sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Tork - dlaczego warto wybrać markowe produkty?

20-11-2017

Marka Tork jest częścią grupy SCA, która jest wiodącym producentem wyrobów higienicznych i papierowych. Spółka SCA  z siedzibą w Sztokholmie, działa na rynku od 1929 roku i sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach. Jest również największym w Europie prywatnym właścicielem lasów. Firma przykłada ogromną wagę do zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego wykorzystywania zasobów leśnych. Tork to nie tylko dozowniki do mydła, pojemniki na papier, ręczniki papierowe i środki czystości, ale wiele więcej. Spółka oferuje kompleksowe rozwiązania dla rozmaitych branż, oparte na własnych oraz niezależnych badaniach rynkowych i empirycznych. 

Spis treści:

1. Produkty Tork dla branży HoReCa
2. Produkty Tork dla służby zdrowia
3. Czyściwa Tork dla branży przemysłowej
4. Zalety marki Tork
5. Tork jako marka przyszłości

Wyposażenie toalet publicznych Tork

Marka Tork oferuje kompleksowe wyposażenie toalet ogólnodostępnych oszczędzające czas i pieniądze. Pojemniki na ręczniki papierowe i podajniki papieru toaletowego zostały zaprojektowane z myślą o ekonomicznym i ekologicznym dozowaniu wkładów, tak jak np. pobieranie ręczników do rąk zawsze po jednym listku, mniejsze zużycie papieru toaletowego czy wydajne mydła w płynie i w pianie, gdzie litrowy pojemnik daje nawet 2500 dawek.

Producent ma świadomość tego, jak istotne jest dla klientów, aby wszystkie elementy w łazience pasowały do siebie. Dlatego stworzył kompletne linie wyposażenia łazienki obejmujące: dozowniki do mydła, pojemniki na ręczniki papierowe, pojemniki na papier toaletowy, kosze na śmieci i akcesoria łazienkowe w postaci pojemników na nakładki sedesowe czy podajników chusteczek higienicznych. Szeroka gama produktów, nowoczesny design i transparentność to ważne cechy, dla których warto przekonać się do tej firmy. 

Produkty Tork dla branży HoReCa

Łazienki w restauracjach i hotelach

Każdy dobry kucharz wie, że "je się oczami", ale będąc właścicielem baru czy restauracji powinno się również myśleć o tym, jakie wrażenie sprawia nasza łazienka, ponieważ wiele osób opinię na temat miejsca w którym jedzą, uzależnia w dużym stopniu od wyglądu, użyteczności i czystości w łazience.

Produkty z linii Tork Image Design, to linia akcesoriów nagrodzona prestiżową nagrodą za design Red Dot Award. Smukłe i dyskretne dozowniki, odświeżacze oraz kosze nadają wnętrzu eleganckiego charakteru.

 Dozownik do ręczników Tork Image Design

 

Dozownik mydła w pianie Tork IMAGE DESIGN


Produkty z linii Tork Elevation oraz Tork Advanced to linie pojemników oraz higienicznych materiałów papierowych, które są polecane do łazienek, w których ma panować przyjemna atmosfera, a same produkty mają nie być drogie. Ręczniki oraz papier toaletowy jest wysokiej jakości, a same podajniki występują w kolorze białym oraz czarnym, aby klienci mogli je dopasować do wnętrza swoich łazienek.

Pojemnik na ręczniki papierowe Tork ELEVATION
Dozownik Tork ELEVATION do mydła w płynie

Podajnik papieru toaletowego na dwie rolki Tork ELEVATION

Kosz na odpady Tork ELEVATION

Ręcznik papierowy w roli Tork Matic® Advanced

Papier toaletowy mini jumbo Tork Advanced

Ponadto w ofercie produkty bardziej ekskluzywne i dodatkowe takie jak min. dozowniki z płynem do dezynfekcji deski sedesowej, nakładki sedesowe, mydła nawilżające do rąk, balsamy bezzapachowe i chusteczki higieniczne oraz papier toaletowy i ręczniki papierowe o niezwykle mocnej i miłej w dotyku strukturze. 

Rozwiązania dla lokali gastronomicznych

Dla różnego rodzaju lokali gastronomicznych, Tork przygotował odmienne rozwiązania. Wszystkie mają na celu zapewnienie najwyższej jakości obsługi tak, aby klient zawsze chętnie do nas powrócił. 

