sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Nocnik czy nakładka sedesowa – co wybrać dla dziecka

17-02-2021

Bardzo młode dzieci potrzebują naprawdę dużo opieki. Wielu rodziców z utęsknieniem wyczekuje czasu, kiedy dziecko zacznie się usamodzielniać. Nie inaczej to wygląda w sprawach toaletowych, ponieważ nasza pociecha w końcu przestanie wypróżniać się do pampersa lub pieluchy.
W tym artykule chcielibyśmy pomóc w doborze odpowiedniego sprzętu dla dzieci, które zaczynają samodzielnie spełniać swoje potrzeby fizjologiczne.

Dlaczego wybrać nocnik?

Nocnik może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla młodszych dzieci. Duża muszla dla dorosłych często może wywoływać w dziecko obawy przed skorzystaniem z niej. Dzieje się tak dlatego, że większość muszli nie jest przystosowana do użytku przez młodsze dzieci ze względu na swój rozmiar oraz duży otwór, który uniemożliwia dziecku komfortowe użytkowanie.
Jeśli nasza pociecha dopiero zaczyna się w tej kwestii usamodzielniać, to polecamy wybór nocnika.
W naszym sklepie możecie Państwo znaleźć nocniki antypoślizgowe, które stanowią bardziej bezpieczną i wygodną alternatywę dla zwykłych. Dzięki gumowanej podstawie, nocnik nie będzie się przesuwać po podłodze i nie narazi dziecko na upadek.
Radzimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego nocnik został wykonany. Jeżeli jest to polipropylen i elastomer, możemy być pewni, że utrzymanie czystości będzie bardzo proste.

Czy nakładka też jest dobrym pomysłem?

Odpowiedź na to pytanie powinna brzmieć: „Oczywiście, ale nie dla najmniejszych dzieci”.
Nakładki są łącznikiem pomiędzy sedesem, a nocnikiem. Skonstruowane zostały w taki sposób, aby maluch mógł czuć się komfortowo jak na ulubiony nocniku, ale równocześnie uczył korzystać się ze sprzętu „dla dorosłych”.
Głównym zadaniem nakładki sedesowej jest zmniejszenie otworu muszli dzięki czemu dziecko w sposób wygodny może korzystać z niej. Wiele nakładek posiada również dodatkowe oparcie, które podobne jest do tego stosowanego w nocnikach.
Również w tym wypadku polecamy zakup akcesorium wyposażonego w gumki antypoślizgowe, które ograniczą przesuwanie się podczas użytkowania.
Dodatkiem, który może okazać się przydatny podczas użytkowania nakładki przez dziecko, jest podest.
Posłuży on maluchowi do łatwiejszego siadania oraz schodzenia z sedesu.
Dla bezpieczeństwa naszego dziecka najlepiej, aby podest również posiadał antypoślizgową podstawę.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Państwu wybrać odpowiednie akcesoria dla Waszego dziecka. W naszej ofercie produktów skierowanych do użytku przez dzieci znajdą Państwo tylko produkty najwyższej jakości, które zapewniają pociechom odpowiednie bezpieczeństwo jak i komfort. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi przedmiotami z tej kategorii.

 

 

Źródła: https://www.whattoexpect.com/toddler/toddler-gear/find-the-best-potty-seat.aspx
https://www.parentcircle.com/article/tips-to-choose-the-right-potty-seat-for-your-child/