sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Jaki dozownik wybrać? Krótki poradnik kupującego

04-02-2021

Dozowniki do mydła oraz płynów dezynfekujących są bardzo popularnym rozwiązaniem w wielu lokalach. Dzięki ich pomocy możemy w szybki i bezpieczny sposób utrzymać naszą skórę w czystości i oczyścić ją z nagromadzonych bakterii. W tym artykule postaramy się pomóc Państwu w wyborze jak najlepszego dozownika dopasowanego do Państwa potrzeb.

Dozownik ręczny czy automatyczny?

Dozowniki dostępne w naszej ofercie możemy podzielić na dwie główne kategorie - automatyczne oraz ręczne. Prosimy zwrócić uwagę na zastosowanie urządzenia, ponieważ zarówno automatyczne jak i ręczne mogą służyć do dozowania mydła, płynu dezynfekcyjnego lub też przystosowane są do obu rodzajów napełnienia. W zależności od upodobań, dozowniki do mydła mogą je podawać jako płyn, ale także jako pianę.

Dozowniki ręczne

Dużo prostszym w budowie urządzeniem jest dozownik ręczny, którego mechanizm aktywujemy poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku lub pociągniecie rączki. Produkty te nie wymagają zasilania bateriami ani poprzez zewnętrzny zasilacz.
Możemy podzielić je na aktywowane dłonią lub też łokciem. Ręczne dozowniki są przystępne cenowo ze względu na brak elektroniki, więc są dobrym rozwiązaniem zarówno do domu jak i małego lub średniej wielkości lokalu użytkowego.
Nasz ekspert poleca jeden z modeli Faneco, który doskonale sprawdzi się w domowych lub biurowych warunkach.

Dozowniki automatyczne

Urządzenia automatyczne są bardziej złożone od manualnych, jednak w użytkowaniu są równie proste. Dozownik automatyczny aktywuje się poprzez przyłożenie dłoni do czujnika, który umiejscowiony jest zazwyczaj w dolnej części urządzenia. Po przyłożeniu dłoni otrzymamy odpowiednią ilość płynu lub mydła.
Ten typ dozowników wymaga zasilania, które zrealizowane może zostać przy pomocy baterii lub zasilacza sieciowego.
Sprawdzą się one najlepiej w miejscach, w których użytkowane będą przez większą ilość osób, ponieważ ze względu na brak potrzeby bezpośredniego, fizycznego kontaktu z urządzeniem, jest ono bardziej higieniczne.
Polecanym przez eksperta produktem jest dozownik firmy Faneco, który łączy dobrą jakość wykonania z przystępną ceną.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Państwu w wyborze odpowiedniego produktu. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą dozowników automatycznych oraz ręcznych.
W przypadku pytań dotyczących produktów prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji (tekst, grafika, obrazy, zdjęcia, pliki oraz inne dane) prezentowany w sklepie internetowym OLE.PL nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.