sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Oszczędzanie przez dozowanie- czyli wszystko co musisz wiedzieć przed zakupem dozownika do mydła.

24-09-2023

Mycie rąk stało się nieodzownym elementem codziennej higieny osobistej. Zależy nam, aby proces ten był możliwie jak najbardziej higieniczny. Umożliwia nam to wystrzegania się kontaktu z bakteriami czy wirusami, co w dzisiejszych czasach w obliczu globalnej pandemii pozwala nam zachować dobre zdrowie. W tym kontekście duża rolę odgrywają dozowniki do mydła dające nam dostęp do płynu w sposób wygodny oraz przyjazny dla środowiska.    

Dozownik do mydła - wygodne i higieniczne rozwiązanie

Dozowniki mydła to wygodne urządzenia, które umożliwiają nam łatwy dostęp do mydła bez konieczności dotykania mydła w stałej postaci, co jest szczególnie ważne w kontekście utrzymania higieny. W tradycyjnych mydlanych kostkach lub mydelniczkach często gromadzą się bakterie i wirusy, które mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Dozowniki eliminują ten problem, pozwalając na dawkowanie mydła za pomocą sensorów, dźwigni lub pedałów, co minimalizuje kontakt z powierzchnią mydła.

Ponadto, dozowniki mydła są łatwe w obsłudze i mogą być dostosowane do różnych rodzajów mydeł, w tym płynnych, piankowych, antybakteryjnych i innych. To oznacza, że możemy wybrać mydło, które najlepiej odpowiada naszym potrzebom i preferencjom.

Przyjazne dla środowiska

Kolejnym ważnym aspektem dozowników mydła jest ich wpływ na środowisko. W obliczu rosnącej troski o naszą planetę, coraz więcej osób zastanawia się, jakie działania można podjąć, aby ograniczyć ilość odpadów i zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne.

W tym kontekście dozowniki mydła mogą być ekologiczną alternatywą. Oto kilka powodów, dlaczego:

  1. Redukcja odpadów: Dozowniki pozwalają na zużywanie mydła w sposób bardziej efektywny, co oznacza mniej zużytych opakowań mydła w porównaniu do tradycyjnych kostek mydła.
  2. Napełnialność: Dozowniki łatwo i szybko można napełnić, co oznacza, że można je wielokrotnie używać, a jednocześnie ograniczyć ilość plastikowych opakowań.

  3. Precyzja: Dozowniki pozwalają na precyzyjne dawkowanie mydła, co minimalizuje marnowanie produktu i nadmierną konsumpcję.

  4. Oszczędność wody: Niektóre dozowniki mydła są wyposażone w mechanizmy, które pomagają zaoszczędzić wodę poprzez ograniczenie jej zużycia podczas mycia rąk.

Różnorodność stylów i designu

Dozowniki mydła nie tylko są funkcjonalne i przyjazne dla środowiska, ale także mogą stanowić element dekoracyjny w łazience lub kuchni. Dostępne są w różnych stylach, kształtach i kolorach, co pozwala dostosować je do wystroju wnętrza. Aspekt funkcjonalności również jest istotny, możemy wyróżnić kilka rodzajów dozowników takich jak: dozowniki łokciowe, podblatowe czy automatyczne. Dobrym przykładem, który posiada wszystkie zalety jest dozownik automatyczny zrobiony ze stali chromowanej, ten nowoczesny design nie tylko  pasuje do większości wnętrz, ale też łatwiej utrzymać go w czystości.   

Rekomendowane dozowniki znajdziesz tutaj

Podsumowanie

Dozowniki mydła to praktyczne, higieniczne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie, które pomaga nam utrzymać czystość i dbać o nasze zdrowie. Wybierając dozownik mydła, warto zwrócić uwagę na jego funkcje, kompatybilność z różnymi rodzajami mydeł oraz wpływ na środowisko. To inwestycja, która daje możliwość zadbania o zdrowie swoje oraz innych, a w dodatku niesie za sobą korzyści finansowe.  

Polecane artykuły

Rodzaje dozowników do mydła i płynów dezynfekcyjnych

Rodzaje dozowników do mydła i płynów dezynfekcyjnych

23-11-2016
Jakie trendy dotyczące dozowników do mydła można zauważyć w branży hotelarskiej i restauracyjnej?

Jakie trendy dotyczące dozowników do mydła można zauważyć w branży hotelarskiej i restauracyjnej?

19-04-2023
Dozowniki do mydła – który z nich warto wybrać?

Dozowniki do mydła – który z nich warto wybrać?

13-05-2021