sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Blog

Bateria bezdotykowa - co to takiego i czy warto ją montować?

ole.pl sp. z o.o. sp.k.
ul. Wenecjańska 8/88 61-101 Poznań, Polska
+48 61 855 20 85, +48 61 415 18 83, sklep@ole.pl

Bezdotykowe baterie zapewniają wysoki standard wykończenia wnętrz i gwarantują bezpieczeństwo podczas jej użytkowania. Łazienka to miejsce, gdzie mnożą się zarazki, należy więc dbać o jak najwyższy poziom higieny. 

Bateria bezdotykowa co to?

Wiele osób przyzwyczajonych do tradycyjnych baterii z uchwytami zastanawia się, czym są baterie bezdotykowe i w jaki sposób działają. Urządzenia jak sama nazwa wskazuje, nie wymagają dotykania i są o wiele bardziej higieniczne. Brak dźwigni i uchwytów może być zaskakujący, jednak montowanie ich byłoby całkowicie bezcelowe.

 

Bateria bezdotykowa

 

Urządzenia wykrywają ruch poprzez czujnik, który umieszczony jest wewnątrz baterii. Podkładając dłonie pod wylewkę, uruchamiany jest przepływ strumienia wody, który umożliwia mycie rąk pod bieżącą wodą. Poprzez ustawienie dokładnych parametrów długości przepływu wody i jej objętości mamy kontrolę nad ilością jej wykorzystania.

Zobacz więcej porad: Jak oszczędzać wodę, najlepsze domowe porady

Bateria umywalkowa bezdotykowa - zasilanie

Korzystając z działającej na czujnik baterii, nie trzeba pamiętać o zamykaniu strumienia wody podczas wykonywania podstawowych czynności higienicznych. Dopływ wody zostaje wyłączony po określonym czasie. Należąca do armatury łazienkowej bateria umywalkowa doskonale sprawdza się w łazience użytku publicznego jak również w przestrzeni mieszkalnej.

Bezdotykowe urządzenia posiadają moduł zasilający, który umieszczany jest pod baterią w zabudowie podtynkowej. Zasilane energią umożliwiają automatyczne włączanie wody w momencie umieszczenia dłoni w zasięgu czujnika. Baterie bezdotykowe zasilane są przez:

 

Prąd stały z zasilacza

 

Bateria bezdotykowa - zasilana prądem stałym z zasilacza

Bateria bezdotykowa umywalkowa z mieszaczem przyłącze 3/8"

 

Zasilana prądem stałym z zasilacza, to najlepsze rozwiązanie do toalet publicznych. Wandaloodporne urządzenie wyłącza się po 1- 2 sekund od wyjęcia rąk z pola działania czujnika. Zmiana parametrów baterii pozwala dostosować urządzenie do potrzeb użytkowników. Podłączenie do prądu stałego umożliwia jej intensywne użytkowanie.

 

Zasilana na baterię

Bateria bezdotykowa umywalkowa - na baterię

Bateria bezdotykowa umywalkowa 

z mieszaczem 

 

Urządzenie zasilane baterią posiada 2 przyłącza elastyczne 1/2" na wodę ciepłą i zimną, wyposażone w funkcję dezynfekcji co 24 godziny likwiduje bakterie i nieprzyjemne zapachy. Krótka wylewka umożliwia dopasowanie baterii do mniejszych umywalek. Jej zaletą jest również montaż na już istniejących instalacjach. Po 2 minutach czujnik odcina dopływ wody.

Zobacz również: Profesjonalne środki czystości, których nie może zabraknąć w obiektach publicznych

Bateria bezdotykowa czy warto?

Poszukując odpowiedzi na pytanie, czy warto zainwestować w rozwiązania bezdotykowe, należy poznać jej wyjątkowe zalety:

- bateria czasowa reguluje długość podawania wody, ograniczając jej wykorzystanie nawet do 50%,
- pomaga zaoszczędzić na wodzie poprzez ograniczenie ilości jej przepływu,
- jest urządzeniem, które zapewnia komfort i higienę podczas użytkowania,
- łatwiejsza w utrzymaniu czystości,
- zmniejsza zużycie wody i wspiera ochronę środowiska.

Autor: Katarzyna Szumska