urządzić łazienkę.

 

Ryszard Kurek

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji (tekst, grafika, obrazy, zdjęcia, pliki oraz inne dane) prezentowany w sklepie internetowym OLE.PL nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.