sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Rewolucja w higienie: automatyczne deski sedesowe z Japonii

28-04-2023

Coraz częściej w naszych domach pojawiają się innowacyjne rozwiązania, które mają na celu poprawę komfortu życia, a także dbanie o higienę i zdrowie. W ostatnich latach na rynku zauważalny jest rosnący trend związany z automatycznymi deskami sedesowymi, zwłaszcza tych pochodzących z Japonii. W artykule przyjrzymy się bliżej temu zjawisku i sprawdzimy, dlaczego warto zainwestować w taką deskę.

Coraz częściej w naszych domach pojawiają się innowacyjne rozwiązania, które mają na celu poprawę komfortu życia, a także dbanie o higienę i zdrowie. W ostatnich latach na rynku zauważalny jest rosnący trend związany z automatycznymi deskami sedesowymi, zwłaszcza tych pochodzących z Japonii. W artykule przyjrzymy się bliżej temu zjawisku i sprawdzimy, dlaczego warto zainwestować w taką deskę.

I. Automatyczne deski sedesowe - co to jest?

Automatyczne deski sedesowe to urządzenia, które zapewniają użytkownikom większy komfort oraz higienę podczas korzystania z toalety. Wyposażone są w różnorodne funkcje, takie jak:

 1. Podgrzewanie siedziska: zapewniające komfort podczas korzystania z toalety w chłodniejszych porach roku.
 2. Automatyczne otwieranie i zamykanie deski: ułatwiające korzystanie z toalety bez konieczności dotykania deski.
 3. Bidet i mycie: umożliwiające mycie po wykonaniu czynności fizjologicznych, co zwiększa higienę.
 4. Suszenie: eliminujące konieczność używania papieru toaletowego, co może być korzystne dla środowiska.

II. Trendy na rynku

Liczba wysyłek automatycznych desek sedesowych z Japonii osiągnęła rekordowy poziom. W 2022 roku liczba ta wzrosła aż o 12,3%, co przekłada się na łącznie 4,36 miliona urządzeń. Eksport produktów tego rodzaju z Japonii rośnie nie tylko na rynkach azjatyckich, ale także w Europie i Ameryce Północnej.

Deska toaletowa z funkcją bidetu

III. Dlaczego warto zainwestować w automatyczną deskę sedesową?

 • Poprawa higieny: korzystanie z automatycznych desek sedesowych może przyczynić się do zredukowania ilości bakterii na dłoniach, co jest szczególnie ważne w czasach pandemii.
 • Oszczędność: mimo że początkowy koszt zakupu i instalacji urządzenia może być wyższy, w dłuższej perspektywie może się okazać oszczędne rozwiązanie ze względu na mniejsze zużycie papieru toaletowego.
 • Komfort: zastosowanie różnorodnych funkcji, takich jak podgrzewanie siedziska czy automatyczne otwieranie i zamykanie deski, zwiększa komfort korzystania z toalety, co jest szczególnie istotne dla osób starszych czy niepełnosprawnych.
 • Wpływ na środowisko: mniejsze zużycie papieru toaletowego przekłada się na ograniczenie wycinki drzew potrzebnych do jego produkcji, a tym samym na mniejszy negatywny wpływ na środowisko naturalne.
 • Wartość dodana dla nieruchomości: inwestycja w automatyczne deski sedesowe może wpłynąć na podniesienie wartości nieruchomości oraz postrzeganie jej jako nowoczesnej i komfortowej.

IV. Jak wybrać odpowiednią automatyczną deskę sedesową?

Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Wymiary: upewnij się, że wybrana deska będzie pasować do Twojej toalety. Sprawdź wymiary i kształt siedziska oraz toalety, aby uniknąć problemów z montażem.
 • Funkcje: zastanów się, jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze. Czy chcesz mieć podgrzewane siedzisko, suszenie czy może funkcję bidetu? Wybierz model, który spełni Twoje oczekiwania.
 • Budżet: ceny automatycznych desek sedesowych mogą się różnić w zależności od producenta i funkcji. Określ, ile chcesz wydać na ten cel, a następnie poszukaj modelu, który będzie odpowiedni dla Twojego budżetu.
 • Gwarancja i serwis: sprawdź, czy producent oferuje gwarancję na swoje produkty oraz czy istnieje możliwość serwisowania urządzenia w razie awarii.

