sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Rodzaje mat podłogowych

11-02-2019

Rodzaje mat podłogowych

 

Maty podłogowe są stałym elementem wyposażenia wszelakich budynków, od zakładów przemysłowych, przez biurowce, do hoteli. Choć wszystkie po prostu leżą na posadzce, posiadają odmienne funkcje. Dzięki zastosowaniu odpowiednich mat podłogowych możemy np. zniwelować zmęczenie pracowników lub zapobiegać przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza budynku. Maty, o których mowa w tym artykule znajdziesz w ofercie naszego sklepu, a produkowane są przez renomowaną firmę COBA, która już od ponad 30 lat zajmuje się produkcją mat podłogowych oraz innych artykułów wspomagających bezpieczeństwo i ergonomię pracy. 

Jak dzielimy maty podłogowe?

Najlepszym sposobem podziału mat podłogowych jest podzielenie ich ze względu na funkcję jaką pełnią, czyli właściwie problem jaki rozwiązują. Ta metoda gwarantuje jasny podział, który ułatwia wybór optymalnego rozwiązania. Oprócz mat podłogowych oferujemy również taśmy antypoślizgowe do podłóg.  

Produkty marki COBA powstają w oparciu o długotrwałe i innowacyjne badania, przez co użytkownicy dostają produkty doskonale dopasowane do ich potrzeb. COBA europe działa według najwyższych standardów jakości oraz proekologicznych rozwiązań. Firma posiada certyfikaty ISO9001 oraz ISO14001. 

Maty przemysłowe

Maty przemysłowe mają za zadanie zwiększać bezpieczeństwo i komfort pracy w środowisko przemysłowym, czyli na liniach produkcyjnych, magazynach i innych stanowiskach pracy w przemyśle. Maty przemysłowe mają niwelować ryzyko wypadków spowodowanych przez potknięcia i poślizgnięcia, o które nietrudno podczas fizycznej pracy na hali. 

Maty przemysłowe COBA są wykonane z materiałów odpornych na temperatury od -20°C do +130°C, co pozwala na używanie ich w praktycznie każdej branży. Są odporne na długotrwałe oddziaływanie środków chemicznych oraz fizyczne uszkodzenia takie jak wgniecenia czy ścieranie. Ponadto posiadają właściwości antystatyczne i elektroizolacyjne, dzięki czemu zabezpieczają przez szkodliwym wpływem wyładowań elektrostatycznych (ESD). 

Mata stanowiskowa RAMPMAT

Mata przemysłowa RAMPMAT to jeden z najchętniej kupowanych produktów marki COBA, który doskonale nadaje się do przeróżnych przestrzeni przemysłowych. Posiada otwory drenujące, które gromadzą zanieczyszczenia jak i odprowadzają rozlane ciecze. Ponadto mata izoluje od zimnej posadzki, ma właściwości antypoślizgowe oraz fazowane krawędzie, które niwelują ryzyko potknięcia. 

              

 

Maty wejściowe

Maty wejściowe są stosowane nie tylko w przestrzeniach przemysłowych ale również przed najróżniejszymi budynkami użyteczności publicznej, noclegowymi, gastronomicznymi, czy mieszkalnymi. Jeśli przed wejściem do obiektu nie ma zamieszczonej na stałe metalowej wycieraczki, to mata wejściowa jest jedynym alternatywnym rozwiązaniem, które zapewnia ograniczenie zanieczyszczeń wewnątrz. 

Mata wejściowa powinna być estetyczna ponieważ oprócz fasady budynku, jest to pierwsza rzecz jaką widzi nasz potencjalny klient czy gość. Rzecz jasna im wyższy standard danego obiektu tym większą wagę pownniśmy do tego przywiązywać, i w drugą stronę, w przypadku terenu przemysłowego, wygląd nie gra już takiej roli. 

Struktura włókien zastosowanych w matach wejściowych COBA pozwala skutecznie zatrzymywać zanieczyszczenia oraz wilgoć. Maty są odporne na wysokie amplitudy temperatur, wilgoć oraz promieniowanie UV. 

Mata wejściowa RINGMAT

RINGMAT to wejściowa mata do użytku zewnętrznego, która jest odporna na wahania temperatur od -20°C do +160°C. Świetnie sprawdza się w miejscach narażonych na długotrwały mróz. Wypukła powierzchnia zapewnia dobre właściwości antypoślizgowe oraz sprawnie usuwa brud i zanieczyszczenia z obuwia. Maty można łączyć ze sobą, co daje możliwość pokrycia nawet dużych obszarów. 

              

 

Mata wejściowa VYNA-PLUSH

Jest to mata stosowana po wewnętrznej stronie wejść do budynku oraz w przejściach między pomieszczeniami. Powierzchnia maty jest wykonana z włókien polipropylenowych, dzięki czemu jest odporna na ścieranie oraz nie reaguje z organicznymi zanieczyszczeniami. Struktura włókien doskonale usuwa brud i wilgoć z podeszw, zatrzymując go między włóknami. Fazowane krawędzie niwelują ryzyko potknięć i ułatwiają przemieszczanie się z wózkami hotelowymi lub do sprzątania. 

              

 

Maty dekontaminacyjne

Mata dekontaminacyjna ma na celu zatrzymywanie drobnoziarnistych zanieczyszczeń z obuwia, tak aby nie przedostały się do pomieszczeń, w których jest zalecany bardzo wysoki poziom czystości jak np. w laboratoriach, szpitalach, tzw. pomieszczeniach czystych (clean room), pomieszczeniach suchych w zakładach przetwórstwa spożywczego. Maty dekontaminacyjne mają również na celu ograniczanie przenoszenia i rozwoju drobnoustrojów. 

Mata dekontaminacyjna FIRST-STEP

Jest to higieniczna mata składająca się z 30 ponumerowanych warstw, które są pokryte substancją hamującą rozwój rdzy i bakterii. Klej na powierzchni zbiera z obuwia wszelkie zanieczyszczenia. Warstwy łatwo odrywają się od siebie, tak że po zużyciu jednej po prostu zrywamy ją i automatycznie mamy gotową czystą warstwę. Biały kolor sprawia, że łatwo można ocenić, czy dana warstwa jest do wymiany. Mata posiada samoprzylepne mocowanie, które chwyta się większości powierzchni podłogowych. 

              

 

Taśmy antypoślizgowe

Taśmy antypoślizgowe mają za zadanie wyeliminować ryzyko poślizgnięć w newralgicznych miejscach takich jak schody, drabiny, rampy, śliskie posadzki czy pojazdy. Mają szerokie zastosowanie w różnego rodzaju zakładach przemysłowych. 

Taśma antypoślizgowa GRIPFOOT

Taśma posiada ziarnistą powierzchnię, która niweluje ryzyko poślizgnięć a zarazem nie utrudnia poruszania się. Taśma jest samoprzylepna i można ją stosować na różnych podłożach min. na metalu, płytkach ceramicznych, betonie. Taśma jest odporna na działanie temperatur w przedziale od -10°C do +60°C i można ją stosować wewnątrz jak i na zewnątrz. W naszej ofercie znajdziesz taśmę beżową oraz w czarno-żółtym kolorze, który mocno rzuca się w oczy. 

              

 

Ryszard Kurek

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji (tekst, grafika, obrazy, zdjęcia, pliki oraz inne dane) prezentowany w sklepie internetowym OLE.PL nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.