W lokalach samoobsługowych niezwykle istotną kwestią są serwetki stołowe, a raczej to, żeby te serwetki zawsze się na stole znajdowały i spełniały wymagania klientów. Dozowniki serwetek Tork, to produkty, które mieszczą na tyle dużą ilość serwetek, że nie trzeba ich co chwilę uzupełniać, dobrze wyglądają, występują w różnych kolorach, są uzupełniane miękkimi białymi serwetkami, a ponadto dozują serwetki pojedynczo co ogranicza zużycie serwetek o min. 25% w stosunku do zwykłych podajników.

 Pojemnik na serwetki Tork XPRESSNAP

 
Dozownik serwetek Tork XPRESSNAP

 

Posiadamy w ofercie również ściereczki przeznaczone do wycierania blatów, stołów oraz innych przedmiotów i miejsc. Występują w czterech kolorach, aby nie przenosić bakterii. Doskonale współpracują z detergentami, nie rozrywają się, nie strzępią i nadają się do wielokrotnego użytku. 

Ściereczki kolorowe do wycierania Tork

Rozwiązania Tork dla profesjonalnych kuchni

Podczas codziennej pracy na kuchni, szefowie, kucharze, kitchen porterzy, pomocnicy oraz kelnerzy, kilkanaście razy dziennie używają papieru do wytarcia rąk. Ponadto, do ścierania wody z blatów, resztek jedzenia, tłuszczy i oleju, czyściw używa się jeszcze częściej. Mając na uwadze, to jak ważne dla prawidłowego funkcjonowania kuchni jest to, aby czyściwo było chłonne, nie rozrywało się, ani nie strzępiło, warto jest korzystać z profesjonalnych produktów, takich jak czyściwa włókninowe i papierowe firmy Tork. Dzięki specjalnym dozownikom do czyściw, odcinki są podawane pojedynczo, co znacząco ogranicza zużycie. 

Pojemnik na czyściwo w roli Tork PERFORMANCE

Pojemnik na czyściwo w odcinkach Tork PERFORMANCE

Akcesoria Tork do łazienek hotelowych

Chcą zapewnić najwyższe standardy obsługi gości w pokojach hotelowych, należy zadbać nie tylko o sam pokój i jego wyposażenie, ale również łazienkę. Często na podstawie czystości w łazienkach i ich wyposażenia, goście oceniają swój pobyt w danym miejscu. W łazienkach hotelowych, gdzie liczy się głównie pierwsze wrażenie, polecamy stosować produkty wysokiej jakości jak np. papier toaletowy Tork, który posiada 3 warstwy, jest niezwykle miękki, a rolka długości 20 m idealnie pasuje do codziennej wymiany. W pokoju można również umieścić chusteczki higieniczne z eleganckim dozownikiem, które zawsze mogą się przydać, a goście niekoniecznie noszą je przy sobie. 

 Papier toaletowy w rolkach hotelowych Tork

Dozownik do chusteczek higienicznych Tork

Chusteczki higieniczne Tork ekstra miękkie

Produkty Tork dla służby zdrowia

Higiena w szpitalu z marką Tork

W obiektach szpitalnych higiena jest niezwykle istotną kwestią. W szczególności higiena rąk i zmniejszanie ryzyka przenoszenia bakterii. W ofercie firmy Tork znajdziemy gamę produktów przeznaczoną do dezynfekcji dłoni oraz powierzchni wraz ze specjalnymi dozownikami. Dozowniki do płynów dezynfekcyjnych oraz automatyczne dozowniki na mydło, to akcesoria niezbędne w każdym szpitalu.  Płyny dezynfekcyjne do rąk oraz żele i balsamy dla osób, które są zmuszone często myć ręce, to kolejne niezbędne produkty. Ważne są również kosze na śmieci, które są pojemne, łatwe w opróżnianiu i higieniczne. Wszystkie akcesoria są koloru białego, aby pasowały do szpitalnej estetyki oraz aby łatwiej było utrzymać je w czystości. Poza tym, produkty Tork świetnie sprawdzają się we wszystkich placówkach medycznych, nie tylko w szpitalach. Materiały higieniczne Tork dla gabinetów stomatologicznych oraz środki higieniczne Tork do gabinetów zabiegowych są gwarantem jakości i bezpieczeństwa. 

Dozownik do mydła łokciowy Tork

Pojemnik na śmieci Tork

 

Płyn do dezynfekcji rąk Tork

 

Materiały higieniczne Tork dla domów opieki

Produkty przeznaczone dla domów opieki zostały stworzone z myślą o personelu oraz osobach tam przebywających. Materiały higieniczne papierowe są mocne i miękkie, a mydła i środki dezynfekcyjne, skutecznie usuwają bakterie oraz nie wysuszają skóry. Wśród produktów dedykowanych znajdziemy również podkłady medyczne oraz mocne papierowe ręczniki do mycia ciała. 

