sklep@ole.pl, +48 61 855 20 85

Blog

Jak wytrzeć dłonie tylko jednym listkiem ręcznika papierowego?

ole.pl sp. z o.o. sp.k.
ul. Wenecjańska 8/88 61-101 Poznań, Polska
+48 61 855 20 85, +48 61 415 18 83, sklep@ole.pl

ręcznik papierowy, wycieranie rąk, higiena rąk

 

Ograniczanie zużycia materiałów eksploatacyjnych jest w naszych czasach niezwykle ważne, szczególnie w przypadku materiałów, które nie są poddawane recyklingowi jak ręczniki papierowe. Aby zmniejszyć ich zużycie projektuje się podajniki, które dozują listki pojedynczo, jednak na samym końcu to od nas zależy ile ręczników pobierzemy. Ideałem byłoby zużywanie tylko jednego ręcznika na wytarcie rąk, choć może to być trudne w przypadku ręczników o niskiej gramaturze. Jednak zakładając, że mamy do czynienia ze średniej lub dobrej jakości ręcznikiem jest to całkiem możliwe - jak? Tego możemy się dowiedzieć od Joe Smitha, który na co dzień jest prokuratorem okręgowym w Umatilla w stanie Oregon, a w wolnych chwilach udziela się non-profit na rzecz lokalnej społeczności. 
 
 
 
 
Wystąpienie Joe Smitha trwa niecałe 5 minut, a w skali używania ręczników papierowych przez całe nasze życie może naprawdę wiele zmienić. Ta króciutka prezentacja miała miejsca na konferencji TEDx w Portland, czyli jednym z wydarzeń organizowanych na licencji TED.
 
TED (Technology, Entertainment and Design – Technologia, Rozrywka i Design) to marka konferencji naukowych, które są organizowane corocznie już od 1990 roku przez fundację non-profit Sapling Foundation. Ich celem jest - jak głosi motto - popularyzacja idei wartych propagowania.
 
 

Ryszard Kurek

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment publikacji (tekst, grafika, obrazy, zdjęcia, pliki oraz inne dane) prezentowany w sklepie internetowym OLE.PL nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli.