sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Suszarki kieszeniowe jako przyszłość suszarek do rąk

06-03-2018

Wiele osób nie przepada za suszarkami do rąk i często można się spotkać z opinią, że lepiej wytrzeć ręce w spodnie, bo suszenie trwa wieczność. Ponadto suszarkom do rąk są stawiane zarzuty rozsiewania bakterii poprzez nadmuchiwanie gorącego powietrza w wilgotne środowisko łazienki. O ile w przypadku tradycyjnych suszarek przyciskowych i automatycznych można polemizować z tymi zarzutami, tak w przypadku suszarek kieszeniowych sprawa wygląda inaczej. 

Jakie korzyści niosą ze sobą suszarki kieszeniowe?

Szybkie i skuteczne suszenie rąk

Każdy rodzaj suszarki ma jedno zasadnicze działanie - suszenie rąk. Nie inaczej jest w przypadku suszarek kieszeniowych, i z tego zadania wywiązują się w bardzo krótkim czasie. Suszarki do rąk przeciętnie suszą dłonie w ciągu 15 - 30 sek. Suszarkom kieszeniowym zajmuje to od 7 do 15 sek. Tak krótki czas suszenia jest spowodowany zupełnie innym sposobem suszenia. Suszarki do rąk kieszeniowe zamiast wysuszać wodę na dłoniach za pomocą długotrwałego strumienia ciepłego powietrza, ściągają wodę z dłoni za pomocą silnego i bardzo wąskiego prądu powietrza. Poniżej na zdjęciu widzimy grafikę dotyczącą suszarki Dyson, które są obecnie jednymi z najlepszych na rynku. Suszarki do rąk Dyson można spotkać w wielu nowoczesnych obiektach jak lotniska i centra handlowe.

Suszarki Dyson są sztandarowym przykładem suszarek kieszeniowych. Na rynku pojawiły się również modele innych dostawców, wśród których możemy wymienić m.in. suszarki Faneco, Merida czy Starmix.

 

Szybkie i skuteczne suszenie rąk

 

Energooszczędność

Średnia moc zwykłych suszarek do rąk waha się od 1200 do 2500 W. Jeśli zaś chodzi o suszarki kieszeniowe jest to od 1000 do 1800 W. Ponadto, jeśli w takiej suszarce wyłączymy grzałkę - a zazwyczaj mamy taką możliwość - to moc takiej suszarki spada nawet o połowę, czyli używając suszarki o mocy 1200 W z wyłączoną grzałką, rzeczywisty pobór mocy to zaledwie 600 W. Należy też pamiętać, że czas, w którym suszarka kieszeniowa suszy ręce jest dwa razy krótszy niż normalnie. Biorąc pod uwagę te wszystkie rzeczy, spokojnie można przyjąć, że suszarki kieszeniowe są cztery razy bardziej energooszczędne od zwykłych suszarek. 

Większa higiena użytkowania

Wszystkie suszarki kieszeniowe są uruchamiane automatycznie poprzez sensor ruchu lub czujnik podczerwieni. Jest to zdecydowanie bardziej higieniczne rozwiązanie niż dotykanie tego suszarki przez kilkaset osób dziennie. Kolejną rzeczą poprawiającą higienę w łazience jest to, że suszarki kieszeniowe wydmuchują chłodniejsze powietrze, w mniejszej ilości oraz głównie w w obrębie obudowy. Dzięki temu rozprzestrzenianie ewentualnych bakterii nie jest tak duże. Poza tym, zawsze można wyłączyć grzałkę, a wtedy suszarka będzie wydmuchiwać zimne powietrze, które nie sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. 

Suszarki kieszeniowe jako inwestycja długoterminowa

Nie da się ukryć, że suszarki kieszeniowe są kilkakrotnie droższe od zwykłych suszarek. Jest to spowodowane poprzez gabaryty takiej suszarki oraz nowoczesną technologię, w jaką ją wyposażono. I właśnie dzięki tej technologii, te suszarki są tak ekonomiczne. Jak już pisaliśmy wcześniej, suszarki kieszeniowe są przeciętnie dwa razy bardziej energooszczędne oraz dwa razy szybciej suszą dłonie, co daje nam informacje, że są cztery razy bardziej ekonomiczne niż reszta suszarek. Kupując suszarkę kieszeniową, które jest kilkakrotnie razy droższa od innych modeli, musimy jednorazowo wydać większą sumę pieniędzy, ale przez wszystkie lata użytkowania - a może ich być nawet do 13 przy dobrych suszarkach - koszt utrzymania takiej suszarki będzie czterokrotnie niższy. Łatwo policzyć, że już po jakimś czasie, wydane pieniądze nam się zwracają, a w każdym następnym miesiącu oszczędzamy kolejne.

 

Ryszard Kurek

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji (tekst, grafika, obrazy, zdjęcia, pliki oraz inne dane) prezentowany w sklepie internetowym OLE.PL nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.