sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Zainwestuj w sprawdzony dozownik do dezynfekcji i zadbaj o bezpieczeństwo

12-05-2021

Dozowniki na płyn do dezynfekcji rąk stały się podstawowym wyposażeniem łazienek w miejscach publicznych. Odnajdziemy je zarówno w galerii handlowej, w szkole i na siłowni. Utrzymanie wysokiego poziomu higieny jest szczególnie istotne, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, kiedy spada odporność naszego organizmu. Zdajemy sobie także sprawę z wagi, jaką dyspensery zawierające płyn dezynfekcyjny odgrywają w czasie zwiększonego ryzyka zarażenia koronawirusem.

Dlatego w ofercie sklepu OLE.pl oferujemy szeroką gamę zróżnicowanych rozwiązań, które sprawdzą się zarówno w domu, biurze, jak i w miejscach publicznych o dużym natężeniu ruchu, na przykład na dworcach lub w szpitalach.

Dlaczego higiena dłoni jest tak ważna?

Przeważająca większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że odruchowo, zupełnie nieświadomie wielokrotnie w ciągu dnia dotyka twarzy i jej okolic.

Właśnie dlatego, aby nie ryzykować niepotrzebnie przeniesienia szkodliwych drobnoustrojów, obecnych na sklepowych wózkach, poręczach autobusowych i na innych powierzchniach, tak istotne jest korzystanie z płynu do dezynfekcji.

Rodzaje dozowników na płyn dezynfekcyjny

Zasadniczo można wyróżnić dwa rodzaje dyspenserów płynów dezynfekujących. Klasyczne rozwiązanie manualne najczęściej spotkamy w instytucjach państwowych lub na terenie obiektów sportowych. Z kolei bardziej nowoczesne dozowniki bezdotykowe są chętniej wybierane jako element wyposażenia łazienek w hotelach, sieciach markowych sklepów, ale także tam, gdzie trzeba liczyć się ze wzmożonym ruchem, a co za tym idzie, wskazana jest oszczędność płynu.

Bezdotykowe dozowniki na płyn do dezynfekcji rąk

Dozowniki zbliżeniowe to elektryczne urządzenia wykrywające ruch w określonym polu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ze względu na niski stopień eksploatacji urządzenia, a także dozowanie odmierzonych porcji płynu dezynfekującego. Nie wymaga również bezpośredniego kontaktu z naszej strony – wystarczy zbliżyć dłoń do czujnika.

Dozowniki bezdotykowe najczęściej montowane są na ścianie lub wstawiane do pomieszczenia, jako urządzenia wolnostojące. Dzięki temu, że dotyk nie jest niezbędny, sama konstrukcja może być niewielka.

Urządzeniem naściennym jest chociażby model firmy Saraya. Pojemnik o pojemności 0,45 litra wystarcza na długi czas użytkowania. Dyspenser zasilany jest czterema bateriami R14, a jeden komplet ogniw wystarcza na aż 18 tysięcy dozowań. Może służyć wymiennie jako dozownik do mydła w płynie. Niewielkie rozmiary i nowoczesny design tego modelu sprawiają, że pasuje on do niemal każdego wnętrza.

Przykładem stacji wolnostojącej jest stojak na dyspensery dezynfekcyjne. To świetny wybór wszędzie tam, gdzie dysponujemy niewielką ilością miejsca. Stacja została wykonana ze stali, jest więc odporna na intensywne użytkowanie.

Ręczne dozowniki do płynu do dezynfekcji rąk

Ze względu na konieczność nacisku na elementy urządzenia, ten rodzaj dyspenserów występuje jedynie w postaci naściennych pojemników montowanych na pionowych powierzchniach za pomocą wkrętów. Dozowniki manualne uruchamiane są przez naciśnięcie przycisku lub dźwigni dłonią albo łokciem.

Manualne konstrukcje łatwiej rozłożyć na części i sterylizować poszczególne komponenty.

Dozownik naścienny marki FanEco oferuje optymalną pojemność 0,5 litra. Specjalna nasadka rozpryskowa pozwala wybierać pomiędzy dozowaniem płynu w porcjach, a generowaniem mgiełki o szerokim obszarze działania. Uniwersalna butelka może być napełniana z każdego wkładu lub kanistra, a dozownik może nam także służyć do odmierzania porcji mydła.

Gdzie najlepiej ustawić dozownik płynu do dezynfekcji rąk?

Dozowniki do płynu do dezynfekcji rąk najczęściej montuje się w kluczowych miejscach w firmie. Jest to o tyle istotne, że im łatwiej będzie – zarówno pracownikom, jak i gościom – je znaleźć, tym chętniej z nich skorzystają.

Z pewnością trafionym rozwiązaniem jest zamontowanie dyspensera w okolicach wejścia. W takim miejscu najlepiej sprawdzi się bezdotykowa stacja odkażająca, którą można przestawiać w zależności od potrzeb. Montaż dozowników naściennych przy wejściu nie jest szczególnie szczęśliwym pomysłem z uwagi na przewody alarmu lub elektryczności, które często prowadzone są właśnie w tej okolicy.

