sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Jakie czyściwo przemysłowe warto wybrać?

11-12-2020

Specjalistyczne czyściwa włókninowe

Mianem czyściwa określa się alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych materiałów przeznaczonych do wycierania powierzchni. Czyściwo przemysłowe z założenia jest bardziej higieniczne i pozwala zachować czystość w wybranym obszarze zakładu. Wybór odpowiedniego środka nie jest jednak prosty.

Firmy specjalizujące się w sprzedaży takich rozwiązań oferują produkty o zróżnicowanym przeznaczeniu – do wycierania, czyszczenia i polerowania. Niebagatelne znaczenie ma także rodzaj zastosowanego materiału. Najczęściej jest to papier odpowiedniego typu, celuloza lub włóknina. Kluczowe znaczenie mają takie czynniki, jak stopień absorpcji wody lub podatność na reakcje chemiczne z rozpuszczalnikami albo olejami.

Dobranie nieodpowiedniego czyściwa generuje wysokie koszty po stronie przedsiębiorstwa, dlatego przed zakupem należy dobrze przemyśleć i sprecyzować swoje potrzeby.

 

Zalety stosowania czyściwa przemysłowego

Dobrze dobrane czyściwo to takie, które zostało dopasowane pod względem przeznaczenia do profilu określonej działalności gospodarczej. Należy pamiętać o tym, że w wielu zakładach przemysłowych zachowanie czystości na hali, linii produkcyjnej lub stanowisku pracy jest kluczowe dla sprawnego funkcjonowania firmy, a w szerszej perspektywie, także dla wyniku biznesowego danego podmiotu.

Dopasowane czyściwo przemysłowe przekłada się na większą efektywność maszyn, których praca nie jest zakłócana przez ciągłe naprawy i konserwacje, ale nie tylko.

Badania prowadzone przez socjologów wykazały, że czyste powierzchnie przekładają się na zwiększoną wydajność pracy wykonywanej przez pracowników, To z kolei oznacza oszczędność czasu i wzrost przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej.

 

Dobór czyściwa w zależności od branży

Wybierając czyściwo przemysłowe, powinniśmy przede wszystkim kierować się rodzajem prowadzonej działalności i wymaganiami narzuconymi przez charakterystykę wykonywanej pracy. Inne materiały będą odpowiednie dla branży gastronomicznej, gdzie na co dzień pracownicy mają kontakt z żywnością, a inny w branży kosmetycznej. Zakłady medyczne także mają swoją specyfikę. Jak zatem odnaleźć optymalne rozwiązanie?

W branży gastronomicznej, a także w firmach sprzątających, budowlanych lub hotelowej doskonale sprawdzi się czyściwo przemysłowe papierowe, które dobrze radzi sobie z wycieraniem i czyszczeniem powierzchni. Czyściwa oparte na celulozie wykazują wysoką chłonność, nie tylko wody, ale także chemicznych detergentów. W zależności od stopnia zabrudzeń trafnym wyborem będzie czyściwo przemysłowe Tork 130044 – dla średnich zabrudzeń lub Tork 130072 do mocnych zabrudzeń.

Z kolei czyściwo przemysłowe bezpyłowe ma zastosowanie w pracach szczególnie precyzyjnych i delikatnych. Specjalna struktura zastosowanych włókien sprawia, że materiał dokładnie zbiera wszelkie zanieczyszczenia pochodzenia organicznego oraz technicznego. To pożądana cecha czyściwa w branży medycznej, laboratoryjnej lub kosmetycznej, ale także wtedy, gdy czyszczona powierzchnia jest bardzo podatna na uszkodzenia, np. układy scalone lub elektronika. Idealnym wyborem dla takich celów będzie czyściwo przemysłowe Tork 190494.

Produktem o bardzo szerokim zastosowaniu – od działalności spożywczej po medyczną – jest czyściwo przemysłowe włókninowe, określane inaczej jako bawełniane. Dużą zaletą tego rodzaju tworzywa jest jego elastyczność i miękkość. Dzięki temu dobrze sprawdza się podczas czyszczenia trudno dostępnych miejsc, jak części maszyn. Dla takich zastosowań rekomendujemy czyściwo przemysłowe Tork 510104.

Na rynku funkcjonuje wiele firm, które specjalizują się w produkcji czyściw, ale żadna nie cieszy się takim zaufaniem konsumentów, jak firma Tork. To wiodąca na świecie marka, która dla kontrahentów od samego początku była synonimem jakości, najwyższych standardów obsługi i elastycznego podejścia do potrzeb Klienta.

 

Dlaczego certyfikaty są tak ważne?

Nie powinno być jedynie truizmem stwierdzenie, że cena czyściwa przemysłowego stanowi jedyne kryterium pomocnicze przy wyborze. Decydując się na korzystanie z produktów określonej firmy, zawsze warto sprawdzić, czy produkowane przez nią czyściwa posiadają niezbędne certyfikaty.

Dla branży spożywczej kluczowy będzie certyfikat ISEGA, który gwarantuje bezpieczny kontakt z żywnością, nawet tą przeznaczoną do bezpośredniego spożycia.

Z kolei tam, gdzie o sukcesie przesądza wydajność pracy, warto zwrócić uwagę na oznaczenie exelCLEAN. Czyściwo oznaczone tym certyfikatem pomaga przyspieszyć przygotowanie stanowiska do pracy.

Nie bez znaczenia pozostaje także etykieta Ecolabel. To znak, że dane czyściwo jest biodegradowalne oraz przyjazne środowisku, nie powodując w nim niepotrzebnych szkód i zanieczyszczeń.

W czasach, kiedy o sukcesie przedsiębiorstwa decyduje jego produktywność, nie powinniśmy zapominać o tym, że na sukces biznesowy składa się wiele równoważnych czynników. Jednym z nich jest zapewnienie jak najbardziej higienicznych i bezpiecznych warunków pracy. Aby to osiągnąć, warto stosować dobrze dobrane czyściwo przemysłowe, które gwarantuje szybkie i sprawne przygotowanie infrastruktury zakładu.