sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Jak korzystać z bidetu?

09-11-2021

Bidet to urządzenie, montowane w toaletach, w celu zachowania wysokiego standardu higieny osobistej, daje możliwość podmywania się w każdej chwili, bez konieczności zdejmowania wszystkich ubrań. Urządzając toaletę, najważniejsza jest jej funkcjonalność, niekorzystnie postrzegane są przedmioty i urządzenia, które niepotrzebnie zagospodarowują jej przestrzeń. Dlatego, zanim zostanie zakupiony i zamontowany, należy zastanowić się, czy warto?

Jak wygląda?

 

Bidet - zdjecie

 

Jest to urządzenie z zamontowaną baterią, przypominający wyglądem toaletę bez nakładki sedesowej. Posiada płytszą od toalety misę, co powoduje, że ma również cechy charakterystyczne dla umywalki. Wiszący lub stojący bidet z ceramiki sanitarnej montowany jest w przestrzeni toaletowej do instalacji wodnej, tuż przy ubikacji.

Sprawdź także: Lustra do łazienki

Co to jest bidet i jak z niego korzystać?

Wywodzi się od francuskiego słowa bid, co oznacza mały. Pierwszy bidet powstał we Francji już w XVII wieku, korzystała z niego głównie szlachta i mieszczanie, trzymając przenośne urządzenia pod łóżkami. W XIX wieku został przeniesiony do łazienki i montowany pod pierwsze instalacje wodne. Najbardziej rozpowszechnione są w krajach takich jak Hiszpania, Portugalia, Grecja czy Włochy.

Zobacz również: Wieszaki do toalet

Jak korzystać z bidetu?

Urządzenie, montowane w toaletach, w celu zachowania wysokiego standardu higieny osobistej, daje możliwość podmywania się w każdej chwili, bez konieczności zdejmowania wszystkich ubrań. Należy korzystać z niego, będąc zwróconym twarzą do baterii, podczas korzystania z bidetu w inny sposób, utrudnione staje się uruchomienie baterii i swobodne poruszanie, w trakcie podmywania.

Baterie bidetowe

                               Bateria bidetowa

Bateria bidetowa Bisk FUTURA mosiądz czarny       

 

                                                                      Bateria bidetowa Bisk             

      

 Bateria bidetowa Bisk ARKTIC mosiądz chromowany                            

 

Bateria reguluje ilości wody podczas korzystania z urządzenia. Dobrze dopasowana z zastosowaniem innowacyjnych technologii pomaga ograniczyć ilość wykorzystywanej wody i zaoszczędzić.

Czy warto montować bidet w łazience?

Każde urządzenie może zostać uznane za przydatne lub zbędne w przestrzeni toaletowej. Zamontowany obok misy WC bidet umożliwia użycie urządzenia, zaraz po skorzystaniu z toalety.

Może okazać się przydatne: podczas upalnych dni, wystąpienia rozstroju żołądka i biegunki, w trakcie trwania menstruacji lub innych sytuacjach, w których odczuwana jest potrzeba odświeżenia.

Zobacz więcej porad: Uchwyty na papier toaletowy

Czy bidet może zastąpić prysznic?

Bidet może okazać się alternatywnym rozwiązaniem, gdy w ciągu dnia odczuwana jest potrzeba odświeżenia okolic intymnych i nie ma czasu na szybki prysznic. Jednak nie zastępuje kąpieli, jest za to urządzeniem, które pomaga utrzymać prawidłowy poziom higieny.

Jak dbać o czystość?

Urządzenie jest łatwe w utrzymaniu czystości misa bidetowa, nie jest tak głęboka, dzięki czemu łatwiejsza do czyszczenia. Dostęp do wody znacząco ułatwia utrzymanie urządzenia w dobrym stanie.

Bidet czy bidetta?

Bidetta to słuchawka prysznicowa wisząca na ścianie, która zajmuje niewiele miejsca w przestrzeni toalety, ułatwia szybkie napełnienie wiadra czy miski wodą. Każde z urządzeń jest ciekawym rozwiązaniem, z którego korzystanie jest bardzo proste.

Autor: Katarzyna Szumska