sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Bateria bezdotykowa - co to takiego i czy warto ją montować?

11-01-2022

Bezdotykowe baterie zapewniają wysoki standard wykończenia wnętrz i gwarantują bezpieczeństwo podczas jej użytkowania. Łazienka to miejsce, gdzie mnożą się zarazki, należy więc dbać o jak najwyższy poziom higieny. 

Bateria bezdotykowa co to?

Wiele osób przyzwyczajonych do tradycyjnych baterii z uchwytami zastanawia się, czym są baterie bezdotykowe i w jaki sposób działają. Urządzenia jak sama nazwa wskazuje, nie wymagają dotykania i są o wiele bardziej higieniczne. Brak dźwigni i uchwytów może być zaskakujący, jednak montowanie ich byłoby całkowicie bezcelowe.

 

Bateria bezdotykowa

 

Urządzenia wykrywają ruch poprzez czujnik, który umieszczony jest wewnątrz baterii. Podkładając dłonie pod wylewkę, uruchamiany jest przepływ strumienia wody, który umożliwia mycie rąk pod bieżącą wodą. Poprzez ustawienie dokładnych parametrów długości przepływu wody i jej objętości mamy kontrolę nad ilością jej wykorzystania.

Zobacz więcej porad: Jak oszczędzać wodę, najlepsze domowe porady

Bateria umywalkowa bezdotykowa - zasilanie

Korzystając z działającej na czujnik baterii, nie trzeba pamiętać o zamykaniu strumienia wody podczas wykonywania podstawowych czynności higienicznych. Dopływ wody zostaje wyłączony po określonym czasie. Należąca do armatury łazienkowej bateria umywalkowa doskonale sprawdza się w łazience użytku publicznego jak również w przestrzeni mieszkalnej.

Bezdotykowe urządzenia posiadają moduł zasilający, który umieszczany jest pod baterią w zabudowie podtynkowej. Zasilane energią umożliwiają automatyczne włączanie wody w momencie umieszczenia dłoni w zasięgu czujnika. Baterie bezdotykowe zasilane są przez:

 

Prąd stały z zasilacza

Bateria bezdotykowa - zasilana prądem stałym z zasilacza

Automatyczna bateria umywalkowa Faneco

Zasilana prądem stałym z zasilacza, to najlepsze rozwiązanie do toalet publicznych. Wandaloodporne urządzenie wyłącza się po 3 sekundach od wyjęcia rąk z pola działania czujnika. Bateria posiada stały przepływ wody 4l/min,  podłączenie do prądu stałego umożliwia jej intensywne użytkowanie.

Zasilana na baterię

Bateria bezdotykowa umywalkowa - na baterię

Kran bezdotykowy na baterie

Armatura wyposażona w blokadę wypływu wody po 3 sekundach od wyjęcia rąk spod kranu. Zasilana na 4 baterie AA posiada wskaźnik, który informuje o stanie zużytej baterii. Bateria z funkcją regulacji przepływu wody: 5l/min., 6l/min. lub 8l/min.

Zobacz również: Profesjonalne środki czystości, których nie może zabraknąć w obiektach publicznych

Bateria bezdotykowa czy warto?

Poszukując odpowiedzi na pytanie, czy warto zainwestować w rozwiązania bezdotykowe, należy poznać jej wyjątkowe zalety:

- bateria czasowa reguluje długość podawania wody, ograniczając jej wykorzystanie nawet do 50%,
- pomaga zaoszczędzić na wodzie poprzez ograniczenie ilości jej przepływu,
- jest urządzeniem, które zapewnia komfort i higienę podczas użytkowania,
- łatwiejsza w utrzymaniu czystości,
- zmniejsza zużycie wody i wspiera ochronę środowiska.

Autor: Katarzyna Szumska