Automatyczna deska sedesowa z funkcją myjącą

V. Instalacja i konserwacja automatycznej deski sedesowej

Zakup automatycznej deski sedesowej to jedno, ale aby w pełni cieszyć się jej funkcjami, należy prawidłowo ją zamontować oraz dbać o jej konserwację. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne:

 • Instalacja: choć wiele modeli automatycznych desek sedesowych można zainstalować samodzielnie, warto rozważyć skorzystanie z usług profesjonalistów, zwłaszcza jeśli chodzi o modele z zaawansowanymi funkcjami. Upewnij się, że masz dostęp do źródła zasilania i odpowiednich połączeń hydraulicznych.
 • Czyszczenie: regularne czyszczenie deski sedesowej jest kluczowe dla utrzymania higieny i długowieczności urządzenia. Przestrzegaj instrukcji producenta dotyczących czyszczenia poszczególnych elementów deski, takich jak dysze czy siedzisko. W przypadku niektórych modeli, mogą być dostępne funkcje samooczyszczające, co ułatwia utrzymanie czystości.
 • Konserwacja: aby zapewnić długotrwałe działanie automatycznej deski sedesowej, należy dbać o jej konserwację. Sprawdzaj regularnie stan połączeń hydraulicznych oraz elektrycznych, a także monitoruj zużycie poszczególnych elementów, takich jak uszczelki czy zawory. W razie potrzeby dokonuj wymiany zużytych części.
 • Aktualizacje oprogramowania: niektóre zaawansowane modele automatycznych desek sedesowych mogą być wyposażone w oprogramowanie, które kontroluje różne funkcje urządzenia. Upewnij się, że oprogramowanie jest regularnie aktualizowane, aby cieszyć się najnowszymi funkcjami oraz utrzymać optymalne działanie urządzenia.

Japońska deska sedesowa

VI. Bezpieczeństwo użytkowania automatycznej deski sedesowej

Chociaż automatyczne deski sedesowe są generalnie bezpieczne w użytkowaniu, warto pamiętać o kilku kwestiach, aby uniknąć ewentualnych problemów:

 • Zabezpieczenie przed dziećmi: jeśli w domu znajdują się małe dzieci, warto zainstalować blokadę na desce sedesowej, aby uniemożliwić im niekontrolowane korzystanie z urządzenia. W ten sposób zapobiegniesz przypadkowemu uruchomieniu funkcji, które mogą być dla nich niebezpieczne.
 • Stosowanie zgodnie z instrukcją: przed rozpoczęciem użytkowania automatycznej deski sedesowej, zapoznaj się dokładnie z instrukcją obsługi. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z urządzenia i unikniesz ewentualnych problemów.
 • Przestrzeganie ograniczeń wagi: każda deska sedesowa ma określone maksymalne obciążenie, które jest w stanie wytrzymać. Upewnij się, że wszyscy użytkownicy są poniżej tego limitu, aby zapewnić bezpieczeństwo i uniknąć uszkodzeń.
 • Kontrola stanu technicznego: regularnie sprawdzaj stan techniczny automatycznej deski sedesowej, aby zapewnić jej właściwe działanie. W przypadku zauważenia jakichkolwiek usterek, skontaktuj się z serwisem lub producentem, aby uzyskać pomoc.

Miska WC z funkcją bidetu

VII. Podsumowanie

Automatyczne deski sedesowe z Japonii to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Ich zalety, takie jak poprawa higieny, komfortu użytkowania oraz korzyści dla środowiska, sprawiają, że warto rozważyć ich zakup. Pamiętaj jednak, że prawidłowa instalacja, konserwacja i bezpieczeństwo użytkowania są kluczowe dla pełnego zadowolenia z tego rodzaju urządzeń. Dlatego też przed podjęciem decyzji o zakupie, dokładnie przeanalizuj swoje potrzeby, budżet oraz możliwości montażu, a następnie ciesz się nowoczesnym i komfortowym rozwiązaniem w Twojej łazience.