sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Toaleta bezwodna, rewolucyjny system Loowatt

12-10-2021

Głównym celem toalet jest ich użyteczność. Obecnie istnieje wiele różnych rewolucyjnych rozwiązań toaletowych, które zaskakują swoim nietypowym wyglądem, funkcjonalnością i innymi technicznymi aspektami. Rozwiązanie, jakim jest bezwodna toaleta Loowatt, umożliwia wspieranie środowiska poprzez możliwość tworzenia energii i nawozu z przetworzonych odpadów.

Co to jest toaleta bezwodna?

Toalety bezwodne, to system toalet zwanych również suchymi toaletami, które nie wymagają dostępu do wody i prądu. Ich największą zaletą jest funkcjonalność w miejscach bez dostępu do sieci wodno - kanalizacyjnej. Ubikacja bezwodna jest wielofunkcyjna, można ją ulokować wszędzie, spełnia swoją rolę w każdym wybranym miejscu, ponieważ nie wymaga zakładania dodatkowych urządzeń, które uniemożliwiłyby jej użytkowanie. 

Zobacz również: Pisuary bezwodne

Jak powstał rewolucyjny system Loowatt?

Rewolucyjny system Loowatt powstał w 2009 roku, produkowane przez założycielkę i dyrektorkę Virginię Gardiner ubikacje, to wysokiej jakości toalety bezwodne. Kompakt WC ma na celu poprawę warunków sanitarnych, w miejscach, gdzie ludzie nie mają  możliwości korzystania z bezpiecznych i higienicznych warunków. Toaleta Loowatt wykorzystuje technologię, która zatrzymuje nieprzyjemne zapachy bez użycia wody. Sucha toaleta wykorzystywana jest do produkowania energii, nawozów organicznych poprzez przetwarzanie odpadów ludzkich.

Dane dotyczące wykorzystywania ubikacji bezwodnych Loowatt wskazują, że z toalet bezwodnych spłukiwanych skorzystała ponad ćwierć miliona ludzi. Toaleta wykorzystywana jest w krajach takich jak Wielka Brytania i Madagaskar.

Jak wygląda toaleta Loowatt

Ubikacja bezwodna wyglądem przypomina normalną toaletę, wewnątrz kompaktu jednak znajduje się wkładka, której zadaniem jest higieniczne i zarazem bezpieczne wyłapanie odchodów ludzkich. Uszczelnione odpady przeciągane są do pojemnika, który znajduje się poniżej. Zamykana wkładka usuwa drobnoustroje i pozostawia czysty kompakt.

Działanie systemu krok po kroku

 Infografika- jak działa toaleta bezwodna

 

Domowa toaleta Loowatt

Wszystkie działania, jakie wykonywane są przez Loowatt realizowane są w celach wsparcia środowiska i społeczeństwa. Działanie systemu gospodarki odpadami, jaki wykorzystuje Loowatt sprawdza się w miejscach publicznych, jak również w ognisku domowym. Sucha toaleta zmniejsza ilość wykorzystywanej wody w gospodarstwie domowym, usuwa nieprzyjemne zapachy.

Toalety publiczne do wynajęcia

Festiwale i wydarzenia publiczne, wyposażone w przenośne toalety Loowatt charakteryzuje wysoki standard użytkowania. Toaleta bezwodna wykorzystywana podczas imprez masowych w Wielkiej Brytanii, cieszy się dużą popularnością. Wysoki standard toalet wiąże się z możliwością zapewnienia higienicznych i bezpiecznych warunków korzystania z toalet publicznych.

Toalety bezwodne Loowatt Zen

Loowatt Zen jest to toaleta, która została dostosowana do potrzeb firm. Obecnie poszukiwane są rozwiązania mające na celu wsparcie ochrony środowiska. Inwestując w suchą toaletę firmy mają realny wpływ na ochronę środowiska.

Autor: Katarzyna Szumska

Źródła:

https://www.loowatt.com/waste-management-system.html 
https://www.loowatt.com/