sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Sprawdzone środki czystości do biur i hoteli

09-12-2020

Środki czystości do biur i hoteliZapewnienie czystości w miejscach, gdzie na co dzień przebywa bardzo dużo ludzi, bywa wymagające. Problemem w instytucjach państwowych lub ośrodkach wypoczynkowych jest nie tylko duża powierzchnia. Trudności sprawia ułożenie dobrego planu sprzątania i uwzględnienie potrzeb Pracowników oraz Klientów danej placówki.

Skuteczne sprzątanie wymaga nie tylko zatrudnienia wykwalifikowanego personelu, który do zadania podejdzie świadomie i odpowiedzialnie, ale także wykorzystania najlepszych, dostępnych rozwiązań. Tylko połączenie tych dwóch czynników gwarantuje sukces Pracodawcy i zadowolenie klienta. Jak dobrać środki czystości dla hoteli i biur, aby właściwie spełniły one swoje zadanie?

 

Dlaczego warto postawić na profesjonalne środki czystości do biura?

Zasadniczą korzyścią, jaka płynie ze stosowania profesjonalnych środków czystości jest to, że są one przeznaczone do określonych powierzchni i zabrudzeń. Profesjonalne środki czystości dla hoteli nie powinny być uniwersalne, ponieważ obniża to ich skuteczność.

Jeżeli zależy nam na utrzymaniu w czystości powierzchni drewnianych, dobrym wyborem będzie na przykład specjalny preparat do konserwacji mebli drewnianych. Z kolei do prania dywanów i wykładzin doskonale nada się środek do czyszczenia ekstrakcyjnego.

Bardzo dobrym pomysłem jest także stosowanie środków mocno skondensowanych. Takie preparaty skracają czas pracy personelu, ponieważ najczęściej wystarczy użyć ich tylko raz. Co więcej, ich stosowanie jest bardziej ekonomiczne, ponieważ możemy wykorzystać mniejszą ilość preparatu.

Wybierając środki czystości do biura lub hotelu, warto także rozważyć nabycie większej ilości chemii gospodarczej.

W dużych instytucjach lub placówkach tempo zużycia takich środków potrafi być naprawdę znaczne. Decydując się na zrobienie zapasów, nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale także upraszczamy proces logistyczny, ponieważ towar jest przywożony tylko jeden raz.

Na szczęście producenci szybko rozpoznają potrzeby rynku. Odpowiedzią na problemy w utrzymaniu czystości hoteli i biur są specjalistyczne preparaty sprzedawane w pojemnikach o dużej pojemności.

Dobrym przykładem jest płyn do mycia powierzchni gładkich sprzedawany w pięciolitrowym opakowaniu.

 

Zadbaj o plan sprzątania

W małym biurze, gdzie pracuje tylko kilka osób, częstotliwość i kolejność sprzątania nie jest aż tak istotna, a większość czynności sprowadza się do bieżącego utrzymania czystości.

Tam jednak, gdzie personel sprzątający musi poradzić sobie z kilkudziesięcioma pomieszczeniami (a często z kilkoma ich setkami, zwłaszcza w przypadku dużych ośrodków wypoczynkowych) dobry plan sprzątania to podstawa.

Prawidłowo zorganizowana obsługa powinna podzielić zadania pomiędzy kilkuosobowe zespoły, z których każdy zajmuje się innym zakresem czynności. Najczęściej wyróżnia się sprzątanie powierzchni szklanych (jak okna, stoły konferencyjne), łazienek, biur oraz mycie podłóg i pranie dywanów oraz wykładzin.

Profesjonalne środki czystości dla hoteli i biur powinny być dopasowane zarówno do rodzaju powierzchni, jak i etapu sprzątania. W dużych firmach sprzątanie dzieli się bowiem na etapy doraźne oraz sprzątanie zasadnicze. Te pierwsze są oczywiście wdrażane częściej, nawet do kilku razy w tygodniu, i nie wymagają stosowania bardzo mocnych, skoncentrowanych środków.

Z kolei gruntowne sprzątanie powinno wiązać się ze stosowaniem silnych preparatów, które dotrą do każdego zakamarka i usuną starszy, skumulowany i zalegający w zakątkach brud.

Ten etap najczęściej wdrażany jest w okresie przerwy świątecznej lub urlopowej, ponieważ wiąże się z koniecznością wietrzenia pomieszczeń i unoszącym się w powietrzu, drażniącym zapachem chemikaliów i płynów dezynfekujących.

 

Jakie rozwiązania wybrać przy wysokiej częstotliwości korzystania z pomieszczeń?

Tam, gdzie na co dzień przewija się wielu Interesantów lub Pracowników, dobrym pomysłem będzie postawienie na rozwiązania wszechstronne, które obniżą koszty sprzątania.

Do ręcznego mycia powierzchni polecamy preparat do mycia powierzchni twardych Pronto. Spray posiada właściwości antystatyczne, które będą odpychały cząsteczki kurzu przez długi czas. Jednocześnie jest całkowicie bezpieczny dla elektroniki, więc może być wykorzystywany także do przecierania laptopów, monitorów czy gniazdek elektrycznych.

