sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Czyściwa papierowe- co musisz wiedzieć przed zakupem.

24-10-2023

Czyściwa papierowe stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności - w kuchni, łazience, warsztacie czy miejscu pracy. Jednakże nie wszystkie czyściwa są takie same. Aby dokonać właściwego wyboru, warto zwrócić uwagę na trudność zabrudzeń, kolor oraz materiał, z którego są wykonane. Nie powinniśmy zapominać o  środowiskowych aspektach naszego wyboru. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologię, warto wybierać produkty, które są biodegradowalne, produkowane z recyklingu lub pochodzące z odpowiedzialnych źródeł. Takie rozwiązania nie tylko pomagają chronić środowisko, ale również budują pozytywny wizerunek firmy czy miejsca, w którym są używane

 

1. Trudność Zabrudzeń

  • Lekkie zabrudzenia: W przypadku mniej trwałych zabrudzeń, takich jak kurz czy małe plamy, zazwyczaj wystarczy standardowy, jednowarstwowy ręcznik papierowy. Są one lekkie i szybko absorbują płyny, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla codziennych potrzeb.

  • Średnie zabrudzenia: Do nieco trudniejszych do usunięcia plam, takich jak tłuste ślady czy resztki jedzenia, polecane są czyściwa dwuwarstwowe. Dzięki dodatkowej warstwie mają one zwiększoną moc chłonności i są bardziej odporne na rozerwanie.

  • Ciężkie zabrudzenia: W warsztatach, garażach czy innych miejscach, gdzie zabrudzenia są szczególnie trwałe, najlepiej sprawdzą się specjalistyczne czyściwa przemysłowe. Są one znacznie grubsze i bardziej wytrzymałe, często impregnowane specjalnymi środkami ułatwiającymi usuwanie smaru czy farby.

Czyściwa najwyższej jakości do każdego rodzaju zabrudzeń.

2. Kolor

  • Białe czyściwa: Najbardziej uniwersalne i powszechne. Dzięki neutralnemu kolorowi łatwo zauważyć stopień zabrudzenia. Idealne do użycia w miejscach, gdzie estetyka ma znaczenie, np. w restauracjach czy hotelach.

  • Kolorowe czyściwa: Ułatwiają segregację zastosowań. Na przykład, niebieskie do okien, żółte do blatów kuchennych czy czerwone do łazienki. Pozwalają to na uniknięcie przenoszenia bakterii między różnymi powierzchniami.

3. Materiał

  • Czyściwa celulozowe: Wykonane z naturalnych włókien drzewnych, są biodegradowalne i przyjazne dla środowiska. Charakteryzują się dobrą chłonnością i miękkością.

  • Czyściwa z mieszanki celulozy i polimerów: Dają one zwiększoną wytrzymałość i odporność na ścieranie, co czyni je idealnym wyborem dla trudniejszych zastosowań.

  • Czyściwa z recyklingu: Produkowane z odzyskanych materiałów, są ekologicznym wyborem. Mogą być nieco mniej chłonne niż te z czystej celulozy, ale są doskonałe dla tych, którzy chcą zminimalizować swój ślad węglowy.

czysciwo papierowe tork

Podsumowanie

Wybierając odpowiednie czyściwo papierowe, nie możemy kierować się jedynie pierwszym wrażeniem lub ceną produktu. Decyzja powinna być wynikiem głębszej analizy i zrozumienia naszych potrzeb. Przede wszystkim, ważne jest, aby zastanowić się nad rodzajem zabrudzeń, z jakimi mamy do czynienia. Niektóre czyściwa są przeznaczone do usuwania tłustych plam, inne natomiast sprawdzą się lepiej w kontakcie z wilgocią czy wodą. Warto też zwrócić uwagę na trwałość i wytrzymałość papieru, szczególnie jeśli planujemy używać go w miejscach o wysokim ruchu lub narażeniu na intensywne działanie. Ostatecznie, dobrze dobrany produkt zapewni nam nie tylko czystość i estetykę, ale także ekonomiczne korzyści. Oszczędność wynikająca z mniej intensywnego użytkowania czy mniejszej ilości zużywanego materiału przekłada się na korzyści finansowe w dłuższej perspektywie.