Jeżeli chodzi o sale konferencyjne, biura i niewielkie gabinety, lepszym wyborem może okazać się dozownik naścienny – manualny lub bezdotykowy. Nie będzie on narażony na bardzo intensywną eksploatację, ale jednocześnie łatwo go zlokalizować.

W pokojach, gdzie pracuje zaledwie kilka osób, wystarczy zamontować jeden dyspenser przy drzwiach. Firmy preferujące typowo korporacyjny model pracy i pomieszczenia typu open space, mogą postawić na jeszcze bardziej kompaktowe rozwiązanie w postaci dozowników blatowych. Coraz częściej stosowaną metodą jest po prostu wydawanie pracownikom niewielkich dozowników do prywatnego użytku.

Jak dopasować pojemność pojemników na płyn do dezynfekcji?

Na rynku oferowane są różnego rodzaju rozwiązania – od niewielkich pojemników mieszczących zaledwie 0,2 litra płynu dezynfekcyjnego, po modele przeznaczone do dużych centrów handlowych. W tym drugim przypadku pojemność może sięgać aż 1,2 litra.

Przed dokonaniem wyboru warto pamiętać, aby przy wejściu i w łazienkach umieszczać raczej większe pojemniki, o pojemności 0,7 litra lub większej. Badania specjalistów z zakresu BHP pokazują, że osoby korzystające z pomocy danej instytucji lub usług firmy najczęściej odkażają dłonie wchodząc do lokalu, a także go opuszczając, dlatego istotna jest większa pojemność podajnika.

Z kolei w pomieszczeniach biurowych w zupełności wystarczające będą mniejsze dozowniki, jak te zawierające 0,3 do 0,5 litra płynu dezynfekcyjnego. Pracownicy najczęściej korzystają z nich przed rozpoczęciem pracy (z uwagi na podróż z miejsca zamieszkania) lub w trakcie, na przykład po podróży służbowej. Sumarycznie jednak zużycie jest mniejsze i z dozowników korzysta mniej osób. Na ogół są to wyłącznie pracownicy firmy.

Jaki design pojemnika na płyn do dezynfekcji rąk wybrać?

Podobnie jak w przypadku dozowników na mydło, także i pojemniki na płyn do dezynfekcji mogą stanowić nie tylko czysto pragmatyczne rozwiązanie, ale także komponować się jako element dekoracyjny komplementarny do pozostałych części wyposażenia wnętrza.

Większość dyspenserów wykonana jest z wytrzymałego plastiku lub innego tworzywa sztucznego w barwie białej lub szarej.

To bardzo zachowawcze połączenie barw i materiałów, jednak doskonale sprawdza się tam, gdzie celem jest maksymalny pragmatyzm i użyteczność elementów wnętrza. Dlatego plastikowe pojemniki, jak Bisk F1 to doskonały wybór do szpitali, przychodni lub klinik. Duża, jednolitrowa pojemność przesądza o przydatności tego modelu także w galerii handlowej.

Bardziej ekskluzywnym rozwiązaniem są pojemniki wykonane z nierdzewnej stali matowej, produkowane przez szwajcarską firmę Franke. Bezdotykowy model z linii produktów Rodan będzie się doskonale prezentował w prestiżowym hotelu, znanej restauracji lub wystawnym wnętrzu domu. Zasilany jest 6 bateriami AA, posiada także wskaźnik symbolizujący niski poziom baterii.

Szlifowana, elegancka obudowa oraz bezgłośna praca nadają mu blasku i sprawiają, że korzystanie z dyspensera firmy Franke staje się czystą przyjemnością.

W jaki sposób uzupełniać dozownik do dezynfekcji?

Dyspensery płynów dezynfekcyjnych można uzupełnić za pomocą wkładów jednorazowych lub korzystając z kilkulitrowych kanistrów.

Ten pierwszy sposób jest najczęściej wybierany przez renomowane firmy, często przekłada się na wyższą jakość surowca. Wkłady są jednak nieco droższe od dużych pojemników i generują więcej odpadów.

Z kolei płyn do dezynfekcji dolewany z kanistra jest tańszy i łatwiej dostępny w supermarketach. Korzystanie z niego jest niestety niezbyt wygodne i wymaga dźwigania kilkukilogramowego ciężaru.

W naszym sklepie oferujemy kompleksowe rozwiązania, które sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych, niewielkich firmach, jak i wielokondygnacyjnych, przestronnych pasażach handlowych oraz szkołach. Sprzedajemy wyłącznie produkty rozpoznawalnych marek, jak Tork, Franke, CWS-boco, Saraya lub FanEco.

Z przyjemnością pomożemy Państwu dobrać produkty dopasowane do potrzeb pracowników oraz gości.

Po prostu OLE.pl. Wierzymy w czystość.