Z kolei do konserwacji elementów skórzanych, jak obicia mebli, warto zdecydować się na preparat Buz Leather. Pozwoli on zachować elastyczność skóry, która nie będzie wysychała pomimo wielokrotnego dotykania, a także przywróci naturalny kolor i zapobiegnie powstawaniu odbarwień.

 

O czym warto pamiętać przy myciu podłóg?

Do często używanych posadzek lub innych powierzchni płaskich warto zdecydować się na wydajne preparaty na bazie aktywnego tlenu, jak Cif Professional OxyGel. Nie tylko skutecznie usuwają one wszelkiego rodzaju zabrudzenia, ale sprawiają także, że umyta powierzchnia pięknie lśni.

Nowoczesne rozwiązania nie posiadają w składzie alergenów, więc mogą być bez obaw stosowane nawet w zamkniętych, niewielkich kompleksach, jak małe biura lub recepcje. To istotna cecha, także z punktu widzenia placówek, gdzie często pojawia się wiele osób w tym samym czasie, na przykład w hotelach.

Środki czystości dla hoteli powinny uwzględniać także preparaty do mycia intensywnego. Takie czyszczenie gruntowne przeprowadza się nie rzadziej niż raz w miesiącu. Jego celem jest usunięcie pozostałości wykorzystywanych poprzednio detergentów, a także doczyszczenie szczególnie uciążliwych zabrudzeń.

Do szczególnie dokładnego mycia podłóg polecamy preparat do intensywnego czyszczenia Buzil Perfekt G440. To specjalny, zasadowy środek, który usuwa stare zabrudzenia olejowo-tłuszczowe i jest rekomendowany do mycia powierzchni przemysłowych.

Ze względu na słabe pienienie się, może być wykorzystywany zarówno do sprzątania ręcznego, jak i maszynowego ( o ile wymiary sprzątanej powierzchni dopuszczają zastosowanie maszyny czyszczącej).

 

Czyszczenie powierzchni szklanych i stalowych

Wybierając profesjonalne środki czyszczące dla hoteli i biur, musimy pamiętać o tym, że powierzchnie szklane i stalowe wymagają specjalnego traktowania.

Myte przy użyciu zwykłych środków szybko stracą blask, matowieją i staną się nieestetyczne. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest wybranie dedykowanego preparatu do szyb lub preparatu do stali.

Jeżeli chodzi o lustra i szyby, warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany środek posiada właściwości antystatyczne oraz skutecznie usuwa kurz i brud. Skutecznym rozwiązaniem będzie Glass Clean płyn do szyb 5 litrów, który nie pozostawia smug i dobrze sprawdzi się także przy czyszczeniu powierzchni chromowanych, glazury oraz tworzyw sztucznych, pozostawiając krystalicznie czyste powierzchnie.

W nowoczesnych wnętrzach, gdzie dominuje stal nierdzewna, dobrze jest postawić na środki, które nie tylko czyszczą i konserwują, ale także nabłyszczają metalowe powierzchnie. W tym celu doskonale sprawdzi się Płyn do mycia i nabłyszczania stali Ole.

Składa się on z mieszaniny emulsji silikonowych oraz zabezpieczających, które zachowują wysoki połysk powierzchni takich, jak poręcze, drzwi, blaty i inne elementy. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza w pomieszczeniach użytku codziennego oraz lokalach biurowych.

 

Podsumowanie – na co zwrócić uwagę podczas wyboru chemii gospodarczej?

Metody sprzątania i dobrane do niego środki czystości muszą zawsze uwzględniać kilka kwestii. Po pierwsze, ogromne znaczenie ma częstotliwość użytkowania powierzchni. Im więcej ludzi pojawia się w danym miejscu w ciągu dnia, tym silniej działające preparaty warto stosować.

Oszczędność także nie jest tutaj najlepszym rozwiązaniem. Tanie środki chemiczne szybko się wyczerpią, a ich stosowanie nie da tak spektakularnego efektu, jak używanie markowych produktów.

Wreszcie, kluczowe pozostaje dopasowanie środków czyszczących dla hoteli lub biur do docelowych powierzchni. Inne detergenty będą skuteczne do czyszczenia skóry, odmienne do szkła lub stali, a jeszcze inne sprawdzą się podczas mycia podłóg.

 

Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu OLE.pl

Jeżeli wahacie się Państwo nad tym, jak dobrać odpowiednie środki czyszczące do swojej firmy, nie warto szukać dłużej.

W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór środków czyszczących do dla hoteli i biur, które sprawdzą się zarówno podczas prac doraźnych, jak i sprzątania gruntownego. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych firm w przystępnych cenach.

Nasz wykwalifikowany personel pomaga także w dopasowaniu oferty sklepu do Państwa potrzeb, starając się maksymalnie wczuć w oczekiwania Klienta i znaleźć optymalne rozwiązanie. Zależy nam na czystości w Państwa firmie!