sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Ekologiczna łazienka - eko rozwiązania

30-03-2022

Świadomość wpływu, jaki ma człowiek na ochronę środowiska, powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na wprowadzanie zmian w domach i miejscach pracy, wykorzystując ekologiczne rozwiązania również w toaletach. W jaki sposób stworzyć ekologiczną łazienkę?

Eko produkty, czyli jakie?

Eko rozwiązania - wpływ na środowisko

Powinny to być artykuły potwierdzone certyfikatem. Eko produkty tworzone w zgodzie z naturą, z naturalnych składników posiadają logo, które wskazuje na ich ekologiczne właściwości.

Sprawdź także: Dlaczego warto segregować śmieci - recykling i wpływ na środowisko

Ekologiczne artykuły higieniczne

Podajnik na papier - Smart One Tork

Proekologicznymi działaniami kieruje się firma Tork, która stawia na rozwiązania mające na celu tworzenie zrównoważonych rozwiązań z myślą o przyszłości. Wybrani jako finaliści trzech nagród piszą na swojej stronie "Tork i Essity są dumni, że zostali wybrani jako finaliści nie jednej, ale trzech nagród European Office Products Awards!"

Tork posiada produkty potwierdzone różnymi certyfikatami ekologicznymi jak Ecolabel czy Nordycki Łabędź. Papier toaletowy w rolach T8 dopasowany do dozowników Smart One z certyfikatem Ecolabel to eko produkt, który ze względu na dużą rolkę jest bardzo wydajny.

Korzystając z rozwiązań proponowanych przez Tork, takich jak dozownik do papieru toaletowego Tork SmartOne czarny w systemie T8 Smart One zmniejszamy ilość wykorzystywanego materiału eksploatacyjnego.

Dozowany po jednym listku papier starcza na dłużej, zmniejsza zużycie nawet do 40% materiału eksploatacyjnego.

Jest to doskonałe rozwiązanie do toalet znajdujących się w miejscach publicznych, szkołach, ośrodkach sportowych, szpitalach, w których pragniemy stworzyć łazienkę sprzyjającą eko rozwiązaniom.

Produkty ekologiczne do łazienki

Skorzystać można również z:

- pasty do zębów z naturalnych składników,
- wydajnego materiału eksploatacyjnego: papieru, ręczników,
- artykułów wytwarzanych z surowców odnawialnych.

Zobacz również: Smog - jaki wpływ na zdrowie ma zanieczyszczone powietrze?

Eko rozwiązania do łazienki

Tworzenie toalety ekologicznej opiera się na różnych działaniach proekologicznych, które wspierają system ochronny środowiska.

Oszczędzanie wody

Ekologiczna łazienka - oszczędzanie wody

Warto stosować rozwiązania, które ograniczają ilość wykorzystywanej wody. Korzystając z łazienki podczas mycia zębów, czy rąk nie zastanawiamy się, jak dużo wody wydobywa się z baterii umywalkowej i jaki wpływ może mieć na środowisko nadmierne jej wykorzystywanie. Dobrym rozwiązaniem proekologicznym są wylewki z perlatorem lub same perlatory, które zmniejszają ilość wypływającej wody.

Oświetlenie

Dopasowując ledowe żarówki do wymarzonej lampy zmniejszamy zużycie prądu, co przekłada się na zyski finansowe i ochronę środowiska.

Ekologiczne czyszczenie toalety

Wdrażając proekologiczne działania, warto skorzystać również z ekologicznych sposobów na czyszczenie toalety. Domowe środki pomogą pozbyć się zabrudzeń bez stosowania silnych środków chemicznych. Jak to zrobić? Wykorzystując sodę, ocet lub płyn do płukania można poprawić wygląd łazienki. Ocet i soda posiadają właściwości, które pomagają usunąć zabrudzenia, a płyn nabłyszcza przetartą powierzchnię.

Autor: Katarzyna Szumska