sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Wkłady do pisuarów – jaką funkcję pełnią i dlaczego warto w nie zainwestować?

07-12-2020

Toaleta publiczna, z której korzysta wiele osób, to miejsce, gdzie szczególnie trudno zachować higienę. W takich lokalizacjach jak centra handlowe, budynki użyteczności publicznej (teatry, kina, muzea) czy szkoły, higiena jest jednak szczególnie ważna. Od utrzymania wysokich standardów sanitarnych zależy zadowolenie Klientów, a pośrednio, dochód przedsiębiorstwa. Wbrew pozorom, nie jest to jednak łatwe i wymaga ciężkiej pracy oraz nieustannego zaangażowania ze strony osób sprzątających.

Aby uniknąć nawracających problemów z nieprzyjemnym zapachem i czystością toalety warto stosować dedykowane rozwiązania, które pozwalają łatwo i szybko przywrócić komfort korzystania z pomieszczenia. Takim rozwiązaniem są wkłady do pisuarów. To specjalne wkładki zapachowe i plastikowe inserty, które zapobiegają zapychaniu się odpływów oraz powstawaniu przykrego zapachu. Jednocześnie można je bardzo łatwo wymienić.

Jaką funkcję pełnią wkłady zapachowe do pisuarów?

Wkłady do pisuarów mogą występować w dwojakiej postaci – jako plastikowe wkładki umieszczane w odpływie armatury, które mają kształt gęstego sita oraz żelowej wklejki, którą umieszcza się po wewnętrznej stronie muszli.

Modele takie jak siatki zapachowe VectAir Systems to idealne rozwiązanie dla pisuarów opartych o bezdotykową technologię V-Screen. Wkłady składają się z plastikowej siatki i zapachowego elementu, który utrzymuje swój aromat do 30 dni.

Alternatywą dla plastikowych siatek może być wkład do pisuaru w postaci kolorowej siatki nasączonej zapachowym żelem jak wkład zapachowy do pisuaru Merida. Elastyczność tego rodzaju wkładek sprawia, że mają one uniwersalne zastosowanie i sprawdzą się w pisuarach bez względu na ich kształt i rozmiar.

Specjalna konstrukcja wypustek zapobiega rozpryskom, a szczelna siatka gwarantuje, że odpływ nie zostanie zatkany przez niedopałki lub gumy do żucia i zapewnia sprawne ujście wody. Wszystko to przekłada się na mniejszą częstotliwość sprzątania oraz oszczędność pieniędzy dla prowadzonego biznesu.

Regularne stosowanie i wymienianie wkładów zabezpieczających do pisuarów pozwala na zachowanie wzorcowej higieny nawet tam, gdzie jest to szczególnie trudne. Producenci najczęściej dodają do swoich produktów rękawice jednorazowe, które pozwalają na szybką wymianę wkładu na nowy bez konieczności dotykania chemikaliów gołymi dłońmi.

Dlaczego warto stosować markowe wkłady do pisuarów?

Wszędzie tam, gdzie utrzymanie czystości w toalecie staje się dużym wyzwaniem, zastosowanie znajdzie wkład do pisuaru. Castorama, Leroy Merlin i inne, powszechnie rozpoznawalne marki nie zawsze oferują towar odpowiednio wysokiej jakości. Jeżeli szukamy naprawdę dobrych jakościowo wyrobów, warto zapoznać się z ofertą naszego sklepu, który oferuje wyłącznie markowe produkty najwyższej jakości, które zostały sprawdzone i uznane przez wiele firm.

Do powszechnie używanych wkładów zabezpieczających do pisuarów można zaliczyć przede wszystkim produkty marki Vectair Systems oraz Merida. Obaj producenci oferują wkłady do pisuarów o zróżnicowanym zapachu, m.in. Motor Fresh, Sweet Melon, Floral lub Apple Cinnamon. Dzięki możliwości łatwej zmiany, zapach nie stanie się uciążliwy dla gości.

Dlaczego stosowanie wkładów jest tak istotne?

Korzystanie z toalet, które znajdują się w centrach handlowych, na dworcach lub w szpitalach nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Aby ograniczyć dyskomfort Klientów i nie zniechęcać ich do korzystania z lokalu, warto zadbać o maksymalną higienę pomieszczeń sanitarnych.

Zapach jest niewidoczny, dlatego często ta kwestia umyka podczas sprzątania. Dla Klienta przyjemny aromat, który unosi się w powietrzu, jest jednak równie istotny, jak czysta podłoga w łazience.

Zasadność korzystania z wkładów zapachowych do pisuaru wynika także stąd, że wiele osób podświadomie kojarzy toaletę z miejscem, które jest siedliskiem zarazków. Dzięki wkładkom Merida oraz VectAir Systems przekonają się, że wcale nie musi tak być, a korzystanie z publicznej ubikacji nie będzie już więcej nieprzyjemnym doświadczeniem.

Zapachowe wkłady są trwałe, a aromat jest naturalny i intensywny, więc Goście nie będą go utożsamiali z popularnymi środkami czystości. Co więcej, wymiana sita na nowy model trwa zaledwie kilka sekund i jest bardzo wygodna dla personelu sprzątającego. Jest to także tanie rozwiązanie, które nie obciąży nadmiernie budżetu firmy, przyczyniając się jednocześnie do poprawy jej wyniku finansowego.

Zachęcamy do kontaktu

Jeżeli nie jesteście Państwo pewni, czy w Waszych zakładach gastronomicznych, sklepach lub lokalach warto zdecydować się na wkłady zapachowe do pisuarów, zachęcamy do kontaktu z jednym z naszych Doradców. Przedstawi on Państwu charakterystyczne cechy oferowanych przez nas produktów. Pomoże także dobrać rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w przypadku danej branży.

Inwestycja w oferowane przez nas rozwiązania wydaje się być drobiazgiem, ale to tylko pozory. Oferujemy skuteczne rozwiązania, które przekonają Klientów, że dbacie Państwo o ich komfort. Dzięki temu poczyniona inwestycja zwróci się błyskawicznie i to z dużym naddatkiem.