Ręcznik papierowy do mycia ciała Tork Premium

Podkłady medyczne Tork

Materiały higieniczne Tork dla salonów kosmetycznych, salonów fryzjerskich i salonów tatuażu

W gabinetach kosmetycznych i salonach fryzjerskich ogromną wagę przykłada się do zachowania wysokich standardów higieny i do materiałów higienicznych wysokiej jakości i komfortowych dla klientów. Nie inaczej jest w salonach tatuażu, gdzie niezwykle istotna higiena jest stawiana na równi z wygodą klientów. Tork oferuje produkty, które idealnie dopasowują się do branży i nie inaczej jest w tym przypadku. Ręczniki jednorazowe do wycierania włosów, delikatne ręczniki papierowe do salonów tatuażu, papierowe produkty kosmetyczne, ręczniki jednorazowe do gabinetów kosmetycznych, dozowniki mydła do salonów kosmetycznych, kosze na odpady higieniczne - to wszystko można znaleźć w ofercie firmy Tork.

Kosz na odpady higieniczne Tork

Pojemnik na ręczniki jednorazowe Tork

Ręcznik papierowy w rolce ekstra miękki Tork

Czyściwa Tork dla branży przemysłowej

W zakładzie produkcyjnym wszystko musi działać jak w zegarku, a każda minuta przestoju pracy maszyn to strata dla przedsiębiorstwa. Kiedyś do czyszczenia przedmiotów i powierzchni używano ścierek lub szmat, które potem prano, ale takie rozwiązania odeszły do lamusa ze względu na niepraktyczność samych ścierek oraz koszty prania lub kupowania nowych szmat. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są czyściwa przemysłowe. Szeroka oferta czyściw Tork, pozwala na wybranie produktu, który idealnie będzie pasował do naszych potrzeb. Czyściwa różnią się składem, strukturą i długością, przez co mają różne przeznaczenie. 

Czyściwa do czyszczenia

Czyściwa włókninowe są wytrzymalsze od tych papierowych i dlatego lepiej nadają się do czyszczenia uporczywego brudu takiego jak smary, oleje, kleje, płyn hamulcowy i inne trudne zabrudzenia przemysłowe. Ponadto są polecane do stref niepylnych, czyli miejsc, gdzie nie mogą powstawać żadne drobinki pyłu, które mogłyby uszkodzić maszyny. 

 Czyściwo Tork w wiaderku niepylące

Czyściwo specjalistyczne Tork

Czyściwo wielozadaniowe w odcinkach Tork

Czyściwa do polerowania

Najlepsze czyściwa do polerowania, to takie, które nie rozrywają się przy intensywnym polerowaniu, nie pylą oraz łatwo przyswajają środek polerujący. Tork w swojej ofercie posiada czyściwa do polerowania w rolkach oraz w odcinkach.

Czyściwo włókninowe w małej roli do polerowania Tork Czyściwo włókninowe w odcinkach do zabrudzeń przemysłowych Tork szare W7

Dozowniki do czyściw

Podajniki czyściw Tork są przeznaczone do korzystania z konkretnymi czyściwami. Zabudowane w taki sposób, aby chronić rolkę przed zabrudzeniem i wilgocią. Nowoczesny design sprawia, że wpasują się we współczesną infrastrukturę przedsiębiorstwa. Dozują listki lub odcinki rolki pojedynczo, co przekłada się na mniejsze zużycie. Ponadto w ofercie również uchwyty na czyściwo montowane na ścianie lub stojące.

Uchwyt na czyściwo Tork

Stojak do czyściw Tork

 

Czyściwa do osuszania rąk

Najlepsze czyściwa do osuszania rąk, to takie, które są chłonne, nie rozrywają się i są przyjemne w dotyku. Tork w swojej ofercie posiada czyściwa przeznaczone do suszenia rąk oraz dozowniki, które najlepiej sprostają temu zadaniu. Ręczniki w tym przypadku są dozowane centralnie i pojedynczo, a do pobrania kawałka wystarczy jedna ręka, dozownik jest na tyle zabudowany, że chroni rolkę przed wilgocią i brudem. 

 Dozownik do czyściwa w roli Tork Reflex

Czyściwo papierowe białe Tork

Zalety marki Tork

System oznaczeń - jak dopasować do siebie produkty marki Tork?

System oznaczania kompatybilności produktów jest niezwykle pomocny, gdy nie wiemy, czy dane mydło czy papier będzie pasował do dozownika. Jest to szczególnie przydatne w momencie, gdy oferta firmy jest szeroka, a produkty są dedykowane do konkretnych rozwiązań. Działa to w ten sposób, że każdy kompatybilny ze sobą pojemnik i wkład jest oznaczony tą samą literą z cyfrą np.

