sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Jak złożyć serwetki papierowe na stół - 3 atrakcyjne pomysły

20-12-2021

Ładnie złożone serwetki papierowe na stół to ozdobny akcent, który coraz częściej jest praktykowany w wielu domach. Ozdabiając stół na urodziny, imieniny, komunię, sylwestra czy święta zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Wykwintnie przystrojony stół na Boże Narodzenie tworzy uroczysty i świąteczny nastrój.

Jaki rodzaj serwetek wybrać?

Serwetki materiałowe

 

Serwetka materiałowa

Wykonane z tkanin serwetki prezentują się uroczo na przyozdobionym stole. Jednak materiałowe rozwiązania wielokrotnego użytku są mniej higieniczne niż serwetki papierowe, które wyrzucane są do kosza zaraz po  wykorzystaniu. 

Serwetki papierowe

Stosowanie jednorazowych serwetek papierowych jest rozwiązaniem najbardziej higienicznym. Umieszczane na stołach, blatach wykorzystywane w domach prywatnych, restauracjach, barach i innych przestrzeniach użytku publicznego zabezpieczają przed przenoszeniem zarazków.

Serwetki papierowe to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się również na świątecznym i sylwestrowym stole, a także podczas organizacji innych uroczystości.

Zobacz również: Jak zmniejszyć zużycie serwetek z dozownikami do serwetek?

Serwetki z motywem świątecznym

Ozdobne wzorzyste artykuły z motywami świątecznymi to popularne produkty, które sprawdzają się w miejscach, gdzie mieszkają lub przyjeżdżają małe dzieci. Korzystanie z jednorazowych chusteczek nie wymaga wykonywania dodatkowych czynności jak pranie czy suszenie.

Eleganckie serwetki

 

 

Efektownym rozwiązaniem dla osób lubiących wykwintny wystrój są serwetki koktajlowe w odcieniach bieli. Przyjemne w dotyku, klasyczne, ładnie złożone idealnie wkomponują się jako element ozdobny na stole.

Serwetka jako element dekoracyjny

Wyjątkowa zastawa, zawinięte w serwetkę sztućce i inne dodatki tworzą przyjemny klimat. Zbliżający się okres świąteczny to czas kiedy najprzyjemniejszy nastrój tworzą ozdoby zawieszane na choince, ustawiane na półkach, jak i układane na stole. Wystawnie złożone serwetki tworzą jego niezastąpioną dekorację.

Jak złożyć serwetki papierowe na stół - 3 atrakcyjne pomysły

Pięknie złożone serwetki papierowe zdobią stół bożonarodzeniowy. Szukając pomysłu na wystawne i stylowe rozwiązanie, można skorzystać z kilku propozycji:

Serwetki pod sztućce

Należące do zestawu świątecznej zastawy sztućce ułożone na złożonej serwetce w kształcie kieszonki tworzą pełen uroku wystrój.

Serwetka na sztućce - kieszonka

Choinka z serwetki

Wykonane z serwetek symbole świąteczne są ciekawym sposobem na udekorowanie wigilijnego stołu. Tradycja pięknie przyozdobionej choinki pojawiła się w Polsce na przełomie XVIII XIX wieku przez niemieckich protestantów. Drzewko iglaste przynoszone do domu symbolizuje życie, płodność i odrodzenie. Kolorowe przyozdobione drzewko jest znakiem świąt Bożego Narodzenia.

serwetka - choinka

Gwiazda betlejemska

Znak ten w wierze chrześcijańskiej jest odzwierciedleniem gwiazdy, która prowadziła mędrców do Betlejem. Gwiazda betlejemska umieszczana na samej górze choinki, pomaga w powrotach do domu z dalekich stron.

 

Autor: Katarzyna Szumska