sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Toaleta w przyczepie kempingowej - jak o nią dbać?

19-09-2019

 

Po okresie letnim, który jest najbardziej wzmożonym czasem wyjazdów i dalekich podróży, przychodzi moment swoistego “oddechu”, ale również skrupulatnego przygotowania na przyszłoroczne wycieczki lub jesienno/zimowe eskapady. Zarówno w przypadku krajowych jak i zagranicznych destynacji, przyczepy kempingowe i kampery sprawdzają się doskonale i niezmiennie od wielu lat posiadają wierne grono fanów. Nieodzownym elementem ich komfortowego użytkowania jest dbałość o odpowiednią czystość, szczególnie jeśli chodzi o toaletę w kamperach. Jakie środki czystości są niezbędne? Jak czyścić toaletę turystyczną?

 

Ład i porządek w kamperze

Nowoczesne modele zazwyczaj wyposażone są w zbiorniki na wodę. W kamperach korzysta się z nich nie tylko podczas zmywania naczyń czy prysznica, ułatwiają one znacząco również sprzątanie całego pojazdu. Dodatkowo praktycznie każdy taki samochód turystyczny wyposażony jest w toaletę, co stanowi jego wyróżnik i niewątpliwy atut jeśli chodzi o podróżowanie “na kółkach”. Rolę toalet w kamperach najczęściej pełni kaseta, która charakteryzuje się tym, że nie przepuszcza woni, nie przecieka, a w wyznaczonych do tego miejscach postojowych - łatwo ją opróżnić. Zwykła domowa chemia może jednak nie sprawdzić w przypadku tego typu środkach transportu. 

 

Jak działa toaleta w przyczepie kempingowej?

Toaleta w kamperze to duże udogodnienie, szczególnie w przypadku dalekich zagranicznych podróży - nie wszędzie bowiem stacje benzynowe mają w standardzie toalety dla klientów. Zwykle WC w przyczepie posiada dwa pokrętła - do otwierania klapy oraz do spuszczania wody, co zapewnia dodatkową higieniczność. Przy codziennym użytkowaniu, w przypadku kilku osób przebywających w kamperze, kaseta powinna wystarczyć na około 2-3 dni. Chcąc opróżnić toaletę, należy otworzyć drzwiczki na zewnątrz pojazdu, wyjąć kasetę i, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu, wyrzucić nieczystości. Następnie kasetę należy opłukać, wlać do niej chemię i wsunąć z powrotem do włazu. 

 

Płyn do toalet turystycznych Campi BluePłyn do toalet turystycznych Campi Blue

Środki czystości do toalet turystycznych

Na wyposażeniu kampera powinien znaleźć się specjalistyczny chemiczny papier toaletowy z czystej celulozy do pokładowych i przenośnych toalet, tabletki oraz płyn do WC. Jeśli chodzi o sprzątanie w kamperach to najlepiej wybierać spośród produktów chemii do toalet turystycznych, np. RO-201T Blue Magic Trip czy RO-202E Blue Magic Extra.Takie preparaty nie tylko zapewniają żywotność i prawidłowe funkcjonowanie WC,  ale dodatkowo eliminują nieprzyjemne zapachy. Ponadto środki te ułatwiają opróżnianie zbiornika. W przypadku zabezpieczenia przyczepy kempingowej na zimę, warto zastosować również neutralizatory zapachu, które skutecznie pochłoną zapach stęchlizny, jedzenia czy sierści zwierząt.