Dozownik do mydła w płynie 1 litr - S1
Mydło w płynie 1 litr - S1

Dozownik do czyściwa w dużej roli - W2
Czyściwo w dużej roli - W2

Troska o środowisko naturalne

SCA jest liderem w dziedzinach odnawialnego leśnictwa i odpowiedzialnego pozyskiwania surowców na swoje produkty. Spółka działa zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju, co oznacza, że dobro i zysk firmy idą w parze z troską o środowisko naturalne i ludzi. Jednym z ważnych aspektów tej koncepcji jest ocena cyklu życia produktu, czyli odpowiedzialność za produkt, od momentu pozyskania surowców na początku, do momentu utylizacji odpadów na końcu. Marka Tork jest laureatem licznych nagród za proekologiczne podejście oraz promowanie ochrony środowiska.

Wysoka jakość produktów

Produkty marki Tork są wykonywane zgodnie z wszelkimi aktualnymi normami polskimi i światowymi, materiałów najwyższej jakości. Nad designem artykułów czuwa zespół kreatywnych specjalistów z branży. Produkty tekstylne są bezpieczne dla zdrowia i dopuszczone do kontaktu z żywnością. Posiadają też udogodnienia nie spotykane nigdzie indziej jak np. rozwiązanie tork easy handling, czyli paczki ręczników i papierów z uchwytami ułatwiającymi przenoszenie. 

Dedykowane rozwiązania

Marka Tork oferuje rozwiązania skrojone na miarę potrzeb klientów. Każdy może wybrać coś dla siebie z szerokiej oferty produktów np. niezwykle chłonny i miękki ręcznik papierowy do osuszania włosów w salonach fryzjerskich, specjalistyczne czyściwo do usuwania płynu hamulcowego dla mechaników, małe rolki wysokiej jakości papieru toaletowego do hoteli, dozowniki automatyczne i łokciowe do placówek medycznych, pojemniki na papier toaletowy jumbo do szkół.

Tork jako marka przyszłości

Recykling ręczników papierowych

W zeszłym roku w Niemczech i Holandii wprowadzono usługę, która polega na odbieraniu od klientów zużytych ręczników papierowych, a następnie wykorzystaniu ich do ponownego przetworzenia. Ręczniki papierowe w wielu przedsiębiorstwach stanowią od 10 do 25% całkowitych odpadów. Możliwość ponownego wykorzystania takiej ilości odpadów jest ważna dla obu stron, ponieważ klienci nie muszą się martwić utylizowaniem odpadów, a producent może ponownie wykorzystać zasoby. Oczywiście przede wszystkim skorzysta na tym środowisko naturalne.

Tork PeakServe®

Przeprowadzono badania, które mówią o tym, że średnio 71% osób przebywających w miejscach o dużym natężeniu ruchu, ma złe zdanie o łazienkach w tych przybytkach, a 1 na 3 osoby unikająca korzystania z łazienki z tych względów, ogranicza spożycie jedzenia i picia. Zarządzając stadionem, lotniskiem, kinem czy klubem nocnym, warto się zastanowić, czy nasze łazienki zachęcają do korzystania z nich, czy są odpychające. Głównym problemem w takich łazienkach jest brak ręczników do rąk oraz kolejki w przypadku korzystania z suszarek do rąk. Tork PeakServe® to innowacyjne rozwiązanie polegające na połączeniu bind ręczników papierowych składanych ze sobą, a następnie na sprasowaniu ich, tak że w pojemniku zmieści się o 250% ręczników więcej. Ponadto czas uzupełniania dozowników skraca się o połowę, jak również dostarczanie papieru do łazienek jest łatwiejsze. 

Tork EasyCube

Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się idea sprzątania opartego na danych. Jest to rozwiązanie dedykowane do dużych obiektów, gdzie trudno jest zapanować nad kilkoma lub kilkunastoma łazienkami. Korzysta z niego np. The Dubai Mall, czyli największe na świecie centrum handlowe o powierzchni 112 ha, gdzie mieści się 68 łazienek. Tork EasyCube to program zarządzania obiektem, który informuje personel sprzątający o koniecznych interwencjach w łazienkach. System działa dzięki czujnikom w dozownikach, które monitorują liczbę gości oraz zużycie wkładów. Zebrane dane pozwalają na szybsze bieżące sprzątanie w łazienkach oraz na lepsze planowanie zakupów środków higienicznych. 

 

Ryszard Kurek

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji (tekst, grafika, obrazy, zdjęcia, pliki oraz inne dane) prezentowany w sklepie internetowym OLE.PL nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.