sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Suszarki

Suszarki elektryczne stanowią ważny element wyposażenia nie tylko każdej toalety publicznej, ale też wielu hoteli, placówek sportowych, gabinetów fryzjerskich oraz ośrodków wellness i SPA. Akcesoria te stanowią więc grupę produktów, które są przydatne w rozmaitych sytuacjach i spełniają dużą ilość zadań, pomagając wedle potrzeby w czasie suszenia dłoni, włosów, ciała, a nawet ubrań. Nawet zwykłe, montowane naściennie i posiadające obrotowe dysze urządzenia pozwalają bardzo efektywnie wykorzystywać generowany przez suszarki strumień powietrza do rozmaitych celów, czyniąc tym samym łazienki bardziej komfortowym i wielofunkcyjnym miejscem. I właśnie ta wszechstronność, w połączeniu z faktem, że energooszczędne suszarki do rąk są lepszym rozwiązaniem do łazienki ogólnodostępnej w porównaniu z ręcznikami papierowymi sprawia, że wykorzystujące rozmaite technologie i metody pozbywania się wilgoci suszarki można spotkać w praktycznie każdym obiekcie użyteczności publicznej.

W naszej ofercie znaleźć można elektroniczne suszarki Bisk, Dyson, Franke, Faneco, Merida, P+L Systems, Starmix, Valera, Warmtec, EKAplast, Impeco oraz innych znanych na całym świecie producentów, dostępne w wielu kolorach i obudowach z plastiku ABS lub stali szlachetnej. Dzielą się na elektryczne suszarki do rąk, kieszeniowe suszarki do rąk, hotelowe suszarki do włosów oraz mające dużą moc i odporne na pracę w wilgotnym środowisku basenowe suszarki do włosów.

Dlaczego warto zainwestować w suszarki?

Wbrew pozorom kupno suszarki - zwłaszcza suszarki do dłoni - jest bardzo opłacalnym posunięciem, ponieważ pozwala zredukować wydatki aż o 99% w porównaniu do kosztów zużycia papierowych ręczników. Różnica ta może się oczywiście wahać w zależności od ceny ręczników czy elektryczności, nie da się jednak ukryć, że nawet dla niewielkiej firmy systematyczne kupowanie papierowych ręczników jest w skali roku znacznie większym wydatkiem niż koszty zużycia prądu przez jedno niewielkie urządzenie. Wciąż ulepszane i coraz bardziej energooszczędne suszarki cechujące się niższym, niż starsze modele, poborem mocy, są w dodatku zdecydowanie bardziej ekologicznym (nie wymagają zużycia dużych ilości papieru) i wymagającym mniejszego wysiłku podczas codziennej eksploatacji rozwiązaniem. Nie tylko znacząco zmniejszają ilość pojawiających się w łazience odpadów, dzięki czemu kosze nie przepełniają się zużytymi jednorazowymi ręcznikami i nie trzeba bez przerwy pamiętać o wymianie worków, ale też sprawiają mniejszy problem podczas użytkowania oraz czyszczenia, nie wymagając nieustannego kupna i uzupełniania papierowymi materiałami eksploatacyjnymi. Nowoczesne suszarki basenowe i hotelowe, wyposażone w wygodne uchwyty i dysze są z kolei akcesoriami, które znacząco wpływają na komfort osób korzystających z ośrodków sportowych i wypoczynkowych, pozwalając im w większym stopniu oddać się relaksowi i wpływając na ogólne zadowolenie.

Czym kierować się przy wyborze suszarki?

Obecne na rynku suszarki do rąk potrafią znacząco się od siebie różnić pod względem ilości zużywanej energii, odporności na wilgoć, poziomu natężenia hałasu oraz wielkości. Wybierając najlepszą możliwą suszarkę przede wszystkim trzeba oczywiście wziąć pod uwagę to, jaką funkcję ma spełniać i w jakiej przestrzeni zostanie umieszczona. Najpopularniejsze, bezdotykowe suszarki do rąk i suszarki do rąk z przyciskiem, nie są najlepszym wyborem np. do małych toalet, gdzie istnieje ryzyko przypadkowego uruchomienia urządzenia, co oznacza, że w przypadku ograniczonej ilości przestrzeni warto zastanowić się nad instalacją umywalkowej suszarki do rąk. Zdobywające coraz większą popularność kieszeniowe suszarki, dzięki szybkiemu ściąganiu wody z powierzchni skóry i powłokom antybakteryjnym są doskonałym rozwiązaniem w toaletach, w których dużą wagę przykłada się do higieny oraz skuteczności. Hotelowe suszarki do włosów występują najczęściej z uchwytem do suszarki i są mocowane na stałe do ściany. Basenowe suszarki do włosów są niezastąpione w obiektach o wysokiej wilgotności i narażonych na intensywne użytkowanie. Cena suszarek zależy nie tylko od funkcjonalności czy materiału obudowy, ale także od producenta.

Zobacz artykuł: Na jakiej wysokości montować suszarki do rąk?