sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Co potrafi NeoRest750, czyli muszla WC za 11 000 euro?

30-01-2019

Muszla klozetowo NeoRest750 TOTO

 

Japończycy mają bardzo wysokie wymagania dotyczące higieny i czystości, a w szczególności te dotyczące toalet i załatwiania potrzeb fizjologicznych w ogóle. Nic więc dziwnego, że przodują na świecie w kwestii produkcji zaawansowanych technicznie muszli klozetowych. Dokładniej mowa o firmie TOTO, która w 2017 roku obchodziła 100-lecie swojej działalności, a pierwszą wielofunkcyjną toaletę wypuściła na rynek już w 1980 roku.

Washlet & NeoRest750  

Firma TOTO stała się rozpoznawalna po wypuszczeniu na rynek modelu Washlet, czyli elektronicznej muszli klozetowej zintegrowanej z bidetem. Model, który powstał w 1980 roku posiadał min. wielofunkcyjną dyszę do podmywania, czujnik zbliżeniowy, podgrzewane siedzisko, czujniki zbliżeniowe i nacisku oraz automatyczne: spłukiwanie, odświeżacz powietrza, zamykanie pokrywy. W roku 2015 sprzedaż Washletów przekroczyła 40 mln sztuk, a marka TOTO trwale zapisała się w świadomości ludzi jako producent innowacyjnych muszli klozetowych. 

TOTO Washlet


NeoRest750 to jeden z najnowszych modeli firmy TOTO, który jest równocześnie jednym z najdroższych modeli. Zależnie od danego wyposażenia, cena minimalnie się różni ale nie kupimy jej taniej niż za 10 000$. Ta inteligentna muszla klozetowa posiada min. takie funkcje jak:

- pokrycie specjalną glazurą, która wraz z zintegrowanym światłem UV usuwa brud i działa bakteriobójczo

- Jet Flushing System czyli system spłukiwania wodą z ogromną prędkością, dzięki czemu zużywa się znacznie mniej wody i usuwa się wszelkie nieczystości

- uniwersalne wymiary, które pozwalają korzystać z muszli dzieciom, dorosłym jak i osobom niepełnosprawnym

- system podmywania z kilkoma opcjami

- automatyczne otwieranie, zamykanie i spłukiwanie

- woda poddana elektrolizie, dzięki której nie ma konieczności używana chemikaliów do czyszczenia

-  inne funkcje stosowane w toaletach Washlet takie jak podgrzewana deska, automatyczny odświeżacz, opcje sterowania ręcznego

TOTO NeoRest750

 

Toalety TOTO a ich zachodni użytkownicy

Wielofunkcyjne toalety spotkamy w Japonii nie tylko w domach bogaczy, ale tak naprawdę wszędzie. Oczywiście każde miejsce publiczne nie jest zaopatrzone we flagowe modele za kilka tysięcy dolarów, ale tańsze modele spotkamy w centrach handlowych, urzędach a nawet szkołach. Japończycy nie mają problemu z obsługą tych toalet, ale dla obcokrajowców ich obsługa jest niezwykle trudna, a to wszystko przez nieznajomość języka japońskiego. Moduły do obsługi toalet wielofunkcyjnych są zazwyczaj opisane w języku japońskim (jap. nihongo no hyōki taikei) który ma na tyle trudny dla nas zapis, że nawet dla kogoś znającego trochę japoński jest on trudny do rozszyfrowania.

W 2020 roku w Japonii odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie, na które przyjadą ludzie z całego świata. Aby uniknąć "kryzysu toaletowego"  stowarzyszenie producentów toalet w Japonii postanowiło, że ujednolicą piktogramy, które znajdują się na panelach kontrolnych ich urządzeń, ma to pozwolić na obsługę skomplikowanych muszli klozetowych osobom, które nie znają języka japońskiego.  

Ryszard Kurek

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji (tekst, grafika, obrazy, zdjęcia, pliki oraz inne dane) prezentowany w sklepie internetowym OLE.PL nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.